میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۴
 
 
سپاه پاسداران و نتایج نظرسنجی دانشگاه مریلند
یک نظرسنجی از سوی دانشگاه مریلند آمریکا انجام شده که نشان می‌دهد تا چه اندازه، آمریکایی‌ها نسبت به نظرات مردم...

یک نظرسنجی از سوی دانشگاه مریلند آمریکا انجام شده که نشان می‌دهد تا چه اندازه، آمریکایی‌ها نسبت به نظرات مردم ایران به برخی مسائل حساس و دقیق هستند و براساس آن برنامه ریزی‌های خود را برای هرگونه مقابله و سناریو خواهند داشت.
این نظرسنجی به تازگی در وب سایت دانشگاه مریلند منتشر شده و براساس آن می‌توان به این نتیجه دست یافت که آمریکا برای آن که از درصد محبوبیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان مردم ایران آگاه شود، دست به انجام این نظرسنجی زده است، چرا که برای آنها مهم است که بدانند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران در چه شرایطی میان افکار عمومی قرار دارند.
سپاه پاسداران از زمان تشکیل خود در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران، توانسته است علاوه برحراست از آرمان‌های انقلاب، در گسترش امنیت داخلی به دستاوردهای بزرگی برسد که نشان از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالای این نیرو است.
دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با سپاه پاسداران به خاطر آن است که این سازمان مکتبی، برنامه‌ها و اهداف آمریکا را علیه جمهوری اسلامی ایران خنثی کرده است، به گونه ای که بزدلی آمریکایی‌ها در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دست نیروهای تروریستی آمریکا در خاک عراق، عمق خشم و کینه آنها را نسبت به ایران و سپاه پاسداران نشان می‌دهد.
اما نتایج نظرسنجی دانشگاه مریلند آمریکا، که یک دانشگاه معتبر در این کشور است چه می‌گوید.
نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۸۸ درصد مردم معتقدند، فعالیت‌های سپاه پاسداران در منطقه، ایران را کشور امن تری کرده است که نشان از افزایش ۱۳ درصدی در مقایسه با نظرسنجی سال ۲۰۱۹ دارد.
در واقع این نظرسنجی و نتایج به دست آمده از آن، این سیاست ایران را تایید می‌کند که، جمهوری اسلامی همچنان باید در صحنه منطقه و بحران‌هایی که از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها شکل گرفته است حضور داشته باشد و نقش آفرینی خود را افزایش دهد.
مردم به خوبی به نظرسنجی دانشگاه مریلند پاسخ داده اند و تاکید کرده اند که اقدامات سپاه در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه و عراق، اقداماتی در راستای تقویت امنیت برای مردم ایران است.
دشمنی‌های مثلث «غربی ـ عبری ـ عربی» با سپاه پاسداران به همین خاطر است که توانست هر آنچه که برای ایجاد ناامنی در داخل کشور و رساندن پای گروه‌های تروریستی پشت مرزهای ایران تدارک دیده شده بود، خنثی کند.
اگر سیاست حراست از امنیت ایران در ورای مرزهای جمهوری اسلامی از سوی سپاه و ارتش پیگیری نمی‌شد، یقینا اکنون شرایط منطقه بسیار بحرانی و به زبان جمهوری اسلامی ایران رقم خورده بود.
برای همین است که آمریکا، تحمل حضور سپاه پاسداران در ایران و در آن سوی مرزهای کشورمان را ندارد و در سیاست‌های خود سعی می‌کند تا با تدابیری همچون «اف.ای.تی.اف» سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار دهد تا مبادلات مالی این نهاد انقلابی قطع شود.
یکی از کنوانسیون‌های اف.ای.تی.اف، «سی.اف.تی.» است که به مبارزه با تامین مالی تروریسم تعریف می‌شود.
با تصویب این کنوانسیون که از متعلقات گروه ویژه اقدام مالی است، قطعا سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی این سازمان قرار خواهد گرفت، چرا که سپاه پاسداران در منطقه غرب آسیا از گروه‌های مقاومت حمایت می‌کند و این حمایت‌ها از نظر آمریکا، اقدامی تروریستی محسوب می‌شود، در حالی که هم اکنون سپاه پاسداران به ویژه نیروی قدس سپاه، در حال جنگ با تروریست‌های دست پروژه دست ساخت غربی ـ عبری ـ عربی در منطقه است.
علاوه بر این که مردم در این نظرسنجی خواهان ادامه حضور و فعالیت سپاه پاسداران در منطقه شده اند، درصد قابل توجهی نیز از مردم خواهان حضور و مشارکت سپاه پاسداران در فعالیت‌های اقتصادی به ویژه عمرانی هستند.
روز پنج شنبه بود که پروژه بزرگ بزرگراه الغدیر که قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران متولی آن بود افتتاح شد و بار دیگر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالای سپاه پاسداران و نیروهای مسلح را در عرصه خدمت رسانی و شکستن تحریم‌ها نشان داد.
نظرسنجی دانشگاه مریلند درباره سپاه که البته شامل بخش‌های دیگر نیز هست، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، می‌توان حاوی این پیام باشد که آمریکایی‌ها نیز همچون برخی در داخل از عملکرد سپاه و نیروهای مسلح نگرانند و بیش از آن نگران روی کارآمدن یک شخصیت با سابقه نظامی در ریاست جمهوری دوره بعد هستند. چرا که می‌دانند اگر یک نظامی در ایران به ریاست جمهوری برسد، آن هم از جنس انقلابی با مدیریت جهادی، شرایط اقتصادی ایران بهبود قابل توجهی خواهد داشت و قطعا تاثیر تحریم‌ها که بیشتر به خاطر مدیریت ناکارآمد در بخش دولتی است، خنثی خواهد شد.

نویسنده: محمدصفری

کد مطلب: 117309
 
Share/Save/Bookmark