داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۹
 
 
سرگيجه
مهدي رجبي:
استاندار تهران مي گويد: شهرداري و شوراي شهر به استانداري گزارش داده‌اند كه اصلاح نرخ‌هاي حمل و نقل عمومي صورت گرفته است.
اسماعيل كوثري نماينده تهران در مجلس با اشاره به جلسه مجمع نمايندگان شهر تهران با مسئولان شوراي شهر، گفته: در اين جلسه مقرر شد اطلاع‌رساني شفافي در مورد ميزان افزايش نرخ كرايه‌ها و قيمت بليط مترو و اتوبوس از سوي رسانه‌ها و مسئولين امر صورت گيرد. در اين جلسه مشخص شد كه بعضي از افزايش قيمت بليط‌ها و نرخ كرايه‌ها بر اساس روال دقيقي بوده است كه همواره انجام مي‌شده است، اما بعضي از رانندگان متخلف به دليل عدم اطلاع‌رساني شفاف در زمينه ميزان افزايش نرخ كرايه‌ها، از اين شرايط سوء استفاده كرده و بيشتر از آنچه كه اعلام شده بود، از مسافران كرايه دريافت مي‌كردند كه تا حدي اين موضوع روي برخي اقلام تأثير گذاشته بود.
به اين مي گويند سرگيجه. يكي از مسئولين مي‌گويد قيمت ها اصلاح شده و ديگري مي گويد نرخ ها بر اساس يك روال به درستي افزايش يافته است. به همين راحتي.
حالا من و تو كدام را باور كنيم قيمت هاي اصلاح شده كه يك ريال هم پايين نيامده يا حرف نماينده را كه مي گويد روال دقيق بوده است؟
مهم اين است كه چند وقت ديگر يادمان مي رود كه قيمت ها اصلا افزايش يافته است و اصلا قانوني و طبق روال بوده است يا نه.
ما عادت كرده ايم كه تناقضات را بشنويم و البته هيچكدام را باور نكنيم. ما عادت كرده ايم كه هزينه اختلافات را ما بايد پرداخت كنيم و به سلامتي همه سوء تفاهم ها را برطرف كنيم. ما اصولا اين سرگيجه را دوست داريم و به آن عادت كرده ايم.
دوستان هم بهتر است ديگر وقتشان را صرف خواندن گزارش ها يا تشكيل چنين جلسات كاربردي و به درد بخور نكنند و بگذارند همه چيز روال عادي خود را طي كند.
ما به اين روال عادي عادت داريم.
کد مطلب: 67150
 
Share/Save/Bookmark