میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱
 
 
کتابت نور در سفر عشق با دست دل
کتابت نور در سفر عشق با دست دل
 
اربعین سال ۱۳۹۸ هم با تمام خاطرات زیبا و سختی‌های شیرینش به پایان رسید و زائران در این فکرند که آیا در سال آینده نیز میهمان این حماسه بزرگ هستند یا خیر؟
از پذیرایی گرم و محبت آمیز عراقی‌ها بسیار سخن گفته شده است که چگونه خالصانه تمامی محبت خود را برای زائران پیاده امام حسین (ع) صرف می‌کردند!
اما در این میان، علاوه بر پذیرایی و اسکان در موکب‌ها، اتفاقات فرهنگی خوبی نیز رقم خورده است که نباید از آنها به سادگی گذر کرد، چراکه ظرفیت اربعین در تاثیر گذاری کارهای فرهنگی بر روی افراد بویژه نوجوانان وجوانان یک ظرفیت بی‌نظیر است.
یکی از این اتفاقات بی‌نظیر، کتابت قرآن کریم در اربعین امسال به همت ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس بود که بسیار مورد توجه زائران قرار گرفت. بر این اساس گزارشی تهیه شد که در ادامه مطالعه خواهید کرد.
زهرا الهامی نژاد، مسئول اجرایی کتابت قرآن کریم در اربعین ۹۸ می‌باشد که نحوه اجرای این حرکت فرهنگی قرآنی را این گونه معرفی می نماید: با توجه به سبقه ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس در کتابت جمعی قرآن کریم، بر آن شدیم تا این مهم را نیز در اربعین به اجرا در آوریم . لذا با موکب شباب المقاومه توافق شد تا در عمود ۹۰۲ این برنامه اجرا گردد. بنابراین بنرهایی به ۴ زبان عربی، فارسی، انگلیسی و اردو تهیه شد تا برای زائران اطلاع رسانی مناسب صورت پذیرد.
الهامی نژاد محتوای بنرها؛ کتابت یک آیه توسط هر زائر اربعین حسینی بیان کرد و ادامه داد با توجه به اینکه قرآن ۶۲۳۶ آیه دارد حداکثر افرادی که در این طرح شرکت کرده بودند این عدد پیش بینی شد که البته بعضی تز عزیزان به نیابت از برخی از افراد خانواده خود نیز کتابت نمودند که بیش از یک آیه را شامل می‌شد.
وی استقبال زائران از این طرح را بی نظیر عنوان کرد و ادامه داد : علاوه بر زائران ایرانی و عراقی ، زایرانی از کشورهای بحرین ، پاکستان ، لبنان ، آذربایجان، عمان، کویت، افغانستان، هندوستان، نیجریه، ترکیه و برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی در کتابت قر آن مشارکت داشتند.
الهامی نژاد اضافه کرد: این فعالیت فرهنگی قرآنی را از آن جهت در اربعین اجرا نمودیم که دلیل جایگاه والای امام حسین(ع) به دلیل قرار گرفتن در مسیر قرآن است، او جان خود و خانواده‌اش را فدا کرد تا دستورات قرآن کریم پیاده بشود و ما نیز پیرو آن امام شهید هستیم و اعتقاد راسخ داریم که قرآن و اهل بیت(ع) از هم جدایی ناپذیر هستند و هر حرکتی در مسیر تبیین فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) دارای ثواب و مورد رضایت خداوند باریتعالی است.
وی از حضور شاگردان علامه زکزاکی و جوان بوشهری زرتشتی که در موکب کویتیها خدمت می کرد و در اربعین به دین اسلام و مذهب شیعه تشرف یافت، از خاطرات بیادماندنی کتابت قرآن یاد نمود و بیان کرد: اکثر زائران از این قرآن بعنوان قرآن اربعین یاد می‌کردند.
الهامی نژاد در پایان خاطر نشان ساخت : این قرآن پس از تصحیح و تجلید به آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین اهدا خواهد شد و در این طرح ، صندوق قرض الحسنه معلولین ایران ، مجمع شفا الکوثر و گروه دارو سلامت روشنا به همکاری با ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس پرداخته‌اند.
کد مطلب: 111503
 
Share/Save/Bookmark
 


خیریه سگال
۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۱۱:۲۴:۱۷
باسلام و احترام
موسسه خیریه سگال ازکودکان فلج مغزی حمایت میکند یک خیریه مردم نهاد که برای حمایت بیشتر از این کودکان از شما تقاضامندیم بزرگواری بفرمایید بنر یا رپرتاژ یا حداقل بک لینک خیریه را در سایتتون درج نمایید
ان شالله دراین امر خیر سهیم شوید و بانی خیر
باتقدیم احترام
آدرس سایت موسسه segalcharity.org
موسسه خیریه حامی کودکان فلج مغزی سگال