میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
سياست‌بازان و نقشه راه
امام، بنيانگذار يک مکتب فکري، سياسي و اجتماعي است، ملت ايران اين مکتب را، اين راه را، اين نقشه را پذيرفت و...

«امام، بنيانگذار يک مکتب فکري، سياسي و اجتماعي است، ملت ايران اين مکتب را، اين راه را، اين نقشه را پذيرفت و در آن مشغول حرکت شد. ادامه اين راه بستگي دارد به اين که اين نقشه راه درست شناخته شود. بدون اين که امام را درست بشناسيم به معناي شناخت اصول امام اين نقشه راه شناخته نخواهد شد.»
آنچه در سطور بالا آمد، بخشي از بيانات مقام معظم رهبري در مراسم بيست‌و‌ششمين سالروز رحلت حضرت امام خميني(ره) در حرم مطهر آن عزيز سفر کرده بود. تاکيد داهيانه مقام معظم رهبري بر شناخت اصول مکتب امام، در حقيقت بهترين راه براي تداوم اين مکتب است، زيرا انديشه‌هاي ناب حضرت امام را از کنج کتابخانه‌ها به درون جامعه خواهد آورد و باعث خواهد شد اين انديشه، پوياتر از قبل در برابر انديشه‌هاي متكي به جهان‌بيني مادي، جلوه نمايد و فراروي حقيقت‌جويان قرار گيرد.
آنچه البته از کنار آن نبايد گذشت، هشدار هوشمندانه مقام معظم رهبري نسبت به تحريف شخصيت امام است، چرا که يکي از آفات در راه تبيين يک انديشه، تحريف آن است که متاسفانه نمونه بارز آن، که در تحريف دين مبين اسلام رخ داده است، امروز پيش ‌روي ماست و بر همين اساس لازم است به اين تذکر مقام معظم رهبري، توجه جدي شود تا تبيين اصول انديشه‌هاي امام از اين انحراف مصون بماند.
اميد است تاکيد مقام معظم رهبري بر به‌کارگيري روش علمي در استنباط اصول مکتب امام، افرادي را که در مواجهه با اين اصول، «يومن ببعض و يکفر ببعض» هستند، از تفسير به راي اين اصول باز دارد تا اين بيانات، آغاز راهي پربرکت و تاثيرگذار براي ملت عزيز ايران و در بعد وسيع‌تر، براي امت اسلام باشد، نه اين که چونان که متاسفانه گاه شاهد آن هستيم، هر کسي از ظن خود يار اصول مکتب حضرت امام شود و در اين آيينه صاف، رخ خود ببيند و تلاش کند انديشه‌هاي امام را با ذهنيت خود منطبق کند و هر آنچه را مي‌پسندد به عنوان اصول مکتب امام نشر دهد، که حاصل آن قرائت‌هاي متفاوت و گاه متضادي از اين مرد بزرگ باشد که با نسخه اصلي آن فاصله‌اي بسيار دارد.
در پايان لازم است از سياست‌بازان حرفه‌اي نيز بخواهيم از اين عرصه بگذرند و بگذارند افراد و مجموعه‌هاي متخصص، اين وظيفه مهم را برعهده بگيرند تا منفعت‌طلبي‌هاي مبتذل سياسي اين عرصه را دستخوش انحراف نکند.

محمدرضا آقابابايي

کد مطلب: 92468
 
Share/Save/Bookmark