میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹
 
 
سرکوب اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد
پورتلند در تسخیر پلیس و ارتش

سرکوب گری همچنان اولویت دولتمردان آمریکا در برابر اعتراضات ضد نژادپرستی است چنانکه همزمان با استفاده پلیس از گاز اشکاور برای سرکوب مردم، پلیس پورتلند برای مقابله بله افزایش اعتراضات به نژاد پرستی در آمریکا، نیروهای خود را به خیابان آورد.
شهر پورتلند آمریکا که در یک ماه گذشته صحنه درگیری های شدید پلیس و معترضان به نژادپرسی بوده است، شب گذشته شاهد حضور گسترده نیروهای ارتش و پلیس در خیابان های شهر بود. ماه گذشته پلیس شهر مینیاپولیس در ادامه سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی که در سراسر ایالت‌های آمریکا به راه افتاده است، به سوی عده‌ای از مردم این شهر که در مقابل خانه خود ایستاده بودند، شلیک کرد. پلیس پس از آنکه چندین بار فریاد زد به داخل بروید، بدون هیچ‌گونه احتیاطی تفنگ خود را به سوی افرادی که در مقابل خانه خود ایستاده بودند هدف گرفت شلیک کرد که خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب ندید.
در همین حال منابع خبری اعلام کردند معترضان به نژادپرستی در آمریکا در شهر آتلانتا با ابزار آتش بازی و سنگ به مقر گشت پلیس حمله کردند.
شهرها و ایالت های مختلف آمریکا همچنان شاهد حضور گسترده معترضان به بی عدالتی و نژاد پرستی است. معترضان در خیابانهای اوکلند در آمریکا نژادپرستی پلیس را محکوم کردند. پلیس سیاتل در آمریکا با گاز اشک آور و اسپری فلفل به معترضان به نژادپرستی حمله کرد. همزمان با تشدید اعتراض های مردمی، آژانس مهاجرت نیوزیلند اعلام کرد، تمایل شهروندان آمریکایی جهت مهاجرت به این کشور ۶۵ درصد افزایش داشته است.
هم‌زمان با افزایش درگیری‌های مسلحانه در شهرهای آمریکا در جریان مراسم روز استقلال، رئیس جمهوری آمریکا گفت که دولت فدرال آماده مداخله است.در جریان این درگیری‌ها ده‌ها تن زخمی شده و دست‌کم ۳۴ تن دیگر نیز جان باختند.شیکاگو شاهد بدترین خشونت‌ها با زخمی شدن ۷۷ تن و کشته شدن ۱۴ تن دیگر در نتیجه تیراندازی‌ها بود.در نیویورک سیتی، ۴۱ تن زخمی شده و ۹ تن دیگر نیز کشته شدند. ممفیس، اوماها، کلیولند، کارولینای شمالی و چند شهر دیگر نیز شاهد درگیری‌های مسلحانه بودند.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در توئیتی نوشت که این جرم در شیکاگو و نیویورک رو به افزایش است.
وی در این توئیت نوشت: تیراندازی‌ها در نیویورک افزایش یافته و مردم از شهردار و فرماندار می‌خواهند تا وارد عمل شوند. دولت فدرال آماده است و اگر درخواست شود، می‌تواند وارد عمل شده و کمک کند.
از سوی دیگر استفان هان رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا در واکنش به ادعاهای رئیس‌جمهور این کشور گفت، شیوع ویروس کرونا یک همه‌گیری جهانی پرشتاب است و هر یک مورد مرگ یا ابتلا تأسف‌برانگیز است.

کد مطلب: 114384
 
Share/Save/Bookmark