میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
سردار سلامی:
حرکت نفتکشهای ایرانی به ونزوئلا تحمیل اراده به دشمن بود
حرکت نفتکشهای ایرانی به ونزوئلا تحمیل اراده به دشمن بود
 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حرکت نفتکشهای ایران به سوی ونزوئلا و حضور در این کشور گفت: ما مشق اقتدار کردیم. بزرگترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده و حرکت کشتیهای ما در دریاهای آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود.
سردار حسین سلامی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) سپاه افزود: ما مشق اقتدار کردیم. بزرگترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده و حرکت کشتیهای ما در دریاهای آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود. امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت مشکلات را پشتسر میگذارد و مشکلات زیر اراده و ایمان این ملت قابل حل شدن است.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دانشگاه امام حسین بهتعبیر رهبر انقلاب محل تولد یک سپاهی است. اینجا نقطهای است که شخصیت و روح و معرفت و بینش و دانش پاسداران جوان شکل میگیرد و نقطه ورود جوانان ما به محیطی است که اتصال به بهشت دارد.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خدمت در این دانشگاه برای همیشه جاودان خواهد ماند، گفت: پاسداران در اینجا شرف پاسداری میآموزند و اینجا کانون جوشش روح جهاد و مرکز توجه سپاه است.
وی با ابراز اینکه کارآزمودهترین فرماندهان سپاه به فرماندهی دانشگاه امام حسین منصوب میشوند، اضافه کرد: سردار فضلی مانند حاج قاسم خود یک مکتب است و تندیسی درخشان از فضیلتها و کمالات است. این مرد در همه میدانهای جنگ از جنوب تا جبهه میانی و اعماق خاک عراق حضور داشته و ۸ سال دفاع مقدس، یادآور پیکارها و جانبازی و افتخارات اوست. او محبوب همه دلهاست او یک ستاره است که اگر به آن نگاه کنیم راه را به ما نشان میدهد.
سردار سلامی درخصوص سردار اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری نیز گفت: ایشان هم در دوران دفاع مقدس فرماندهی یگانهای حمله کننده به اسکلههای نفتی عراق را به عهده داشت. نزدیک به ۴۰ است که من این برادر عزیز را میشناسم. ایشان در نیروی دریایی از فرماندهان بزرگ این نیرو بودند و در سمت جانشینی فرمانده دانشگاه امام حسین زحمات زیادی را کشیدند و انشاءالله مجدداً در نیروی دریایی سپاه ادامه خدمت در مسئولیتهای بالا خواهد داد. فرمانده کل سپاه همچنین درباره سردار غلامی فرمانده جدید دانشگاه عنوان کرد: ایشان هم در سپاه به تقوا و اخلاص و سختکوشی شهره است. انشاءالله ایشان پرچم این دانشگاه را بهدست میگیرند و این راه را با قوت و جدیت ادامه خواهند داد.
سرلشکر سلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما برای پاسداری از انقلابی زنده که در حال شکستن کمر دشمنان است آماده میشویم. بهفضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگمان بهخصوص آمریکا هستیم. اگر دامنه جنایتهای آنها در جهان آشکار و در آمریکا مخفی بود چهره جنایاتشان امروز در آمریکا هم محسوس است بهصورتی که ملت آمریکا مجبور شده پرچم آمریکا را آتش بزند.
فرمانده سپاه گفت: همه نمادهایی که آمریکا توسط آنها خود را معرفی میکرد و تصویری غیرواقعی به جهان ارائه میداد در حال سقوط هستند و آمریکا در حال پاره پاره کردن تصویری است که از خود ساخته بود. وی همچنین گفت: آمریکا با مفاهیمی زیبا خود را معرفی میکرد اما واقعیتهای دردآلود جامعه آمریکا که زیر معانی این مفاهیم مخفی مانده در حال آشکار شدن است. آنها خود را محل آزادی و اقتدار حقوق بشر میدانستند اما همه این نمادها فرو ریخت و تمام این معانی رنگ باخت.
فرمانده کل سپاه افزود: امروز چهره آمریکا مانند چهره چرکآلودی است که شکسته است. آمریکا فروپاشیده است چون قوه مرکزی تدبیر دیگر ناتوان است. وقتی حکمت به قدرت متصل نیست، قدرت عکس خود عمل میکند، این چیزی جز افزایش نفرت بیشتر و شلوغ شدن خیابانها نخواهد داشت.
سردار سلامی گفت: ما از تحریم گذشتیم ولی آنها ماندند و غرق شدند. امروز آمریکا ناتوان از مهار کرونا در بدترین شرایط اقتصادی است. اما ایران عزیز در مقابله با کرونا درخشید. رزمایش کمک مؤمنانه اجازه نداد یک بیمار رهاشده در کشور وجود داشته باشد. اسلام نشان داد نسخه سعادت بشر در گروی عبودیت خداوند است.

کد مطلب: 114050
 
Share/Save/Bookmark