میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:
مجلس مقتدر، دولتی کارآمد می‌آورد
نمایندگان با دولت تعارف نکنند

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت:نمایندگان مجلس یازدهم نباید بر خلاف نمایندگان دوره قبل در قانونگذاری و نظارت با دولت تعارف داشته باشند.
ضرغام صادقی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ، با بیان اینکه تغییر شیوه حکمرانی برخی مسؤلین نیاز جامعه و مطالبات مردم است گفت: مردم ما منتقد هستند که چرا با وجود در اختیار داشتن ۸ درصد از منابع جهان، این مقدار از مشکلات اقتصادی به آنها تحمیل شده و کسی از مسئولین به فکر آنها نیست.
وی ادامه داد: حکمرانی در کشور باید به سمتی برود تا مردم احساس کنند شرایط اقتصادی و شیوه مدیریت کشور به نفع آنهاست و شفافیت باید در اولویت‌ کاری مسؤلین قرار گیرد تا برای مردم اعتمادساز باشد.
صادقی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در حوزه اقتصاد زمینه‌ساز به وجود آمدن امید در جامعه و مردم خواهد بود، تصریح کرد: خوشبختانه قوه قضائیه در این مورد پیشگام است و سایر قوا و دستگاه‌ها نیز باید مبارزه با فساد را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به نقش جوانان در مدیریت گوناگون کشور عنوان کرد: تجربه‌های گذشته نشان داده است که هر کجا جوان‌ها ورود کرده‌اند منشأ تغییر و تحول بوده‌اند و شرایط را به نفع کشور و منافع داخلی تغییر داده‌اند.
وی با بیان اینکه امید واقع بینانه در شرایط فعلی نیاز جامعه است، تصریح کرد: اگر شعار نباشد و امید به صورت واقعی در جامعه وجود داشته باشد آینده بهتر در انتظار کشور خواهد بود؛ باید با برنامه‌ای عملیاتی و مدون برای مردم امیدآفرینی کرد و اگر این اتفاق رخ دهد، مردم نیز به کمک مسؤلین خواهند آمد و برای حل مشکلات کشور گام برمی‌دارند.
صادقی با تاکید بر اینکه قوه مقننه باید نقش ریل گذاری داشته باشد، گفت: تدوین قوانین و ریل‌گذاری‌های درست می‌تواند زمینه روی کار آمدن دولتی کارآمد را فراهم کند و این مستلزم حضور افرادی آگاه و با علم قانون شناسی در مجلس است تا هم قانونگذاری و هم نظارت به درستی انجام و هم شفاف سازی در همه زمینه‌ها عملی شود.
عضو شورای ائتلاف محرومیت زدایی را اولویت مهم تغییر و تحول در شرایط جامعه دانست و عنوان کرد: باید تحرکی در عرصه اقتصادی شکل بگیرد تا مردم احساس کنند معیشت آنها دیده می‌شود و مشکلاتی مانند بیکاری و تورم حل خواهد شد. وی حضور افراد شایسته و سالم را دلیل روی کار آمدن مجلسی کارآمد و تأثیرگذار خواند و تصریح کرد: نمایندگان مجلس یازدهم باید بر خلاف نمایندگان دوره قبل در بُعد اساسی قانون گذاری و نظارت با هیچکس تعارف نداشته باشند، چون حضور نمایندگان شجاع و توانمند زمینه مجلس مقتدر و ریل‌گذار را فراهم می‌کند که هم مطالبات مردم را پاسخ دهد و هم قوانین را به سمتی هدایت کند که اشتغال و تولید را زنده کند.
صادقی افزود: آگاه بودن نمایندگان از مشکلات جامعه، داشتن برنامه مدون برای حل مشکلات، دغدغه مندی مشکلات مردم و دلسوز بودن برای جامعه، قطعاً می‌تواند اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند، نمایندگانی که قرار است راهی مجلس یازدهم شوند باید بدانند نماینده مردم هستند و نباید درتحقق منافع ملت با دولت تعارف داشته باشند.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان امید به آینده را دلیل پیروزی در هشت سال دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد: در سال‌های جنگ مردم حامی رزمندگان بودند و زمینه ساز پیروزی شدند؛ امروز هم اگر مردم کمک و حمایت کنند و افراد توانمندی را به مجلس بفرستند آنها نیز می‌توانند با پیگیری و تلاش، قدرت اقتصادی و معیشت مردم را بالا ببرند.

کد مطلب: 112557
 
Share/Save/Bookmark