میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
 
 
جنایات صهیونیست‌ها در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر ادامه دارد
اسارت ۵۰ هزار کودک فلسطینی
اسارت ۵۰ هزار کودک فلسطینی
 

عبدالناصر فروانه رئیس بخش مطالعات و اسناد مرکز امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد: از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شده‌اند که ۱۶هزار و ۶۵۵ مورد آن از زمان شعله‌ور شدن انتفاضه الاقصی در سال ۲۰۰۰ بوده است.
وی میانگین سالیانه بازداشت کودکان فلسطینی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ را حدود ۷۰۰ مورد اعلام و خاطرنشان کرد که این تعداد در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ به ۱۲۵۰ مورد رسیده است. هم‌اکنون حدود ۴۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت بسر می‌برند که بیشتر آنان بارها مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته‎اند. وزارت امور اسرای فلسطینی اخیرا اعلام کرد که فلسطینی‌های بازداشت شده از ساده‌ترین حقوق اولیه خود محروم بوده و بر خلاف تمامی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی با سخت‌ترین شکنجه‌های فردی و گروهی مواجه هستند. این وزارتخانه مهمترین معضل اسرا را قصور و اهمال عمدی درمانگاه‌ها در رسیدگی به وضعیت درمانی آنان اعلام کرد، سیاستی که منجر به افزایش چشمگیر بیماران در زندان‌های رژیم صهیونیستی شده است.
خبر دیگر از فلسطین آنکه نظامیان رژیم صهیونیستی ۸۹ کارگر فلسطینی را در گذرگاه «میتار» واقع در کرانه باختری بازداشت کردند. سلسله اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها علیه شهروندان فلسطین همچنان ادامه دارد. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که صهیونیست‌ها تاکنون علت بازداشت این کارگران را اعلام نکرده‌اند. از سوی دیگر نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش به کرانه باختری شماری از شهروندان فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات خود علیه شهروندان فلسطینی ادامه می‌دهند. براساس این گزارش، نظامیان صهیونیست در همین راستا به کرانه باختری یورش بردند. طبق اعلام رسانه‌های فلسطینی، به دنبال این حمله درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و شهروندان فلسطینی درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که در جریان این حمله وحشیانه، شماری از شهروندان فلسطینی بدون تفهیم اتهام توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند.
جنایات صهیونیست‌ها در حالی ادامه دارد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اوایل ژوئیه آتی در جلسه استماع دادگاه برای دفاع از خود در پرونده‌های فساد و رشوه حاضر می‌شود. آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو پیش از دهم ژوئیه (۱۹ تیر) پیش‌رو در جلسه استماع دادگاه برای دفاع از خود در پرونده‌های مربوط به فساد و رشوه حاضر می‌شود. مندلبلیت به وکلای نتانیاهو تا دهم ماه آینده میلادی فرصت داده تا هماهنگی‌های لازم درباره موعد برگزاری جلسه مذکور را انجام دهند.
از سوی دیگر، وزارت دادگستری این رژیم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مندلبلیت با درخواست وکلای نتانیاهو مبنی بر به تعویق انداختن جلسه استماع دادگاه مخالفت کرده و از آنها خواسته تا هماهنگی‌های لازم را برای تعیین موعد این جلسه انجام دهند. پس از برگزاری این جلسه و شنیدن پاسخ وکلای نتانیاهو مشخص خواهد شد که دادستانی کل رژیم صهیونیستی لیست اتهام رسمی علیه نتانیاهو صادر خواهد کرد یا خیر.
خبر دیگر آنکه فرمانده پیشین تیپ غزه در ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید، حماس همچنان برای تقویت قدرت موشکی خود کار می‌کند و با این قدرت می‌تواند زندگی در اراضی اشغالی را فلج کند. روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در گزارشی مواضع ژنرال «اسرائیل زیو» فرمانده پیشین تیپ غزه درباره قدرت رو به رشد مقاومت در نوار غزه را گزارش کرد.
نخست‌وزیر صهیونیست‌ها که به دلیل پرونده فساد اقتصادی در وضعیت بحرانی قرار دارد با تحرکات نظامی علیه غزه و سوریه به دنبال پنهان‌سازی رسوایی فسادش است.

کد مطلب: 108651
 
Share/Save/Bookmark