میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
خواهر مسیح علینژاد:
عرض شرمندگی و خضوع داریم آقا
حتی اگر پاره تنمان بر خط قرمزها پا بگذارد در برابرش می‌ایستیم

روز پنج‌شنبه و در آغاز هفته عفاف و حجاب همایش دختران انقلاب در شهر تهران برگزار شد. همایشی با میهمانان خاص که از جمله آنها می‌توان به مینا علینژاد خواهر مسیح علینژاد که چند سالی است که در آنور آب‌ها زندگی می‌کند و حالا ماه‌هاست که شروع به ایجاد کمپین‌هایی در راستای تغییر سبک زندگی زنان و مردم کشورمان زده و از طرفی هرگونه تجمعی را در صفحات اجتماعی خود به پاخیزی مردم برای نظام تعبیر می‌کند.
البته در این همایش که مخاطب اصلی آن دختران نوجوان بودند، مادر و خواهر شهید محسن حججی، خواهر شهید ابراهیم هادی، همسران شهیدان طهرانی‌مقدم و احمدی‌روشن، مادر شهید امنیت محمدحسین حدادیان و مادر شهید فتنه ۸۸ امیرحسام ذوالعلی در کنار دو مانکن محجبه شده آمریکایی در این مراسم حضور داشتند و استاد علی‌اکبر رائفی‌پور نیز برای شرکت‌کنندگان به ایراد سخن پرداخت.
خواهر مسیح علینژاد در همایش دختران انقلاب گفت: ما وارثان حجاب و حیای حضرت زهراییم و من به نمایندگی از خانواده کوچک و انقلابی علینژاد می‌گویم که خط قرمز ما حفظ آرمان‌های بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله حراست از مقام ولایت اهل‌بیت(ع)، پاسداری از حریم ولایت فقیه، احیا و تداوم حیا و حجاب است.
وی با بیان اینکه نوه ارشد یک مرد انقلابی و غیرتمند از شمال کشور هستم، گفت: خانواده من محکم و استوار در امتداد راه شهیدان ایستاده‌اند. وی افزود: اینجا ایران اسلامی است، کشوری که تنها پرچمدار حفظ حجاب فاطمی در جهان است و ما پیرو مکتبی هستیم که زن را اکثرالخیر نامیده است. ما پیرو دین و مذهبی هستیم که امام حاضرمان(عج) الگوی خود را حضرت زهرا(س) می‌داند.
خواهر مسیح علینژاد گفت: ما وارثان حجاب و حیای حضرت زهراییم و من به نمایندگی از خانواده کوچک و انقلابی علینژاد می‌گویم که خط قرمز ما حفظ آرمان‌های بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله حراست از مقام ولایت اهل بیت(ع)، پاسداری از حریم ولایت فقیه، احیا و تداوم حیا و حجاب است و چنانچه هرکسی حتی جگرگوشه‌یمان، حتی پاره تنمان، قدم و قلمی بر خط قرمزهای مردم مسلمان ایران بگذارد، ما هم همانند شما مردم در برابرش ایستاده‌ایم و تا آخر می‌ایستیم.
علینژاد خطاب به مقام معظم رهبری گفت: عرض شرمندگی آقا، عرض خضوع آقا، ما آنچه باید انجام دهیم انجام می‌دهیم. ما هم جان ناقابلی داریم که در دست گرفته و در راه انقلاب فدا خواهیم کرد، برای ما دعا کن.
وی ادامه داد: عرض شرمساری به زنان باحجاب و مردان غیور سرزمینم دارم؛ ما هم چهل سال در این کشور در کنار شما زندگی کردیم و باهم ایستادگی کردیم و تا تکمیل آرمان‌های انقلاب اسلامی بازهم مبارزه خواهیم کرد. وی گفت: کسی چه می‌داند معنای این خواهرانه‌ها را؟ چگونه کسانی در کنار ما فریاد دلسوزی سر می‌دهند و می‌گویند برقص تا برقصیم! مردم ما سال‌هاست رقص چمران‌گونه میانه میدان دارند! پس بتاز تا بتازیم!

بحران جنسی جامعه را فراگرفته
پژوهشگر و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی شدن و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته‌ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است.
علی‌اکبر رائفی‌پور در این همایش با بیان اینکه عفاف و حیا فقط در پوشش خلاصه نمی‌شود، گفت: عفاف جهات مختلفی از جمله عفت در گفتار و رفتار را هم شامل می‌شود؛ اما گاه مشاهده می‌شود افرادی باحجاب هستند اما حرکات و سکانتشان باعث می‌شود نگاه جنسی به آنها صورت بگیرد. پوشش بسیار مهم است آنقدر که زمانی که آدم و حوا ترک اولی کردند خداوند لیاقت داشتن پوشش را از آنها گرفت.
رائفی‌پور گفت: زنان برای انتخاب نوع پوشش باید به این پرسش پاسخ دهند که می‌خواهند چگونه دیده شوند، آیا صرفا زن بودن و جنسیت را برای هویت خود انتخاب کرده‌اند در حالی که اسلام نمی‌خواهد به زن نگاه صرفا جنسی وجود داشته باشد.
پژوهشگر مسائل اجتماعی افزود: برخی جوانان به دلیل وجود دختران ارزان‌قیمت که به راحتی در دسترس هستند تعهد ازدواج را انتخاب نمی‌کنند و به آن تن نمی‌دهند. وی با بیان اینکه برخی افراد آهن‌پرست شده‌اند، گفت: دخترانی که همه هویت خود را جنسی معرفی می‌کنند نهایتا بیست تا سی سال می‌توانند در عرصه تنوع‌طلبی مردان خریدار داشته باشند.
رائفی‌پور ادامه داد: رابطه‌های غربی اغلب به ازدواج ختم نمی‌شود و غربی‌ها می‌خواهند این اتفاق را در ایران هم گسترش دهند. در اسلام ازدواج باید به صورت علنی اعلام شود و در تشریع عموم احکام دینی نیز طرف زن گرفته شده است.
این پژوهشگر با بیان اینکه در فمنیسم رادیکال از مادر شدن نیز نهی شده است، گفت: برخی تنها زن را اقتصادی می‌بینند و ارزش آن را با میزان دیه می‌سنجند در حالی که میزان دیه مرد به دلیل آسیب اقتصادی حذف وی برای یک خانواده بیشتر تعیین شده است. وی تصریح کرد: غربی که زن را برهنه می‌خواهد مرد پوشیده‌تر را بانزاکت‌تر می‌داند.
رائفی پور با بیان اینکه اسلام زن را خانه‌نشین نخواسته است، گفت: اسلام زنان را از فعالیت اجتماعی منع نکرده است و حجاب را در واقع به ضرر مردان برای حفظ زن تشریع کرده است. اولین‌باری که انگلیسی‌ها پای زنان را به فعالیت اقتصادی باز کردند با عنوان کارگرهای ارزان‌قیمت بود.
تحلیلگر مسائل اجتماعی با اشاره به برخی اشتباهات در الگوسازی برای زنان گفت: نشان دادن زنان موفق در داشتن تحصیلات بالاتر، راننده تریلی و مشاغل سخت، راه اشتباهی است که ما رفته‌ایم در حالی که کار و وظیفه اصلی زن آدم ساختن است. وی بیان کرد: شال و روسری نماد حجاب است و روی چوب کردن آن در واقع هدف گرفتن حجاب و اصول است.
رائفی‌پور با بیان اینکه افزایش سن ازدواج برای جامعه خطرناک است، گفت: مسئولان ما متاسفانه کم‌کاری کرده‌اند و تسهیلات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم نکرده‌اند. بسیاری از جوانان ما امکان ازدواج ندارند و جامعه، خانواده و مسؤولان آنها را درک نمی‌کنند اما در عین حال در معرض موقعیت‌های تحریک آمیز جنسی در جامعه قرار می‌گیرند و به مشکلات روحی گرفتار می‌شوند.
وی افزود: مردان وظیفه کوتاه کردن نگاه را دارند و حتی اگر زن حجاب را رعایت نکند باید به وظیفه خود عمل کنند، زیرا اگر اعتیاد به نگاه جنسی در مرد ایجاد شود هرگز از زندگی زناشویی خود راضی نخواهد شد و به آرامش نمی‌رسد. بحران جنسی در جامعه به وجود آمده است.
وی با اشاره به حضور خانواده مسیح علینژاد در این همایش بیان داشت: از فرزندان حضرت یعقوب هم تنها دو پسر خوب بودند. کمتر کسی حاضر است کاری که این خانواده امروز انجام دادند، انجام دهد. امیدوارم هزینه این کار را از خداوند و اهل‌بیت(ع) بگیرند.

کد مطلب: 105159
 
Share/Save/Bookmark