میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
 
 
روحانی خطاب به امریکاییها:
نرمش در پیام را ببینیم یا عمل ددمنشانه شما را
نرمش در پیام را ببینیم یا عمل ددمنشانه شما را
 

رئیس جمهور گفت: دوهفته نمی‌گذرد که آمریکایی‌ها برای ما پیغام می‌فرستند که بیایید مذاکره کنیم. نرمش در پیام را ببینیم یا عمل ددمنشانه شما را ببینیم؟
حسن روحانی رئیس جمهور در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در انقلاب اسلامی نیز سختی‌ها و تاریکی‌های زیادی داشتیم. اما آیا ملت ما در برابر ترورها ترسید و عقب نشینی کرد؟
روحانی با بیان اینکه با مقاومت و روحیه ایستادیم و از مشکلات عبورکردیم، خاطرنشان کرد: مگر ملت ما ملتی است که در برابر فشار یک گروه حاکم جدید در کاخ سفید که خودشان هم نمی دانند چه می‌گویند و چکار می کنند سر خم کنند؟ این گروه با همه در افتاده‌اند و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی خود نیز روبرو شده‌اند.
رئیس جمهورادامه داد: اگر راست می‌گویید و دوستدار ملت ایران هستید چرا در زندگی مردم ایران می‌خواهید فشار وارد کنید.
وی با بیان اینکه مردم ما هرگز تسلیم فشار آمریکا نخواهند شد، تصریح کرد: دولت امروز در صف مقدم جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی قرار دارد. از همه احزاب، گروه ها و جناح ها می‌خواهم که امروز روز گله، رقابت و انتقام نیست، بلکه امروز که در میدان نبرد هستیم روز وحدت و انسجام است.
روحانی با بیان اینکه امروز ما در میدان مبارزه هستیم، ممکن است بین سپاه و ارتش اختلاف سلیقه وجود داشته باشد، اظهار داشت: این اختلاف‌نظرها برای قبل از شروع جنگ است، جنگ که شروع شد، همه در کنار هم و متصل هستند. وی اظهار داشت: ممکن است با عده‌ای اختلاف‌نظر داشته باشیم و در انتخابات با هم رقابت کرده باشیم، اما امروز با هم هستیم.
روحانی با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری ادامه داد: مردانگی، اخلاق، اصول انقلاب و منافع ملی ایجاب می‌کند که در کنار یکدیگر باشیم.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: دولت نمی‌تواند از یک‌طرف با آمریکا مبارزه کند و از سوی دیگر حواسش به راست و چپ باشد. وی تصریح کرد: من می‌فهمم سال آینده انتخابات است، ما این‌کاره هستیم؛ سال‌ها در انتخابات بودیم.
وی با اشاره به اینکه کارمندان دولت با حقوق ثابت در فشار معیشتی و اقتصادی هستند، افزود: بار سنگینی بر دوش شما دولتیان است. منظورم از دولت، ۲ میلیون کارمند دولت است.
روحانی گفت: مسئولان رده بالای اجرایی باید به فکر کارمندان باشند و شرایط را برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر برای آنها فراهم آورند.
وی با بیان اینکه باید زمان خدمت رسانی را کوتاه و دقیق کنیم، اظهار داشت: من نباید فکر کنم که این مهری که امروز دست من است یک قدرت است و بخواهم بر سر آن مراجعه کننده منتی بگذارم. اینهایی را که می گویم در زندگی خود دیده‌ام.
رئیس جمهور گفت: من به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم بخشی از التهابات ما داخلی است.
وی اظهار داشت: ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم. با گذشت ۶ ماه از سال باید ۲۰ میلیارد از این مبلغ به بانک مرکزی واریز می‌شد، اما چقدر از آن پول به بانک مرکزی برگشته است؟ اینجا قصد ندارم این رقم را بگویم. چه کسی مسئول است؟ این موضوع را هم باید به گردن آمریکا و رژیم صهیونیستی بیاندازیم.
وی گفت: من از سازمان امور اداری و استخدامی می خواهم یک معیار بزرگ از امروز برای تمام وزارتخانه‌ها و شرکت‌ها، زمان تحویل دادن ارز صادراتی قرار دهد.
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت الکترونیک اگر کامل بود همه مشکلات برطرف می‌شد، تصریح کرد: دولت الکترونیک دچار عقب افتادگی است و همه تلاش جهرمی و وزارتخانه ها باید دولت الکترونیک باشد.
وی با اشاره به سرانه بالای مصرف دارو در کشورمان، افزود: اگر دولت الکترونیک کامل باشد، معلوم می شود که بیماران در طول سال چقدر آنتی بیوتیک دریافت کرده‌اند.
روحانی با انتقاد از دریافت بیش از حد کپی مدارک در ادارات دولتی، اظهار داشت: درحالی که باید با کارت ملی همه چیز را ببینیم، کپی همان کارت را هم به صورت دو طرف از مراجعه کنند طلب می‌کنند!
رئیس جمهور با بیان اینکه باید زنان و جوانان به پشت میز مدیریت بیایند، گفت: اگر می‌خواهیم از دخترخانم‌ها استفاده نکنیم، آنها را از دانشگاه هم محروم کنیم. فتیله مرد سالاری را باید در ذهنمان پایین بکشیم.
وی اظهار داشت: تا پایان این دولت باید کاری کنیم که سن مدیریت به طور متوسط ۸ سال کاهش پیدا کند و بر این مبنا باید حرکت کنیم. اینکه ۳۰ درصد مدیریت کشور را در اختیار زنان قرار دهیم، کار درستی است . روحانی تصریح کرد: به همه وزرا تاکید کرده‌ام که ۲ نفر جوان و ۲ نفر از بانوان را باید بعنوان مشاور و معاون کنار خود بیاورید. پایگاه اطلاع رسانی دولت

کد مطلب: 105951
 
Share/Save/Bookmark