میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳
 
 
مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد:
محکومیت اظهارات رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین به ساحت پیامبر گرامی اسلام
محکومیت اظهارات رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین به ساحت پیامبر گرامی اسلام
 
اساس فعالیت پیامبران دینی و آموزه های همۀ ادیان الهی در راستای تحقق صلح، عدالت و همزیستی مسالمت آمیز پایه گذاری شده است. از این رو توهین و اهانت به هر شخص حقیقی یا حقوقی و همچنین توهین به مقدسات، فرهنگ ها و باورهای اعتقادی و الهی مردم که زمینه های ناامنی و تقابل جمعیت های بشری را موجب می شود؛ همواره مزموم و ناپسند بوده و هیچ انسان آزادی خواه و آزاد اندیش توهین و اهانت به ساحت های فرهنگی و اعتقادی دیگران را نمی پذیرد.
با این وجود شاهدیم که هر از گاهی افراد، گروه ها و بعضاً دولت‌های غربی به دلایل سیاسی و با هدف تفرقه افکنی میان ادیان، ملت ها و فرهنگ ها و بهره برداری های سیاسی تلاش های شکست خورده ای در اهانت به قومیت، فرهنگ، نژاد و اعتقادات دینی و الهی برخی ملت ها انجام داده و یا از آن حمایت می کنند. بدون شک اینگونه اقدامات ناقض آزادی بیان و تهدید کننده زندگی مسالمت آمیز انسانی است.
در همین رابطه و پس از و تبعیض های اقتصادی و اجتماعی در فرانسه که اعتراضات آن بیش از یکسال ادامه دارد و توهین نژادی علیه سیاهان در آمریکا؛ سناریوی اسلام ستیزی غرب که امروز از جانب رئیس جمهور یک کشور مدعی آزادی و با سردمداری صهیونیسم جهانی صورت گرفت، وارد مرحله جدیدی از نقشه استعمار و دستاویزی تازه برای غارت جهان اسلام و سرپوش گذاشتن به مسائل مختلف داخلی در کشورهای غربی شده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن دعوت همگان به احترام به ارزش های انسانی و اعتقادات معنوی همه ملت ها و جوامع؛ این اقدام رئیس جمهور فرانسه را بشدت محکوم کرده و انتظار دارد هر چه سریعتر از این اقدام عقب نشینی کرده و موجبات رفع آزردگی بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان را فراهم سازد.
این مجمع ضمن دعوت از رهبران دینی برای محکومیت این اقدام رئیس جمهور فرانسه، انتظار دارد:
- نخبگان، آزاداندیشان، سازمان های مردم نهاد اینگونه اقدامات را که به بهانه آزادی بیان صورت می گیرد و خود مهمترین ناقض آزادی و بر هم زننده صلح و امنیت جهانی است را به شدت محکوم کرده و با اقدامات قانونی و انسانی خود زمینه های پیشگیری از بروز چنین اقدامات غیر فرهنگی ضدانسانی و ضد حقوق بشری را فراهم آورند.
- نهادها و سازمان های مدافع حقوق بشر که در آرمان های خود احترام به حقوق بشر، فرهنگ ها و ادیان الهی را ترسیم کرده اند، با جدیت در برابر اینگونه اقدامات موهن واکنش مناسب نشان داده و با استفاده از مکانیسم های حقوقی بین المللی در جهت جلوگیری از اینگونه اقدامات که صلح، عدالت و امنیت جهانی را به مخاطره می اندازد تلاش کنند.
بدون شک این اهانت و اقدامات مشابه ضمن آنکه وجدان های بیدار و دل هر انسان آزادی خواه را به درد می آورد، ضمن آنکه بر میزان ارادت اردتمندان و علاقه مندان پیامبرگامی اسلامی می افزاید، موجبات بیداری و وحدت هر چه بیشتر مسلمانان را فراهم می آورد.

مجمع جهانی صلح اسلامی - آبان ماه ۱۳۹۹
کد مطلب: 115851
 
Share/Save/Bookmark