میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
فرمانده پایگاه شهید عبدالکریمی نهاجا:
خطایی از دشمن سربزند آن را در نطفه خفه می‌کنیم

امیر عشایری گفت: در حوزه تسلیحات جنگنده‌ها متناسب با نیاز خود حرکت کرده‌ایم و موشک‌های دور ایستا و برد بلند، و انواع بمب‌های هوشمند و اپتیکی را در اختیار داریم و در رزمایش‌ها هم استفاده کرده و بسیار هم موفق بوده‌ایم.
به گزارش فارس، امیر خلبان سخاوت عشایری فرمانده پایگاه شهید عبدالکریمی نیروی هوایی ارتش گفت: بعد از دفاع مقدس با انجام رزمایش‌های متعدد، آموزش‌های لازم، تربیت نیروهای کارآمد و ساخت و بهینه‌سازی تجهیزات، آمادگی خود را در حد اعلا و متناسب با تهدیدات روز حفظ کرده‌ایم و چنانچه خطایی از دشمن سربزند آن را در نطفه خفه خواهیم کرد.
وی حرکت نیروی هوایی ارتش را به سمت خودکفایی به عنوان اولین نیرو، موفقیت‌آمیز توصیف کرد و گفت: آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند بعد از خروج مستشاران خود، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک ماه پرواز بدون دردسر داشته باشد و نیروی هوایی را بعد از شش ماه کاملا زمینگیر می‌دانستند، در حالیکه بعد از ۴۰ سال هنوز این نیروی الهی با تکیه بر دانش پیشکسوتان و جوانان خود سرپا و آماده اجرای ماموریت‌هاست و ساخت سیستم‌ها و قطعات مورد نیاز خود را در دستور کار قرار داده و در این زمینه هم موفقیت‌های چشمگیری هم کسب کرده است.
عشایری نمونه بارز خودکفایی نیروی هوایی ارتش را اورهال(بازآماد) کامل انواع هواپیماهای شرقی و غربی در داخل نیرو دانست و اضافه کرد: این موفقیت بسیار بزرگی است که ما بدون تکیه بر هیچ کشوری، هواپیماهای خود را همواره در شرایط عملیاتی نگه داشته‌ایم و از این بابت به خود می‌بالیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا هواپیماهای ما توان مقابله با جنگنده‌های نسل چهارم و پنجم را دارند، اظهار داشت: ما سیستم‌ها و تجهیزات جنگنده‌های خود را بر اساس نیاز روز بهینه کرده و ارتقا داده‌ایم و اینکه برخی فکر کنند هواپیماهای ما همان هواپیماهای قدیمی و با سیستم‌های آن زمان هستند کاملا در اشتباه هستند.
فرمانده پایگاه شهید عبدالکریمی در پاسخ به این سوال که امروز کشورها به سمت تجهیزات و مهمات دور برد و دور ایستا روی آورده‌اند، شما در این زمینه‌ها چه برنامه‌هایی دارید؟ گفت: ما هم متناسب با نیاز خود در این راستا حرکت کرده‌ایم و موشکهای دور ایستا و برد بلند، و انواع بمب‌های هوشمند و اپتیکی را در اختیار داریم و در رزمایش‌ها هم از این‌ها استفاده کرده و بسیار هم موفق بوده‌ایم. ما متناسب با دانش نظامی روز دنیا و تهدیدات امروزی پیش می‌رویم و دست روی دست نگذاشته‌ایم.
وی جنگ الکترونیک را از جمله نیازهای روز نیرویی هوایی و دیگر نیروها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این حوزه هم ما چه در حوزه تجهیزات و چه در زمینه استفاده از آن‌ها، دستاوردهای چشمگیری داشته‌ایم.
فرمانده پایگاه شهید عبدالکریمی تاکید کرد: امروزه تمامی آموزش‌های خلبانی که قبل از انقلاب بخش مهمی از آن در آمریکا گذرانده می‌شد، در کشور خودمان و بدون هیچ وابستگی به کشورهای خارجی انجام می‌شود و قطعا اگر کیفی‌تر از آموزش‌های قبل نباشد، پایین‌تر هم نیست، چرا که تجربه ۸ سال دفاع مقدس به آن افزوده شده و معلمین خلبانان کسانی هستند که یا در جنگ تحمیلی حضور داشته‌اند یا شاگردان آن بزرگواران هستند.
وی گفت: ما در حوزه شبیه سازها(سیمیلاتورها) که از ابزارهای بسیار مهم در آموزش خلبانان است کاملا به خودکفایی رسیده‌ایم و شبیه‌ساز انواع هواپیماها را تولید کرده و از آن استفاده می‌کنیم.

کد مطلب: 103179
 
Share/Save/Bookmark