میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸
 
 
محسنی اژه‌ای:
برخی در داخل در راستای اهداف دشمن عمل می‌کنند

معاون اول قوه قضائیه گفت: در این شرایط اقتصادی که دشمن به زعم خود هر روز فشار را زیاد می‌کند و بانک‌های خصوصی و دولتی را تحریم کرده است متاسفانه در داخل برخی ناآگاهانه یا آگاهانه در مسائل اقتصادی و معیشتی در راستای خواست دشمن عمل می‌کند.
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: هفته دفاع مقدس و هشت سال جانفشانی و مقاومت و مبارزه بی‌امان با تمام سلطه جهانی را گرامی می‌داریم.
معاون اول قوه‌قضاییه افزود: به برکت شهدا و جانبازان و انفاس قدسیه ولی فقیه، امروز دشمن ذلیل و ایران عزیز است؛ امروز دشمن مستاصل و حیران و سرگردان است اما ایران مقاوم می‌داند چه می‌کند و برنامه‌اش روشن است و کما فی‌السابق مردم منسجم و معتقد و جوان‌ها راسخ و گوش به فرمان رهبری هستند. وی گفت: دشمن فکر می‌کند تنها راه، به ستوه آوردن مردم از طریق فشار اقتصادی است اما فکر می‌کنید موفق می‌شوند؟ آن زمان که از لحاظ ظاهری چیزی نداشتیم، ایستادیم و موفق شدیم.
معاون اول قوه‌ قضاییه اضافه کرد: مایی که امروز روی این صندلی‌ها نشستیم، مدیون خون امام حسین (ع) هستیم؛ امروز این افتخار نصیب شما شده که یک شخصیت حکیم و علیم و نایب امام زمان (ع) رهبری کشور را بر عهده گرفته است. وی بیان کرد: رنج خانواده شهدا و ایثارگران بر دوش ما سنگینی می‌کند؛ آیا نمی‌خواهیم این رنج‌ها و خون‌ها را پاس بداریم؟
معاون اول قوه‌ قضاییه گفت: امروز بازرسی کل کشور یک سازوکاری در قانون اساسی است که با جایگاه و اختیاراتش، شاید کم‌نظیر و بی‌نظیر در دنیا باشد. وی گفت: اصل ۱۷۴ قانون اساسی بر «حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین» اشاره دارد؛ امور، همه کارها و رفتارها را در می‌گیرد؛ یعنی سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند همه مارها و برنامه و تصمیمات دستگاه‌ها را مورد نظارت قرار دهد. معاون اول قوه قضائیه افزود: برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن به راهکارهایی نیاز داریم و نمی‌توانیم مانند زمان غیر جنگ عمل کنیم و تصمیم بگیریم و قانون و تصمیم زمان جنگی باید اعمال و قانون متناسب با زمان جنگی نوشته شود.
وی ادامه داد: اگر چنانچه یک مدیری راه را بلد نیست، سازمان بازرسی که اطلاعات دارد باید آن مدیر را راهنمایی کند تا کالاهای بهتر و بیشتری تولید شود.

کد مطلب: 110874
 
Share/Save/Bookmark