میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۳
 
 
استقلال - الریان در لیگ قهرمانان آسیا؛
آبی ها جشن صعود می گیرند؟
آبی ها جشن صعود می گیرند؟
 

هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا درحالی از امروز آغاز می‌شود که استقلال در ورزشگاه آزادی شانس آن را دارد با پیروزی برابر الریان جشن صعود را برپا کند اما سپاهان باید در کنار پیروزی خود مقابل النصر امارات، امیدوار به باخت الغرافه برابر الاهلی عربستان باشد تا وداع زودهنگامی با این جام نداشته باشد. روز نخست از هفته پنجم مرحله گروهی یازدهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا با برگزاری ۸ دیدار در شرق و غرب قاره کهن آغاز می‌شود که تیم‌های استقلال تهران و سپاهان اصفهان به عنوان نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران، در این روز به مصاف حریفان خود می‌روند.
در گروه C سپاهان در زمین النصر امارات به میدان می‌رود، تیمی که هفته پیش عنوان نخستین تیم حذف شده جام را از آن خود کرد. سپاهانی‌ها هم به خاطر دو شکست متوالی برابر الاهلی عربستان در هفته‌های سوم و چهارم لیگ قهرمانان آسیا، در خطر حذف زودهنگام از این جام قرار گرفته‌اند. شاگردان کرانچار برای باقیماندن در این جام، ابتدا باید در زمین النصر به پیروزی رسیده و پس از آن چشم انتظار ارائه "فوتبال پاک" از سوی الاهلی عربستان در زمین الغرافه قطر باشند، دیداری که حکم سرگروهی را دارد.
سپاهانی‌ها در صورت پیروزی برابر النصر، ۶ امتیازی می‌شوند و در این شرایط باید امیدوار باشند تیم صعود کرده الاهلی با تفکر تساوی برای حفظ صدرنشینی در زمین الغرافه به میدان نرود و مقابل این تیم قطری پیروز شود. در این شرایط الغرافه ۹ امتیازی باقی‌ می‌ماند و شاگردان کرانچار امیدوار می‌شوند با پیروزی در بازی آخر برابر این تیم قطری، به عنوان تیم دوم گروه خود راهی مرحله حذفی این جام شوند. البته هر نتیجه‌ای به غیر از شکست، صعود الغرافه به مرحله بعد و حذف زودهنگام سپاهان را رقم خواهد زد.
دیگر نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم الریان می‌رود. شاگردان قلعه‌نویی که در هفته گذشته این جام، شکست تلخی را برابر الهلال عربستان تجربه کردند، در آخرین بازی خانگی خود در گروه D این رقابتها، به فکر پیروزی مقابل الریان قطر با حمایت هواداران متعصب خود هستند.
استقلال از پانزده رویارویی خود برابر نمایندگان قطری موفق به کسب ۸ پیروزی و ۶ شش تساوی شده است. همچنین یکبار از نماینده قطری شکست خورده است. شاگردان قلعه‌نویی که بعد از استراحتی یک هفته‌ای به مصاف الریان می‌روند در بازی رفت بازی برده را برابر الریان با تساوی عوض کردند. در آن دیدار سلسله اشتباهات عمران‌زاده سه امتیاز مهم را از استقلال گرفت با اینحال استقلال با هفت امتیاز در صدر جدول گروه چهارم ایستاده است و بیشترین شانس برای صعود به مرحله‌ را دارد. از سویی دیگر با توجه به پیچیدگی گروه چهارم و در صورت شکست استقلال برابر الریان، احتمال حذف استقلال از گردونه رقابت‌ها بسیار بالا خواهد بود و شاید همین امر قلعه‌نویی را تا حد زیادی محتاط کند تا کار استقلال به هفته‌ نهایی کشیده شود.
استقلالی‌ها که این روزها در آستانه قهرمانی در لیگ برتر قرار دارند، برای جبران شکست برابر الهلال می‌خواهند الریان را قربانی جاه طلبی‌های خود کنند و نماینده قطر را با شکست بدرقه کنند، نتیجه‌ای که ممکن است حکم صعود آبی‌پوشان تهرانی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را امضا کند.پیروزی برابر تیم فوتبال الریان قطر که برای حذف نشدن با تمام قوا در میدان آزادی به میدان خواهد آمد، اگر با برد یکی از دو تیم الهلال و العین در نبرد ریاض(دیگر بازی این گروه) همراه شود، این تیم آبی‌پوش به مرحله بعدی صعود خواهد کرد.دیدار استقلال و الریان ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می‌روند.
البته دیدار تیم‌های فوتبال الهلال عربستان و العین امارات هم یکی از حساس‌ترین دیدارهای غرب آسیاست زیرا برنده این بازی تا حدودی صعود خود به مرحله بعدی این جام را قطعی می‌کند و بازنده آن تا مرز حذف شدن پیش خواهد رفت.در شرق آسیا هم بنیادکار ازبکستان برای صعود از گروه G به یک پیروزی برابر میهمانش سانفرانسیسکو هیروشیما نیاز دارد. بیجینگ گوآن چین هم میزبان پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی است و تنها با پیروزی در این بازی خانگی می‌تواند از سقوط فرار کند.
در گروه H کاشیوا ریسول ژاپن صدرنشین به مصاف گویژو رینه چین تیم دوم گروه می‌رود و با یک تساوی می‌تواند به مرحله بعدی صعود کند. سوون سامسونگ کره‌جنوبی قعرنشین هم در حالی به مصاف میهمانش سنترال کوآسک مارینرز استرالیا که در صورت پیروزی می‌تواند از حذف زودهنگام خود جلوگیری کند.
برنامه دیدارهای روز نخست:
گروه C:
الغرافه قطر - الاهلی عربستان، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الغرافه
النصر امارات - سپاهان ایران، ساعت ۲۰، ورزشگاه آل مکتوم
جدول رده‌بندی گروه C:
۱- الاهلی عربستان ۱۲ امتیاز، ۲- الغرافه قطر ۹ امتیاز، ۳- سپاهان ایران ۳ امتیاز و ۴- النصر امارات بدون امتیاز
گروه D:
الهلال عربستان - العین امارات، ساعت ۲۰:۵۰، ورزشگاه ملک فیصل بن فهد
استقلال ایران - الریان قطر، ساعت ۲۱، ورزشگاه آزادی
جدول رده‌بندی گروه D:
۱- استقلال ایران با ۷ امتیاز، ۲- العین امارات با ۶ امتیاز (۶ زده، ۶ خورده، تفاضل گل صفر)، ۳- الهلال عربستان با ۶ امتیاز (۶ زده، ۶ خورده، تفاضل گل صفر) و ۴- الریان قطر با ۴ امتیاز
گروه G:
بنیادکار ازبکستان - سانفرانسیسکو هیروشیما، ساعت ۱۸، ورزشگاه جار
بیجینگ گوآن چین - پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه کارگران
جدول رده‌بندی گروه G:
۱- بنیادکار ازبکستان با ۸ امتیاز، ۲- پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی با ۶ امتیاز، ۳- بیجینگ گوان چین با ۵ امتیاز و ۴- سانفرانسیسکو هیروشیما ژاپن با یک امتیاز
گروه H:
کاشیوا ریسول ژاپن - گویژو رینه چین، ساعت ۱۹، ورزشگاه هیتاچی کاشیوا
سوون سامسونگ کره‌جنوبی - سنترال کوآسک مارینرز استرالیا، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه جام جهانی سسون
جدول رده‌بندی گروه H:
۱- کاشیوا ریسول ژاپن با ۱۰ امتیاز، ۲- گویژو رینه چین با ۴ امتیاز (تفاضل گل ۱-)، ۳- سنترال کوآسک مارینرز استرالیا با ۴ امتیاز (تفاضل گل ۲-) و ۴- سوون سامسونگ کره‌جنوبی با ۳ امتیاز

کد مطلب: 80867
 
Share/Save/Bookmark