میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۷
 
 
وزیر دفاع:
شر رژیم صهیونیستی دامن امارات را خواهد گرفت
شر رژیم صهیونیستی دامن امارات را خواهد گرفت
 

وزیر «دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح» در واکنش به اعلام عادی‎سازی روابط امارات و رژیم منحوس صهیونیستی، سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص را فصل‌الخطاب دانست و تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر کجا که بوده جز شر و نا امنی ایجاد نکرده است؛ حتماً این شر و ناامنی دامن آن‌ها را خواهد گرفت.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه نمایشگاه نهضت‌ قطعه‌سازی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نهضت قطعه‌سازی کشور در حل مشکلات سایر حوزه‌ها از جمله خودروسازی گفت:همکاری بسیار خوبی با خودروسازی داریم.
وزیر دفاع با تأکید براینکه نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی وزارت دفاع بیانگر ظرفیت‌های صنایع دفاعی است، تصریح کرد: این نمایشگاه نشان می‌دهد چه خدماتی را می‌توانند به کشور از جمله خودروسازان ارائه دهند.
حاتمی افزود: دوستان در صنایع مختلف دعوت خواهند شد تا ببینند و همکاری‌ها بیشتر شود و با توجه به ظرفیت‌های موجود این همکاری‌ها می‌تواند توسعه پیدا کند. وزیر دفاع در بخش دیگری از گفت‌وگو با میزان، در واکنش به اعلام عادی‎سازی روابط امارات و رژیم منحوس صهیونیستی، سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص را فصل‌الخطاب دانست و تصریح کرد: باز کردن پای رژیم صهیوینستی به منطقه یک خیانت بزرگ به منطقه، ملت فلسطین و امت اسلامی است. وی خاطرنشان کرد: باید عاملان این کار متوجه باشند باشند که رژیم صهیونیستی هر کجا که بوده جز شر و نا امنی ایجاد نکرده است؛ حتماً این شر و نا امنی دامن آنها را خواهد گرفت و امیدواریم متوجه شوند و برگرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز سه‌شنبه در بخشی از ارتباط تصویری با وزیر، معاونان، مدیران و رؤسای وزارت آموزش و پرورش در سی و چهارمین اجلاس آموزش و پرورش، فرمودند: یک نکته هم در پایان عرض بکنم راجع به این خیانتی که متأسّفانه دولت امارات متّحده‌ی عربی کرد؛(۹) هم به دنیای اسلام خیانت کرد، هم به دنیای عرب خیانت کرد، هم به کشورهای منطقه خیانت کرد، هم به مسئله‌ی مهمّ فلسطین خیانت کرد.
این کاری که اماراتی‌ها کردند، یک لکّه‌ی ننگی است؛ البتّه این از بین خواهد رفت، یعنی این حالت دیری نخواهد پایید ان‌شاءالله، لکن این لکّه‌ی ننگ بر پیشانی کسانی که این اقدام را امروز انجام دادند خواهد ماند. اینها خیانت کردند، کار بسیار بدی کردند، پای صهیونیست‌ها را در منطقه باز کردند. مسئله‌ی فلسطین با این اهمّیّت، [یعنی] غصب یک کشور، آواره کردن یک ملّت، چیز کوچکی است؟ [اینها] به بوته‌ی فراموشی سپردند و عادی‌سازی کردند.
ملّت فلسطین، چه در غزّه، چه در بخش اراضی به ‌اصطلاح اشغالی -البتّه همه‌ی فلسطین اراضی اشغالی است، امّا آن قسمتی که حالا در عُرف سیاسی به آن میگویند اراضی اشغالی- از همه جهت زیر فشارهای شدید قرار دارند: این شهرک‌سازی‌ها، این کارهایی که انجام میگیرد؛ اینها این‌ جوری [هستند]، آن وقت آنها بیایند با اسرائیلی‌ها و با عناصر صهیونیستِ خبیثِ آمریکایی که با اسرائیلی‌ها همراهند -مثل همان یهودی‌ای که در خانواده‌ی ترامپ هم حضور دارد- [توافق کنند]. و اینها دارند متأسّفانه علیه مصالح دنیای اسلام و مصالح منطقه کار میکنند و با قساوتِ تمام دارند با مسائل این منطقه برخورد میکنند؛ ما نبایستی به آنها کمک بکنیم؛ و اماراتی‌ها به این مسئله کمک کردند. امیدواریم زودتر بیدار بشوند و کاری را که کردند جبران کنند.

کد مطلب: 115176
 
Share/Save/Bookmark