میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵
 
 
آل‌خلیفه میزبان نشست معامله قرن می‌شود
دورهمی خائنان به فلسطین در منامه

اعلام برگزاری نشست معامله قرن در بحرین، با واکنش‌های گسترده‌ای همراه بود بویژه آنکه فلسطینی‌ها و بسیاری از با عنوان نشست خائنان به فلسطین عنوان کرده‌اند. یک مقام ارشد دولت آمریکا به سی‌ان‌ان خبر داد که کاخ سفید بخش نخست طرح صلح خاورمیانه را که طی آن مقامات در نشستی خواستار تشویق به سرمایه گذاری در کرانه‌باختری، غزه و منطقه خواهند شد را اعلام می‌کند.
این نشست در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. این تلاش‌ها توسط «جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید و داماد رئیس جمهور آمریکا به همراه «جیسون گرینبلات» نماینده آمریکا در امور خاورمیانه رهبری خواهد شد. مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که در این نشست ۴ موضوع اصلی مورد بحث قرار خواهد گرفت: زیرساخت‌ها، صنعت، توانمند سازی مردم و اصلاحات حکومتی تا از این طریق این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری پیدا کند. قرار است که در این نشست از هرگونه بحث درباره موضوعات سیاسی خودداری شود و وزیران اقتصاد و نه وزیران خارجه به همراه هیئت‌هایی از شرکت‌های تجاری حضور خواهند داشت. جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین به طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» واکنش نشان داد. جمعیت الوفاق بحرین تأکید کرد که تلاش نظام بحرین برای میزبانی نشستی در راستای اجرای «معامله قرن»، تخطی از تمامی اصول ملی، اسلامی و انسانی است. الوفاق در بیانیه خود آورده است که تمامی اقشار ملت بحرین با تبدیل این کشور به ایستگاهی برای امضای نسخه جدید «اعلامیه بالفور» مخالف هستند. در اولین واکنش فلسطینی‌ها به قصد آمریکا برای برگزاری نشستی اقتصادی مربوط به فلسطین در بحرین، سخنگوی تشکیلات خودگردان این اقدام را «عقیم» خواند و افزود، طرح‌ اقتصادی بدون افق سیاسی «بی‌نتیجه» است. «نبیل ابوردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین به عنوان اولین مقام فلسطینی که به اقدام کاخ سفید واکنش نشان می‌دهد، به شبکه «سی‌ان‌ان‌» آمریکا گفت؛ کنفرانسی که آمریکا آن را اعلام کرده و اولین گام در راستای طرحش برای «صلح در خاورمیانه» موسوم به معامله قرن به شمار می‌رود، «عقیم» است. مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور روابط بین المللی، تاکید کرد این تشکیلات، هیچ راه حلی را که منجر به تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس نشود، نخواهد پذیرفت.
سازشکاری عربی در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی ایجاد موانع شنی در یکی از راه‌های ارتباطی در شمال نوار غزه را آغاز کرد تا به گفته خودش از شهرک‌نشینان در برابر «موشک‌های ضد تانک» شلیک شده از غزه دفاع کند. خبر دیگر از فلسطین آنکه یک هکر با هک کردن تلویزیون رژیم صهیونیستی هنگام پخش مسابقه موسوم به «یورو ویژن»، گوشه‌ای از جنایت این رژیم در اردوگاه «صبرا و شتیلا» را پخش کرد. ویدئوی منتشر شده توسط یک زن اسرائیلی نشان می‌دهد، این هکر ناگهان پخش مسابقه «یورو ویژن» در تل‌آویو را قطع می‌کند و به جای آن صحنه‌هایی از کشتار «صبرا و شتیلا» در اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان پخش می‌شود.

کد مطلب: 109010
 
Share/Save/Bookmark