داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۷
 
 
كيوسك چهار شنبه‏، 2011‏/07‏/13
كيوسك چهار شنبه‏، 2011‏/07‏/13
 
‏کویت تایمز
سفارت کویت در عراق هدف حمله موشکی قرار گرفت
روز گذشته سفارت کویت در بغداد، هدف حمله موشکی قرار گرفت و باعث شد تا وزارت امور خارجه کویت سفیر و دیپلمات‌های این کشور را از عراق فراخوان نماید. در این حمله موشکی کسی آسیب ندید. یک منبع مطلع در بغداد گفت 3 راکت کاتیوشا در منطقه سبز بغداد، در نزدیکی سفارت کویت منفجر شدند؛ یکی از این راکت‌ها به منزل معاون نخست وزیر عراق اصابت کرد، و دیگری به ورودی سفارت کویت برخورد کرد که باعث خرد شدن شیشه‌های سفارتخانه گردید.
استفاده ارتش کانادا از کویت برای خروج از افغانستان
وزیر دفاع کانادا پیتر مک کی روز دوشنبه گفت کشورش از حریم هوایی و بنادر کویت برای بازگرداندن تجهیزات نظامی مورد استفاده در جنگ 9 ساله افغانستان از طریق کشتی به کانادا استفاده خواهد کرد.

دیلی استار
حریری: دولت میقاتی را سرنگون خواهم کرد
بعد از 4 ماه سکوت، روز سه شنبه سعد حریری طی یک حمله لفظی شدید به حزب الله و نجیب میقاتی که حریری وی را قائم مقام حزب الله می‌داند، وعده داد دولت نجیب میقاتی را از طریق مخالفت سرسختانه گروه 14 مارس، سرنگون کند. حریری برای اولین بار آشکارا، بشار اسد و سید حسن نصرالله را به دلیل ساقط کردن دولتش به وسیله استعفای وزرای حزب الله، سرزنش کرد. حریری همچنین وعده داد بر سر حقیقت و عدالت در ماجرای ترور پدرش، مصالحه نخواهد کرد و افزود رد دادگاه ترور پدرش توسط حزب الله، باعث توقف کار این دادگاه نخواهد شد.
باز هم انفجار خطوط انتقال گاز مصر به اسرائیل
روز سه شنبه یک انفجار مهیب در ایستگاه توزیع خطوط انتقال گاز مصر به اسرائیل در صحرای سینا، به وقوع پیوست. سهامداران شرکت‌های انرژی مستقر در مصر، از قاهره خواستند بیش از 8 میلیارد دلار غرامت بابت تکرار این انفجارها به آنان بپردازند.

داون
رئیس سازمان جاسوسی پاکستان در راه واشنگتن
رئیس سازمان جاسوسی پاکستان (آی اس آی) به منظور گفتگو با مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا و ادامه همکاری دو کشور در جنگ علیه تروریسم روز چهارشنبه راهی واشنگتن شد. این دیدار اعلام نشده، بزرگ‌ترین نشانه مبنی بر آمادگی دو کشور برای کوتاه آمدن از مواضع سرسختانه گذشته که به علت حمله مخفیانه آمریکا به پاکستان به وجود آمد می‌باشد. دیدار یک روزه ژنرال پاشا (رئیس آی اس آی) اولین دیدار وی بعد از تیرگی روابط دو کشور است.
52 نفر در حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شدند
از دوشنبه شب تا به امروز (چهارشنبه) حداقل 52 نفر از شورشیان پاکستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در شمال وزیرستان کشته شدند. 37 نفر در 3 حمله هوایی در روز سه شنبه و 15 نفر روز دوشنبه کشته شدند.

عرب نیوز
تروریست‌های القاعده خواستار مهلت شدند
یک دادگاه نظامی ویژه در عربستان بیست و پنجمین جلسه خود راروز سه شنبه با موضوع محاکمه 16 متهم مرتبط با شبکه القاعده آغاز کرد. اتهام این افراد جمع آوری غیرقانونی پول، قاچاق پول به خارج از کشور برای تحویل به گروه‌های مشکوک، ایجاد اختلاف در پادشاهی عربستان و نیز ایجاد دشمنی در کشور می‌باشد.متهمین بعد از شنیدن اتهامات که به گفته مدعی المعموم بر مبنای مشاهدات دقیق تنظیم شده، خواستار فرصت بیشتر برای پاسخگویی به اتهامات شدند.
نظارت بر انتخابات شهرداری‌ها در عربستان
کمیته ملی وکلای عربستان، بر انتخابات شهرداری‌های این کشور که به زودی برگزار خواهد شد، نظارت خواهد کرد. رئیس این کمیته اعلام کرد وزیر امور شهری و روستایی عربستان با درخواست این کمیته مبنی بر نظارت بر انتخابات شهرداری‌ها، موافقت کرده است.
کد مطلب: 67411
 
Share/Save/Bookmark