میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
نمایندگان ملت؛
پشت پا زدن به ایران به ضرر همه کشورهای منطقه است

نمایندگان مردم در خانه‌ملت، همگرایی منطقه‌ای را لازمه جلوگیری از نفوذ بیگانگان در کشورهای حوزه خاورمیانه می‌دانند و تاکید دارند که پشت پا زدن به ایران، به ضرر همه کشورهای منطقه می‌شود.
از دیر هنگام کشورهای غربی سعی داشتند تا در امور کشورهای حوزه منطقه‌ای خاورمیانه دخالت کنند و با ایجاد تنش از منابع غنی و ثروت فراوان و نیروی کارآمد این کشورها بهره‌مند شوند. در دوره‌ها و سده‌های مختلف برخی از کشورهای منطقه به دلایل مختلف با بیگانگان همراه شدند که نمونه بارز آن هم روابط عربستان سعودی و آمریکا است.
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید دارند که همراهی و همگرایی منطقه‌ای از نفوذ بیگانگان جلوگیری می‌کند و از همین رو استراتژی جمهوری اسلامی آرامش، صلح و تثبیت امنیت درمنطقه است و در این راستا با سایر کشورهای منطقه برای تحقق این امر تلاش می‌کند.
این نمایندگان مردم در قوه مقننه، معتقدند مسائل و موضوعاتی که کشورهای مختلف منطقه با آن روبه رو هستند را در همین چارچوب باید حل کرد و پشت پا زدن به جمهوری اسلامی ایران و تن دادن به اقدامات نابخردانه علیه جمهوری اسلامی به ضرر تمامی کشورهای منطقه تمام خواهد شد.

غرب به دنبال افزایش تنش در خاورمیانه
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه همراهی کشورهای منطقه در رفع مشکلات موجب پرداخت هزینه کمتری می‌شود، گفت: علاوه بر این، بیگانه هم اجازه ورود به منطقه پیدا نخواهند کرد زیرا بیگانگان با ورود به منطقه زمینه نفوذ را فراهم و بستر و زمینه دخالت‌های بعدی را هم فراهم خواهند کرد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمان بروز اختلاف بین ایران و عراق با ورود آمریکا و دخالت آن نه تنها به اختلافات دامن زد بلکه آمریکایی‌ها در عراق برای خود پایگاه ایجاد کردند، بنابراین کشورهای همسایه باید با میانجی‌گری اختلافات را به حداقل برسانند تا منازعات بزرگ شکل نگیرد.
وی با یادآوری میانجی‌گری ایران در اختلاف بین کشورهای منطقه همانند اختلافات بین عراق و کویت یا عربستان و قطر و غیره، گفت: ایران در مقاطعی با روش‌های دوستانه در رفع این اختلافات گام‌های بزرگی برداشت، لذا همین نوع رفتارها را در جای دیگر از کشورهای همسایه و منطقه انتظار داریم تا سایرین نقش تماشاچی زمانی که کشوری به دلیل سوء تفاهمات با ما دچار مشکل شدند، نداشته باشد.
جعفرزاده ایمن‌آبادی معتقد است: ایران سیاست حُسن همجواری، تعامل با کشورهای دوست و همسایه و دوری از جنگ و تنش دارد، لذا کشورهای دیگر باید علاوه بر رفع سوء تفاهمات با ما همراهی کنند؛ زیرا دول غربی به دنبال افزایش تنش و اختلاف در منطقه خاورمیانه هستند.
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: برقراری صلح و آرامش برای همه کشورهای منطقه سود دارد و هیچ کشوری از تنش و ناامنی مستثنی نخواهد بود، با این حال می‌توان برگزاری اجلاس تهران با محوریت ایران با حضور سران ترکیه و روسیه را نمونه این همگرایی منطقه‌ای دانست، در این اجلاس تلاش شد تا با به کارگیری قوه عاقله تنش در منطقه را کاهش دهیم.

قدرت نظامی ایران بازدارنده است
ولی‌الله نانواکناری با بیان اینکه توان نظامی جمهوری اسلامی به عنوان قدرت بازدارنده همیشه برای همسایگان مطرح بوده است، گفت: توان موشکی و نظامی ایران برای جلوگیری از ورود دشمنان خارج از حوزه خلیج فارس و منطقه به این حوزه است.
نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی با آمادگی نظامی و توان موشکی می‌تواند به تحقق امنیت و ثبات امنیت درمنطقه کمک کند، از این رو کشورهای منطقه باید با همکاری از حضور بیگانگانی که به ناامنی دامن می‌زند، جلوگیری کنند.
وی افزود: بیگانگان به دنبال ایجاد تنش در منطقه هستند لذا کشورهای منطقه اعم از عربستان سعودی تا سایرین باید از هر اقدامی که به ضرر کشورهای منطقه تمام می‌شود، جلوگیری کنند. از سوی دیگر دعوت از بیگانگان نیز به کشورهای منطقه آسیب می‌زنند، لذا از توان نظامی در مسیر ارتقاء امنیت و آرامش باید بهره گرفت.
وی تصریح کرد: نفوذ بیگانگان به منطقه و عدم همکاری و همراهی کشورهای منطقه بر مشکلات می‌افزاید، از این رو مسائل و موضوعاتی که کشورهای مختلف منطقه با آن روبه رو هستند را در همین چارچوب باید حل کرد، پشت پا زدن به ایران و تن دادن به اقدامات نابخردانه علیه جمهوری اسلامی هم به ضرر تمامی کشورهای منطقه تمام خواهد شد. خانه ملت

کد مطلب: 106013
 
Share/Save/Bookmark