میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
 
اقدام بعدی علیه آمریکا؛ نپیوستن به اف.ای.تی.اف
هیچ کشوری در دنیا تاکنون نتوانسته مقابل آمریکا آنگونه که جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرده...

هیچ کشوری در دنیا تاکنون نتوانسته مقابل آمریکا آنگونه که جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرده، با اقتدار و قاطع بپا خیزد و این رژیم زورگو را تروریسم خطاب کند.
سردمداران آمریکا با اقدامی که علیه سپاه پاسداران انجام دادند، در واقع وحشت درونی خود را از سپاه پاسداران و به واقع جمهوری اسلامی ایران آشکارتر ساختند.
جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که توانسته است با دست برتر خود که برگرفته از مقاومت اسلامی و با الهام از قیام عاشورا به وجود آمده، چالش جدی و ویران کننده برای آمریکا ایجاد کند.
رژیم آمریکا سرخورده و نا امید از هر آنچه که تاکنون علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده، آخرین سیاست‌های خود را برای مقابله با ایران اسلامی به کار می‌گیرد تا شاید بتواند از قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی بکاهد.
نظام سلطه که خود را شکست خورده مقابل جمهوری اسلامی ایران می‌بیند، سعی دارد عوامل قدرت و اقتدار انقلاب را هدف قرار دهد به همین خاطر است که نهادهایی چون سپاه پاسداران برای رژیم ایالات متحده قابل تحمل نیست.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تأسیس تاکنون توانسته است بسیاری از سیاست‌ها و اهداف آمریکا در منطقه را خنثی کند. چنین قدرتی را تاکنون هیچ کشوری نتوانسته از خود نشان دهد.
نیروهای نظامی آمریکا سال‌های طولانی است که در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس حضور دارند و این حضور برای تحت سلطه قرار دادن کشورهای منطقه و کنترل شریان اقتصادی نفت دنیا در خلیج فارس بوده است.
با پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی در ایران همه معادلات آمریکا در منطقه و حتی در دنیا به هم خورد، عمق نفوذ ایران در میان مردم مسلمان گسترش یافت و باعث شد تا نظام سلطه با محوریت رژیم آمریکا خود را در میان امواج خروشان قیام مردم آزادی خواه منطقه ببیند.
حتی توطئه‌ها و سناریوهایی که آمریکا با همراهی رژیم‌هایی همچون اسرائیل و سعودی‌ها برای مهار جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده بود، نتوانست از گسترش نفوذ انقلاب اسلامی در میان مردم مسلمان و آزادی خواهان جهان بکاهد.
هر چه آمریکا تلاش کرد تا جمهوری اسلامی ایران را به عقب براند، نه تنها موفق به این کار نشد، بلکه باعث شد اقبال جمهوری اسلامی ایران در میان افکار عمومی منطقه و دنیا افزایش یابد.
یکی از عواملی که باعث شد تا انقلاب اسلامی در منطقه دست برتر را داشته باشد، تصمیمات و اقداماتی بود که سپاه پاسداران در راستای اهداف بلند انقلاب پیاده کرد.
سپاه پاسداران در تحولات منطقه با نگاه عمیق خود توانست بدون در نظر گرفتن تهدیدات آمریکا، نه تنها معادلات ایالات متحده را بر هم بزند، بلکه معادلات جمهوری اسلامی ایران را در منطقه پیاده کند.
حضور مؤثر و سرنوشت ساز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سوریه و عراق عامل اصلی شکست توطئه‌هایی بود که برای نابودی این دو کشور مسلمان تدارک دیده شده بود و قرار بر این بود که پس از سقوط این دو کشور ایران هدف قرار داده شود.
سپاه پاسداران با تلفیقی از نیروهای گوناگون از مدافعین حرم گرفته تا نیروهای فاطمیون و البته همکاری نزدیک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست ظرف کمتر از ۸ سال، یک گروه بزرگ تروریستی را که از سوی آمریکا، اسرائیل و عربستان به طور همه جانبه حمایت می‌شد، شکست دهد. شکستی که اکنون باعث عصبانیت سران جاهل و احمق رژیم آمریکا شده است. تروریستی خطاب کردن سپاه پاسداران از سوی آمریکا، برای افکار عمومی منطقه و جهان نه تنها مشکل بلکه غیر قابل باور است، چرا که همگان شاهد مبارزه سپاه پاسداران با گروه‌های تروریستی دست پرورده آمریکا در سوریه و عراق بودند.
اکنون نیز با اقدامی‌که آمریکا علیه سپاه انجام داد، نمی‌توان باور کرد که نیروهای نظامی رژیم آمریکا براساس آنچه که اعلام کرده اند، دست به اقدام علیه نیروهای سپاه پاسداران در منطقه بزنند، چرا که ژنرال‌های ارتش آمریکا به خوبی درک کرده‌اند که کوچکترین تعرضی به نیروهای سپاه، با واکنش جدی جمهوری اسلامی ایران روبرو خواهد شد.
نیروهای آمریکایی در منطقه بسیار آسیب پذیر هستند، کافی است دست از پا خطا کنند، آنگاه خواهند دید که چگونه بر سرشان آوار خواهیم شد. 
آمریکایی‌ها به فیلم‌ها و عکس‌هایی که از بازداشت سربازان ویژه خود در خلیج فارس به دست نیروی دریایی سپاه منتشر شد رجوع کنند و آنها را بار دیگر و چند بار ببینند، به این نتیجه خواهند رسید که سربازان آمریکایی جرأت و جسارت رویارویی با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را ندارند. گریه سربازان آمریکا که زانو زده و دستان خود را بالا گرفته‌اند، نشان ضعف شدید در نظامیان ایالات متحده است.
اکنون تکلیف روشن تر و مشخص تر شده است، آمریکا سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده، برجام را نقض کرده و از آن خارج شده، تحریم‌های اقتصادی را افزایش داده و نخستین پاسخ را از سوی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده است، پاسخ بعدی به آمریکا نپیوستن ایران به اف.ای.تی.اف و کنوانسیون‌های پالرمو، سی.اف.تی است. موضوع مهم این لوایح تروریسم است. اکنون که سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته آیا پیوستن به اف.ای.تی.اف موضوعیت دارد؟!

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 108417
 
Share/Save/Bookmark