داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۳
 
 
حسرتي كه قرمزها خواهند خورد
مهدي طلايي:
نمي‌توان باور كرد كه تيم پيروزي باز هم دست رد به سينه موشك فوتبال ايران زده باشد تا او به كنار دريا رود تا سال هاي پاياني فوتبالش را سپري كند.
گرچه با توجه به سن شناسنامه‌اي بايد او را بازنشسته اعلام كنيم اما در ليگ برتر فوتبال ما كه غير از چند چهره تكراري ستاره‌اي نمي‌درخشد او همچنان چشم ها را خيره مي كند. جوان اول سال هاي دور فوتبال ما اين‌بار نه فقط به خاطر سرعت زيادش، بلكه بدليل پختگي و بازي‌خواني و توانايي‌هاي فني‌اش، هنوز يكي از بهترين هاي جناح راست است. او بعد از بازگشت از آلمان نشان داد كه توانايي‌هايش را حفظ كرده و همچنان سدي محكم برابر رقبا است.
علاوه بر توانايي‌هاي فني، مهدي مهدوي‌کيا مي‌توانست در بعد روحي و رواني يك مهره تاثير گذار باشد. مهره‌اي كه مي‌توانست شناسنامه تيم استيلي باشد؛شناسنامه‌اي براي هويت تيم بزرگي چون پيروزي.
بازوبند كاپيتاني تيم پرطرفدار و بزرگ پيروزي چند سالي بر بازوي بازيكناني بسته مي‌شود كه دو سه سالي بيشتر از قدمت حضورشان در جمع سرخپوشان نمي‌گذرد و اين آقايان كاپيتان كه بايد تيم را جمع و جور كنند خود غرق حاشيه بودند حال آنكه مهدوي‌كيا مي‌توانست به عنوان بزرگتر تيم و البته بازيكني كه از تجربه بالايي نيز برخوردار است انسجام و همبستگي تيم را در شرايط بحراني حفظ و تقويت كند همان معضلي كه تيم دايي در سال گذشته با رفتن كريم باقري گرفتارش شد.
شايد استيلي امسال دلخوش به علي كريمي است كه اين نقش را بازي كند اما بودن يك بازيكن با اين پارامترها يادآور تجربه تلخ سال قبل و جدايي كريم از تيم را در ذهن يادآوري مي‌كند.
مهدوي‌كيا بازيكني است كه مورد قبول هواداران دو تيم پايتخت نشين است همانند فرهاد مجيدي. اما استقلال چگونه با شاه مهره‌اش تا كرد و پيروزي چگونه برخورد كرد. مجيدي بعد از برگشت از آن سوي آبها مستقيما به استقلال فرا خوانده شد و شد ستاره بي‌چون و چراي آبي‌هاي استقلال. اما سرخپوشان همچنان با بي‌مهري اين گوهر ناب فوتبال ايراني را در جمع خود راه نمي‌دهند تا او كه مي‌توانست باعث بالا بردن توان فني و رشد شخصيتي تيم شود به دلايلي كه براي هواداران روشن نشد از تيم دور و دور و دور تر شود؛ او با داماش كه مديرش يك پرسپوليسي است قرارداد بست.
مهدوي کيا از تيم محبوبش،تيمي كه آرزوي بازگشت و بازي در آن را داشت خيلي دور شد.آنقدر دور شد كه همه غافلگير شدند و البته باورش براي دوستداران لشگر سرخ خيلي سخت خواهد بود.
کد مطلب: 67141
 
Share/Save/Bookmark