میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
توکلی:
زمان بررسی پالرمو به رفتار ترامپ بستگی دارد
زمان بررسی پالرمو به رفتار ترامپ بستگی دارد
 

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از دستور خارج شدن پالرمو و CFT به معنای بایگانی شدن آن‌ها نیست بلکه به این معناست که فعلا در دستور کار این روزهای مجمع نیست.
احمد توکلی درباره آخرین وضعیت بررسی CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این دو لایحه در مجمع فعلا مسکوت است. مجمع تشخیص دلیلی نمی‌بیند که در بررسی این دو لاحیه عجله کند بلکه سر فرصت به این موضوع خواهد پرداخت. دبیرخانه مجمع بررسی‌های خود را نو می‌کند و در اختیار صحن مجمع می‌گذارد و پس از آن بررسی‌ها انجام می‌شود اما عجله‌ای برای آن نیست.
این عضو مجمع تشخیص در پاسخ به این سوال که آیا این دو لایحه از دستور کار خارج شده است؟، گفت: بررسی این موضوع در دستور کار مجمع تشخیص نیست وقتی می‌گوییم عجله‌ای برای بررسی آن نداریم به این معناست که در دستور کار نیست، اگر برای بررسی آن عجله داشتیم که در دستور کار قرار می‌گرفت و در صحن مجمع بررسی می‌شد. از دستور خارج شدن پالرمو و CFT به معنای بایگانی شدن آن‌ها نیست بلکه به این معناست که فعلا در دستور کار این روزهای مجمع نیست.
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما ضرورت ندارد که این موضوع در دستور کار مجمع قرار بگیرد و نظر کشور هرچه سریعتر نسبت به موافقت یا عدم موافقت با این لوایح مشخص شود؟، گفت: چه اصراری است که سریعتر بررسی شود؟ چه عجله‌ای در این امر وجود دارد؟ ما قوانین خود را تصویب می‌کنیم و کارهای خود را در این زمینه انجام می‌دهیم. دشمن هم اصرار دارد که شما این را بپذیرید و برای ما خط و نشان می‌کشد و بدعهدی می‌کند پس با این وجود ما چرا در بررسی این موضوع عجله کنیم؟ احتمال ایجاد خطرات ناشی از تصویب آن هم کم نیست.
این نماینده ادوار مجلس در واکنش به این نظر که شاید افکار عمومی این باور را داشته باشند که تصویب این لوایح به بهبود وضعیت معیشتی کمک می‌کند، گفت: به این دلیل که بر ما مسلم شده که اگر اینجا کوتاه بیاییم وضعیت معیشتی بدتر می‌شود، درنتیجه به تصویب سریع آن اعتمادی نداریم. ما با همین ملاک که وضعیت مردم را بدتر می‌کند، فعلا بررسی این دو لایحه را کنار گذاشتیم و از دستور خارج کردیم.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگر در تصمیمات قاطعیت وجود داشته باشد، وضعیت مردم بهتر می‌شود. اقدام اخیر دولت در مقابله با ایالات متحده آمریکا آن‌ها را به عقب‌نشینی وادار کرد چرا که دولت برخوردی محکم انجام داد. جدیدترین تجربه ما این را نشان می‌دهد که برخورد محکم وضعیت را بهتر می‌کند، ما از زمان کودتای ۲۸ مرداد تا الان این تجربه را داریم. اگر قاطعیت داشته باشیم، آن‌ها کوتاه می‌آیند و در غیر این صورت آن‌ها جلو می‌آیند.
وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید بررسی این دو لایحه زمانی در دستور کار مجمع قرار خواهد گرفت؟، گفت: این امر به شرایط متعددی بستگی دارد، از جمله رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا.
این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا گفت‌و‌گوی ملی بین اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هم شکل گرفته است یا خیر؟، گفت: در مجمع خیر. گفت‌و‌گوی ملی یک تمایل عمومی است به این معنا که چون تنازع به ضرر همه کشور تمام می‌شود، درنتیجه گفت‌و‌گوی ملی درحال رواج یافتن است.

کد مطلب: 109525
 
Share/Save/Bookmark