میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت مطرح کرد؛
ماجرای شکرهای گران در بازار

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با تاکید بر اینکه عرضه شکر به قیمت غیر مصوب تخلف است، گفت: شکرهای موجود در بازار که با قیمتی بیش از قیمت مصوب عرضه می‌‌شود وارداتی نیست و از محل تولیدات داخل است.
محمدرضا کلامی گفت: تمامی شکری که تاکنون برای تنظیم بازار با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد بازار شده به جامعه هدف رسیده و از این موضوع اطمینان کامل داریم.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: شکر تنظیم بازاری از محل ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی تامین شده و هنوز شکر وارداتی بخش خصوصی وارد بازار نشده است. وی در پاسخ به این سوال که قیمت مصوب شکر چقدر است، گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر درب کارخانه ۳ هزار تومان و قیمت مصوب عرضه هر کیلوگرم شکر فله‌ای برای مصرف‌کننده ۳ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت مصوب عرضه شکر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی ۴ هزار تومان است.
کلامی در پاسخ به این سوال که شکرهایی که با قیمت‌های بیش از قیمت مصوب در بازار موجود است، از کجا تامین می‌شود، گفت: این شکر از محل تولیدات داخل است و شکر وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت بیان داشت: البته عرضه شکر چه وارداتی و چه تولید داخل به غیر از قیمت مصوب تخلف است و با متخلفین برخورد می‌شود.
وی گفت: چنانچه در روزهای اخیر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان چند کارخانه متخلف که شکر تولیدی خود را با قیمت بیش از قیمت مصوب عرضه می‌کردند به سازمان تعزیرات معرفی کرد و قطعا برابر قانون با متخلفین برخورد می‌شود. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورتی که کارخانه تولید شکر در قیمت عرضه شکر تخلف کند و شکر را با قیمت بالاتری عرضه کند قطعا این گران فروشی و افزایش قیمت در تمام زنجیره عرضه‌تسری می‌یابد به همین دلیل با هر گونه گران‌فروشی شکر برخورد می‌شود و عرضه شکر در درب کارخانه باید به قیمت مصوب انجام شود.
کلامی با اشاره به سیل اخیر بیان داشت: البته کارخانه‌های تولید شکر به دلیل مشکلات ناشی از سیل و از بین رفتن بخشی از موجودی انبارها و همچنین افزایش هزینه‌های تولید، درخواست برای افزایش قیمت داشته‌اند اما ستاد تنظیم بازار به آنها اجازه افزایش قیمت نداده‌ است و به آنها اعلام شده که اجازه ندارند خسارت خود را از جیب مردم جبران کنند.

کد مطلب: 109228
 
Share/Save/Bookmark