میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۳
 
 
خیانت‌های ابوظبی به جهان اسلام ابعاد تازه‌ای گرفت
املاک قدس هدیه امارات به اسرائیل

در ادامه افشای خیانت‌های امارات به فلسطین و جهان اسلام، یک منبع عربی گزارش داد که شهرک‌نشینان صهیونیست با مساعدت امارات توانستند یک مِلک جدید با موقعیت استراتژیک در نزدیکی مسجدالاقصی واقع در شهر قدس اشغالی را از آن خود کنند.
رهبران فلسطینی ساکن قدس اشغالی با اشاره به همدستی امارات با رژیم صهیونیستی برای خرید املاک فلسطینیان ساکن قدس، خواستار تحریم امارات و مزدوران آن شدند. وبگاه «الوطن الخلیجیة» با اعلام این مطلب گزارش داد که قضیه مربوط به خرید یک ملک در نزدیکی مسجدالاقصی است که دو سال پیش نیز «فادی السلامین» از نزدیکان «محمد دحلان» که مشاور امنیتی ابوظبی است، قصد خرید آن را داشت.
السلامین این ساختمان را با پول‌های امارات به مبلغ ۲.۵ میلیون دلار خریداری کرده بود اما قضیه لو رفت و جنجال رسانه‌ای به پا شد و در نهایت معامله نیز به سرانجام نرسید. این ساختمان در فاصله ۱۰۰ متری مسجدالاقصی واقع شده و دارای سه نبش است و مالک آن نیز «لمیاء جوده» و پسرش ادیب جواد جوده است که ابتدا ساختمان را به سلامین فروخته و پس از آن به بهانه عدم پرداخت مبلغ توافق شده، معامله را فسخ و ساختمان را به مشتری دیگری می‌فروشند که او نیز آن را در اختیار یک انجمن شهرک‌نشینان قرار می‌دهد.
این ساختمان در محله السعدیه در بخش قدیمی شهر قدس واقع شده است و شهرک‌نشینان با حمایت نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به این ساختمان یورش برده و آن را تصرف کرده‌اند. خانواده جوده در سپتامبر ۲۰۱۶ به محض فسخ معامله، ساختمان را به فردی به نام «خالد محمد عبدالحمید عطاری» فروخته‌اند و در نهایت نیز این ساختمان به یک انجمن شهرک‌نشینان رسیده‌ است. روزنامه الاخبار لبنان نیز نسخه‌ای از عقد قرارداد فروش جدید این ساختمان را منتشر کرد که نشان می‌داد ساختمان در ابتدا به سلامین فروخته شده و پرونده شکایت علیه سلامین در دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی هنوز مختومه نشده و دلیل فسخ قرارداد نیز این بوده که سلامین مرحله نخست پرداخت به مبلغ ۱.۵ میلیون دلار را پرداخت کرده و بقیه را پرداخت نکرده است.
علت اصلی فسخ این قرارداد، یک مسئله سیاسی مرتبط با امارات بوده اما در ظاهر عدم پرداخت کامل مبلغ توافق شده، عنوان شده است. سیطره شهرک‌نشینان بر ساختمان‌های واقع در محله السعدیه در حالی است که انجمن شهرک‌نشینی «العاد» نیز با حمایت نیروهای اشغالگر یک ساختمان ۱۶۰ متری و یک قطعه زمین زراعی به مساحت ۸۰۰ متر در وادی حلوه واقع در روستای سلوان در نزدیکی قدس، به اشغال خود درآورده‌اند.
لازم به ذکر است دولت امارات که طی سال‌های اخیر اقدامات متعددی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به عمل آورده است با دعوت از میری رگو وزیر فرهنگ و ورزش این رژیم که به داشتن مواضع ضد عربی و اسلامی مشهور است، گام دیگری در این راستا برداشت. این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی که با به کار گرفتن تک‌تیرانداز و پهپاد‌های پیشرفته موفق به توقف راهپیمایی‌های بازگشت نشده، به روشی جدید برای تحقق این هدف روی آورده است. «راهپیمایی‌های بازگشت» در غزه که از دهم فروردین‌ماه امسال (۱۳۹۷) در اعتراض به محاصره غزه، شناسایی قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی توسط آمریکا و نیز تأکید بر حق بازگشت آغاز شده، همچنان ادامه دارد.
رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن تظاهرات‌کنندگان فلسطینی روش‌های مختلفی از جمله استفاده از پهپاد و استقرار تک‌تیرانداز در مرز غزه به کار برد سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شهادت فلسطینیان به دست سربازان رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهای شرقی نوار غزه شد. استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان گفت: زمانی که موضوع با از دست رفتن جان یک فرد در ارتباط باشد، تحقیق یک موضوع مهم به شمار می‌رود.

کد مطلب: 106320
 
Share/Save/Bookmark