میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰
 
 
متلک‌پرانی
مصاحبه مطبوعاتی آقای رئیس‌جمهور برگزار شد. این قلم قصد ندارد در مورد محتوای سخنان ایشان...
متلک‌پرانی
 

مصاحبه مطبوعاتی آقای رئیس‌جمهور برگزار شد. این قلم قصد ندارد در مورد محتوای سخنان ایشان بنویسد بلکه می‌خواهم تأسف خود را از ادبیات سیاسی آقای رئیس‌جمهور ابراز دارم.
ایشان طی سه سال گذشته همواره از ادبیات متلک، تکه‌اندازی، تمسخر کردن و تحقیر نمودن استفاده کرده اند. در مصاحبه دیروز هم برخی جملات را بیان نمودند که واقعاً جای تاسف و تاثر دارد. نگارنده واقعأ نمی‌خواهد به اصل موضوع خرید هواپیمای نو و دلایل و انتقادات وارده به آن اشاره نماید. شاید منتقدین منصفانه قضاوت نمی کنند و تمایل دارند که هیچ‌گاه هواپیمای نو وارد کشور نشود اما در شأن رئیس‌جمهور کشور نیست که با تمسخر و متلک گویی بگوید آنهایی که هواپیماهای نو نمی‌خواهند، سوار هواپیماهای کهنه شوند و یا آنها که رشد اقتصادی کشور را نمی بینند، عینک بزنند!!!
نه در شأن یک روحانی است و نه در شأن آقای روحانی است که تکه‌پرانی کند. ایشان می‌توانند با ادبیات فاخر و محترمانه، پاسخ منتقدین را بدهند حتی اگر نخواهند که ولو یکی از انتقادات را قبول کنند.
مشاورین مطبوعاتی آقای رئیس‌جمهور باید به ایشان تذکر دهند که بازتاب این متلک پرانی‌ها در افکار عمومی مردم، بیانگر کم‌صبری و کم‌تحملی رئیس‌جمهور کشور در مقابل منتقدین است و اثر معکوس نزد مردم دارد.
ایرادات و انتقادات را باید با منطق و استدلال و ادبیات محترمانه پاسخ داد نه با تحقیر و تمسخر. متلک‌گویی فقط به این معناست که گوینده از دلیل و منطق تهی است و چاره‌ای جز تکه‌پرانی و تحقیر ندارد. این رویه‌ای است که متأسفانه در اکثر مصاحبه‌های ایشان در دوره ریاست جمهوری تکرار شده و در قواره رئیس‌جمهور اسلامی ایران که یک روحانی هم می‌باشد، نیست.

احمد دوست حسینی - الف

کد مطلب: 98247
 
Share/Save/Bookmark