میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۴
 
 
اوج‌گیری رکورد روزانه مرگ‌ و میر مبتلایان به کرونا در بریتانیا همچنان ادامه دارد
بخش خدمات‌ درمانی انگلیس در آستانه فروپاشی‌
بخش خدمات‌ درمانی انگلیس در آستانه فروپاشی‌
 

پنهان‌کاری سه ماه دولتمردان انگلیس درباره شیوع نوع جدیدی از کرونا، بحرانی فراگیر را به این کشور و البته جهان تحمیل کرده است چنانکه روزنامه گاردین با اشاره به شدت‌ گرفتن همه‌گیری ویروس کرونا و ثبت رکورد روزانه مرگ‌ و میر در انگلیس نوشت: بخش خدمات‌ درمانی این کشور در آستانه فروپاشی قراردارد و در عین حال نزدیک به نیمی از مردم این کشور خواستار استعفا نخست وزیر شده‌اند.
در حالی که تعداد جانباختگان ناشی از کووید-۱۹ در انگلیس از روزی یک هزار و ۳۰۰ نفر فراتر رفته ، پزشکان و مقامات بیمارستان می‌گویند بخش خدمات درمانی در آستانه فروپاشی است. گاردین نوشت: در شرایط عادی، ژانویه ماه حساب و کتاب هزینه‌های کریسمس است. اما امسال جشن‌های کریسمس می‌تواند هزینه‌هایی جدا از حساب و کتاب‌های سال‌های پیش داشته باشد و به قیمت زندگی تمام شود. از سوی دیگر، پزشکان و پرستاران در سرویس سلامت همگانی بریتانیا (NHS) نیز اعلام کرده‌اند که شاهد رکورد تازه‌ای در بستری افراد مبتلا به کووید-۱۹ هستند و هنوز باید منتظر شرایط بدتر باشیم. طی روزهای اخیر، تعداد جانباختگان روزانه ناشی از ویروس کرونا از یک هزار نفر گذشته است و شمار درگذشتگان در روز جمعه یک هزار و ۳۲۵ نفر ثبت شد که رکوردی تازه از زمان آغاز همه گیری کرونا در انگلیس بشمار می‌رود.
همزمان کارکنان سرویس سلامت همگانی بریتانیا و بسیاری از مردم بیم آن دارند وضعیت پیش از آنکه بهبود یابد بدتر هم بشود. زیرا نوع جدید ویروس کرونا که برای نخستین بار در انگلیس مشاهده شد به آسانی منتشر می‌شود و بی‌تردید جشن‌های سال نو و مهمانی‌ها به این وضعیت دامن می‌زند. گزارش‌ها نشان می‌دهد کمبود کارکنان بخش درمان در کل سرویس سلامت همگانی از ماه آوریل (فروردین) تاکنون به ۶ درصد رسیده است، هرچند منابع داخلی سرویس معتقد هستند که رقم واقعی این کمبود احتمالا بالای ۱۲ درصد است. نتایج یک نظرسنجی در انگلیس نشان داد میزان رضایت از عملکرد دولت این کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا و همچنین رضایت از عملکرد جانسون به طور کلی، کاهش داشته و ۴۳ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند او باید استعفا کند.در این نظرسنجی همچنین کاهش میزان حمایت از عملکرد لندن در مقابله با همه‌گیری کرونا مشاهده شد. ۷۲ درصد شرکت‌کنندگان، با کاهش ۴ درصدی نسبت به نظرسنجی قبلی، گفتند که دولت این کشور به اندازه کافی برای مهار این ویروس سریع عمل نکرده است. ۴۲ درصد هم، با افزایش چهار درصدی نسبت به نظرسنجی پیشین، گفتند قطعا به اندازه کافی در این زمینه سریع عمل نشده است.میزان رضایت کلی از «بوریس جانسون» هم با کاهش همراه بود. در حالی که ۳۷ درصد عملکرد او را به صورت کلی تایید کردند که یک درصد نسبت به نظرسنجی قبلی کاهش داشت، ۴۵ درصد با افزایش یک درصدی نسبت به نظرسنجی قبلی، از عملکرد او ابراز نارضایتی کردند.
کرونای انگلیسی همچنان در آمریکا نیز قربانی می‌گیرد چنانکه آمارهای جدید نشان می‌دهد آمریکا در سال جدید میلادی نیز با رشد فزاینده فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا روبرو است. آمارهای The COVID Tracking Project حاکی است در ۸ روز نخست سال جدید میلادی بیش از ۲۳ هزار نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. همچنین نهاد بهداشتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد از یک هزار و ۶۴۶ بیمار بستری مبتلا به کرونا، وضعیت ۹۶۴ نفر آن‌ها وخیم است.
از سوی دیگر شمار تلفات کرونا در این کشور از ۲۰ هزار نفر گذشت و بیش از نیمی از قربانیان از ساکنان خانه‌های سالمندان بازنشسته هستند. خبر دیگر اینکه اجرای مقررات منع تردد استانی در کانادا، از زمان شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی در یک قرن پیش بی‌سابقه است و کسانی که مقررات را نقض کنند ۶ هزار دلار جریمه می‌شوند. در این میان روز شنبه صد‌ها نفر از مخالفان محدودیت‌های قرنطینه‌ای در کپنهاگ پایتخت دانمارک و همچنین ۶۰ معترض نیز در شهر آلبورگ در شمال این کشور‏، تجمع کردند.همچنین نخست‌وزیر ژاپن در خصوص احتمال طولانی شدن محدودیت‌های کرونایی در شهر‌های این کشور هشدار داد.

کد مطلب: 116770
 
Share/Save/Bookmark