میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۱۵
 
 
نمایش جنجالی‌ترین فیلم سینمایی خاورمیانه در ایران قطعی شد
نمایش جنجالی‌ترین فیلم سینمایی خاورمیانه در ایران قطعی شد
 

فیلم سینمایی"پادشاه شن ها"جنجالی ترین فیلم خاورمیانه در سیزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت به نمایش در می‌آید. این فیلم در بخش مسابقه فیلم های سینمایی بین الملل حضور دارد.
پادشاه شن‌ها یا «ملک الرمال» عنوان فیلمی است به کارگردانی نجدت انزور فیلمساز سوری، که به قدرت رسیدن عبدالعزیز بن سعود را بعد از ائتلاف با جریان وهابی به تصویب می‌کشد. مسئولان جشنواره فیلم مقاومت در تلاشند تا این فیلم را در بخش بین‌الملل این جشنواره نمایش دهند. این در حالی است که با توجه به سخنان اخیر رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه در راستای گسترش مناسبات با عربستان سعودی احتمال حذف این فیلم از بخش بین‌‌الملل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت قوت گرفته است
برپایه این خبر؛ "پادشاه شن‌ها"فیلمی است به کارگردانی کارگردان معروف سینمای عرب «نجدت اسماعیل انزور» که دو هنرپیشه ایتالیایی به ترتیب نقش‌های جوانی و پیری عبدالعزیز را بازی کرده‌اند:"مارکو فوشی" (Marco Foschi) و «فابیو تستی» (fabio testi). این فیلم با یک دید انتقادی، تاریخ به وجود آمدن دولت آل سعود در سرزمین نجد و حجاز را حکایت می‌کند.
ساخته شدن این فیلم جنجال زیادی در دنیای عرب به راه انداخته است. نمایش «پادشاه شن‌‌ها» در سوریه، با اعتراض صریح شاهزاده طلال بن عبدالعزیز، مواجه شد. در پی اکران این فیلم در سوریه «عدنان العایض» مفتی سعودی، در روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ به سبب حمایت از دولت آل سعود به قتل «اسماعیل نجدت انزور» کارگردان این فیلم فتوا داد. خود «اسماعیل نجدت انزور» نیز پیش از این تهدیدهای رژیم سعودی را روزافزون خوانده و گفته بود: شرکت «محاماة» انگلیس که نماینده عربستان سعودی است ما را به کشاندن این پرونده به دادگاه تهدید کرده است. جرم ما توهین به خانواده سعودی و سوء استفاده از جایگاه آنان است.
"بشار اسد"رئیس‌جمهور سوریه به درخواست‌"طلال بن عبدالعزیز" که خواستار عدم اکران این فیلم در سوریه شده بود، اعتنایی نکرد و این فیلم در سوریه پخش شد و با استقبال گسترده مردم مواجه شد.

کد مطلب: 89157
 
Share/Save/Bookmark