میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۱
 
 
مرحله یک شانزدهم جام حذفی
پرسپولیس- ملوان؛ رونمایی از تیم یحیی
پرسپولیس- ملوان؛ رونمایی از تیم یحیی
 

آخرین دیدار مرحله یک شانزدهم جام حذفی امروز در ورزشگاه آزادی بین دو تیم پرسپولیس و ملوان برگزار می‌شود.
تنها دیدار باقیمانده از مرحله یک شانزدهم جام حذفی امروز ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی و بین دو تیم پرسپولیس و ملوان برگزار می‌شود. دو تیم در لیگ برتر در جایگاه‌های متفاوتی هستند. ملوان ۸ امتیاز بیشتر از سرخپوشان دارد و ۸ پله بالاتر از تیم دوازدهم و پرمهره و ۲۱ امتیازی پرسپولیس در جدول ایستاده است. ملوان در این فصل نتایج بسیار قابل قبولی گرفته و در جمع ۴ تیم برتر جدول لیگ است.
دو تیم در اوایل آذرماه در هفته شانزدهم در انزلی مقابل یکدیگر قرار گرفتند که بازی با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید اما دیدار روز چهارشنبه با آن مسابقه تفاوت‌های بسیاری دارد.اول اینکه در این بازی خبری از مساوی نیست و یک تیم حتما باید برنده شود.
پرسپولیس هم نسبت به آن بازی تغییرات زیادی داشته است. مانوئل خوزه سرمربی چند میلیاردی و پرتغالی و دستیارانش دیگر در پرسپولیس نیستند و مربیان ایرانی هدایتش را بر عهده گرفته‌اند.
یحیی‌گل‌محمدی که فصل را با سرمربی‌گری صبا آغاز کرد و بعد دستیار خوزه شد، دوباره به نیمکت سرمربی‌گری در لیگ برتر رسید.
اولین آزمون گل‌محمدی هم دشوار است. رویارویی با ملوانی که بهترین نتایج تاریخش را گرفته است. گل‌محمدی که کریم باقری‌ را به عنوان مدیر فنی و حسین عبدی را به عنوان دستیار دارد باید بتواند ملوان قدرتمند را مهار کند تا دل هواداران را به دست بیاورد. هوادارانی که دو فصل است از نتایج و باخت‌های متوالی سرخپوشان به تنگ آمده‌اند روز چهارشنبه از پرسپولیس فقط برد می‌خواهند و کاری هم ندارند که حریفشان ملوانی است که
سید جلال رافخایی آقای گل نیم‌فصل لیگ را در ترکیب دارد.
هواداران به حق از پرسپولیس فقط برد می‌خواهند زیرا در ابتدای فصل به آنها وعده پرسپولیس فوق کهکشانی داده شد. اکنون دیگر بهانه‌ای نمی‌پذیرند. خوزه رفته است، علی کریمی هم اگر مصدوم نباشد در ترکیب قرار می‌گیرد. پرسپولیس که معمولا شش هفت ملی‌پوش دارد باید بتواند قوی سپید خزر را در تهران شکار کند تا هم در جام حذفی چشم به قهرمانی داشته باشد و هم نشان بدهد که تغییر و تحول روی نیمکت مربی‌گری‌اش آغاز تحولی اساسی در این تیم است. نبرد قوی سپید و سرخپوشان بحران‌زده تماشایی خواهد بود حتی اگر دو تیم به قول احمدزاده محتاطانه‌تر از لیگ مقابل یکدیگر قرار بگیرند. بازی دو تیم همواره زیبا و تماشاگر پسند بوده است.
هرچند که دیدار این دو تیم این‌ مرتبه یک مسئله حاشیه‌ای هم دارد. آن هم خداحافظی حسین هدایتی از فوتبال است. اگر مالک باشگاه ملوان واقعا از فوتبال کنار برود و راضی به اداره این باشگاه نباشد خبر بدی برای ملوانان خواهد بود. حتی مسئولان باشگاه ملوان می‌گویند انتشار چنین خبری در آستانه بازی حساس با پرسپولیس مشکوک است! به هر حال شاید نتیجه این بازی سرنوشت حسین هدایتی در فوتبال را هم عوض کند، شاید هم باعث شود او بر تصمیمش از کناره‌گیری از فوتبال مصمم‌تر شود.
نبرد امروز دیداری فراتر از یک مسابقه فوتبال است. زیرا مدیران دو باشگاه نیز بارها علیه یکدیگر موضع گرفته‌اند ولی تماشاگران و هواداران فقط می‌خواهند از فوتبال لذت ببرند و کاری به مسایل غیرفوتیالی ندارند و پرسپولیسی‌ها امیدوارند تیم پیروز میدان، آنها باشند همانطور که هواداران ملوان چنین چیزی می‌خواهند.
پرسپولیس یا ملوان هر کدام در این بازی پیروز شوند در مرحله بعد باید با نفت تهران بازی کنند، نفتی که به لطف کنار کشیدن شهرداری تبریز از جام حذفی بدون مسابقه به مرحله یک هشتم صعود کرد.

کد مطلب: 78979
 
Share/Save/Bookmark