میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأکید کرد:
وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است
وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است
 

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به این‌که توجه به رفع معضل بیکاری در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، تأکید کرد: وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است.
محمد مخبر که در مجمع عمومی عادی سالیانه‌ بنیاد برکت سخن می‌گفت، افزود: تأمین معیشت مردم، جز با اشتغال‌زایی محقق نمی‌شود. وی با تأکید بر سامان‌دهی اشتغال‌زایی در کشور تصریح کرد: اهمیت فعالیت‌های بنیاد برکت از این منظر قابل تقدیر است. این بنیاد در رفع برخی از معضلات کشور از جمله بیکاری، می‌تواند نقش مهم و به‌سزایی را ایفا نماید. بنیاد برکت با وجود همه‌ فعالیت‌ها و اتفاقات خوبی که رقم زده است، اما همچنان باید برای رسیدن به نقطه‌ی ایده‌آل تلاش کند. این بنیاد که مورد وثوق و اعتماد مردم است، باید به جایی برسد که همه‌، امور خیریه‌ خود را از طریق برکت دنبال کنند.
مخبر داشتن روحیه انقلابی و جهادی را شرط اصلی فعالیت در بنیاد برکت ذکر و عنوان کرد: بنیاد برکت جای نیروهای نخبه و جهادی است. روحیه‌ جهادی نیز به معنای انجام کارهای بی‌برنامه نیست، بلکه شرط اصلی فعالیت‌های جهادی، برخورداری از هوشمندی، نظم، ایثار، تعامل، از خودگذشتگی و مشورت‌گیری است. وی داشتن سلامت نفس را از دیگر ملزومات فعالیت در بنیاد برکت نامید و افزود: بنیاد برکت امروزه به یک آبرو برای کشور تبدیل شده و عملکرد آن حتی به لحاظ شاخص‌های بین‌المللی هم مقبول و مورد تأیید است. البته در راه خدمت‌رسانی به مردم نباید احساس رضایت از خود دست دهد که همین رضایت‌مندی، موجب شروع افول خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در ادامه سخنان خود دقت هر چه بیشتر در انتخاب تسهیل‌گران ایجاد اشتغال را خواستار شد و تأکید کرد: تسهیل‌گران بنیاد برکت باید نماد تدین و تعهد و تلاش جهادی باشند، و علاوه بر لحاظ ملاک‌های اخلاقی و ایمانی، باید بر کار آن‌ها نظارت مستمر داشت.

کد مطلب: 109390
 
Share/Save/Bookmark