میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۱
 
 
هت تریک قهرمانی ایران در جام جهانی کشتی
«از کشتی‌گیران، مربیان و سایر دست اندرکاران تیم ملی کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران، که با تلاش خود دل ملت را...

«از کشتی‌گیران، مربیان و سایر دست اندرکاران تیم ملی کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران، که با تلاش خود دل ملت را شاد کردند تشکر می‌کنم.»
این پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جام جهانی در آمریکا است.پیامی که امید بخش جامعه ورزش کشور است. پیامی که برای ورزشکاران روحیه بخش و برای مسئولین درس‌های مهمی دارد.درس هایی از جنس نقش پر رنگ ورزش در شادی دل ملت و سرافرازی و تبلیغ برای ایران اسلامی. درس هایی برای توجه به ورزش به عنوان ابزاری در دیپلماسی نرم.
برافراشته شدن پرچم مقدس و سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در خاک آمریکا و آنهم بالاتر از پرچم دو ابرقدرت روسیه و آمریکا آیا در حوزه‌های دیگر نیز امکان‌پذیر است؟ مدیران ورزش کشور باید نقش ورزش در نشاط اجتماعی و تاثیرگذاری آن در غرور ملی را درک کنند. ورزش دیگر نباید حیاط خلوت سیاسیون باشد.
بامداد روز گذشته جوانان با استعداد و غیور ایران در رقابت های جام جهانی شانه تمامی حریفان قلدر خود را به خاک رساندند و با اقتدار و برای سومین بار قهرمان جهان شدند. این قهرمانی بار دیگر نشان داد جوانان با استعداد کشورمان اگر خوب حمایت و مدیریت شوند توان فتح تمامی سکوهای جهانی را دارند؛ سکوهایی از جنس ورزش گرفته تا انرژی هسته ای.
ایران در راه رسیدن به قهرمانی تیم‌هایی همچون ارمنستان را ۸ بر صفر، ترکیه را ۷ بر یک، آمریکا را ۵ بر ۳، هند را ۸ بر صفر و در نهایت روسیه را ۶ بر ۲ به زانو در آورد تا بار دیگر قدرت کشتی ایران به رخ سایر کشورها کشیده شود.
پیروزی برابر روسیه هیچ‌گاه کار ساده‌ای برای کشتی ما نبوده اما چند سالی است که با یک تیم جوان و یک‌دست و جویای نام پیروزی برابر روسیه کار ساده‌ای است مثل اتفاقی که بامداد روز گذشته رخ داد و کار حتی به دیدار هشتم هم نکشید و در پایان هفتمین دیدار حریف دستانش را بالا برد.
در موفقیت این تیم نباید از نقش مهم و کلیدي رسول خادم گذشت. خادم نیز همچون محمد بنا به مسئولان ورزش ثابت کرد که اگر کار دست کاردان باشد ورزش ایران در جهان آقایی می کند.
بی‌شک نسلی که رسول خادم در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران تربیت کرده طلایی‌ترین نسل دو دهه اخیر کشتی آزاد ایران است. تیمی یک‌دست، جسور و جنگنده که کشتی گیران ذخیره‌اش نيز کمی از ترکیب اصلی ندارند و در هر وزن سرمربی امکان انتخاب یک فوق‌ستاره را دارد.

کد مطلب: 86529
, مولف : مهدي طلايي
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۲-۱۲-۲۷ ۰۸:۵۹:۰۳
این قهرمانی برای خود ورزشکاران نونی نداره انهایی که توی این ورزش وصل نچسب هستند این قهرمانی ها را به هنر خودشان ربط می دهند و می برند و می خورند!!!!!!!!!!!!