میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
گزیده‌ای از جلسه علنی روز گذشته مجلس
قالیباف:اهتمام دولت به کمک معیشتی دیرهنگام اما مثبت است
قالیباف:اهتمام دولت به کمک معیشتی دیرهنگام اما مثبت است
 

واکنش قالیباف به محدودیت‌های کرونایی، مشکلات مردم و طرح معیشتی دولت، موافقت نمایندگان با احکام جدید برای تنظیم و تصویب بودجه سالانه کشور، تهیه طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی، تنفس در جلسه علنی مجلس به منظور رعایت تدابیر بهداشتی مهمترین اخبار جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس با رعایت پروتکلهای بهداشتی به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد و نمایندگان با شماره صندلی فرد در صحن علنی و شماره‌های زوج در ساختمان مشروطه و کمیسیون تلفیق از طریق فضای مجازی در جلسه حضور یافتند. طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور هم در دستور کار نمایندگان قرار گرفت. رییس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به محدودیت‌های جدید کرونایی گفت: یکی از راه‌های اثربخشی قرنطینه افزایش تعداد تست‌های رایگان یا با قیمت کنترل شده در مناطق قرمز است.
محمد باقر قالیباف همچنین با اشاره به گرانی کالاهای اساسی تصریح کرد: به عنوان راهکاری کوتاه مدت برای این گرانی‌ها به دنبال طرح معیشت بودیم، اما برخی در کشور به دنبال این بودند که برچسب سیاسی بزنند. این واقعیت جامعه ما است که به دلیل انبوهی از ناکارآمدی‌ها به وضعی برسیم که برای مشکلات روزمره مردم چاره‌اندیشی کنیم. خوشحالیم که دولت نیز به همین نتیجه رسیده است. امیدواریم که دولت با استفاده از فرصت قانون طرح حمایت معیشتی به کمک مردم بیاید.
قالیباف خاطرنشان کرد: جلب اهتمام دولت به مسأله کمک معیشتی به مردم هر چند دیرهنگام ولی نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می‌کند. مهم نیست که این طرح به نام چه کسی به انجام برسد، مهم این است که این طرح هرچه زودتر اجرایی شود. باید با اجرای سریع و دقیق قانون تاخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم را جبران کنیم. جلسه روز گذشته مجلس بعد از مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه به منظور رعایت پروتکل‌های ابلاغی در راستای کنترل کرونا متوقف شد و پس از ۲۰ دقیقه به کار خود ادامه داد. گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص طرح احکام کلی بودجه کشور در جلسه مجلس مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت و احکام جدیدی برای تنظیم، تصویب، اجرا و تفریغ بودجه سالانه کشور مصوب شد.
جلال رشیدی کوچی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها هم از تهیه طرح یک فوریتی ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی در مجلس خبر داد و گفت: این طرح به دنبال صیانت و حفاظت از بیت المال مسلمین و مسئولین و مدیران ارشد نظام است. در پایان جلسه، روح الله متفکر آزاد، عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

کد مطلب: 116194
 
Share/Save/Bookmark