میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
رژه نیروهای مسلح با نمایش تجهیزات جدید

مراسم رژه ۳۱ شهریورماه گرامیداشت هفته دفاع مقدس هم‌زمان با سراسر کشور در تهران و بندرعباس به صورت ملی برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر رئیس جمهور، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سرلشکر علی شهبازی فرمانده اسبق کل ارتش، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش حضور داشتند.
پس از سخنان رئیس جمهور، رژه یگان‌های پیاده و محمول مستقر در محل برگزاری رژه آغاز شد که به ترتیب ابتدا یگان‌های پیاده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و سازمان بسیج مستضعفین از مقابل جایگاه و کلام الله مجید رژه رفتند. در بخش رژه یگان‌های محمول نیز برخی تجهیزات برای نخستین بار در رژه به نمایش در آمد. از جمله مهمترین دستاوردهایی که برای نخستین بار به رژه نیروهای مسلح آمده بود، سامانه سلاح پدافند هوایی برد و ارتفاع بلند باور ۳۷۳ بود که ۳۱ مردادماه امسال توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد.
نیروی زمینی سپاه نیز در یگان‌های محمول خود برای نخستین بار یک سامانه راداری جستجوگر مین‌های زمینی را به نمایش گذاشته بود.
خودروی تاکتیکی ضد مین و ضد کمین (امرپ) طوفان نیز که سال گذشته توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شده بود، در این مراسم در قالب یگان‌های محمول نیروی زمینی سپاه از مقابل جایگاه عبور کرد.
در بخش موشکی نیز نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ فروند موشک بالستیک را از نوع قدرF، عماد، خرمشهر، قیام و سجیل را به محل رژه آورده بود.
در این میان یکی از موشک‌های خرمشهری که از مقابل جایگاه عبور کرد، دارای نمونه جدیدی از سر جنگی بود که تا کنون دیده نشده بود.

کد مطلب: 110893
 
Share/Save/Bookmark