داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۸
 
 
كيوسك سه شنبه‏، 2011‏/07‏/12
كيوسك سه شنبه‏، 2011‏/07‏/12
 
‏جروزالم پست
استخدام مأمورین خصوصی توسطموشهکاتسا برای تهدید شاهدان
تحقیقات گسترده‌ای با هدف بررسی موضوع استخدام مأمورین خصوصی توسط موشه کاتسا در دستور کار رژیم صهیونیستی قرار گرفت. گفته می‌شود این مأمورین خصوصی به منظور تهدید شاهدان ماجرای رسوایی اخلاقی رئیس جمهور سابق اسرائیل، به خدمت گرفته شده‌اند. پلیس در این مورد به شخص کاتسا و برادرش به نام لیور مظنون است. افسران پلیس درباره این موضوعاز کاتسا، برادرش و پسرش سوال کرده و دو مأمور خصوصی را نیز دستگیر کرده است. گفتنی است موشه کاتسا به علت تجاوز به چند زن، دادگاهی شده است.
میشل سلیمان اسرائیل را تهدید کرد
نخست وزیر و وزیر امورخارجه لبنان روز دوشنبه اسرائیل را به دلیل مرزبندی جدید دریایی بین دو کشور، سرزنش کردندو وعده دادند تا به منظور خنثی کردن تلاش اسرائیل برای دسترسی به ذخائر گازی، تلاش جدید دیپلماتیک را آغاز کنند.


کویت تایمز
کشته شدن 44 کودک بنگلادشی
روز گذشته حداقل 44 کودک بنگلادشی هنگام بازگشت از تماشای مسابقه فوتبال، که سوار بر یک کامیون بودند، به علت تصادف و واژگون شدن کامیون در یک دره پر از آب کشته شدند. رانندهکامیون به علت تعداد زیاد دانش آموزان کنترل وسیله را از دست داد و به دره سقوط کرد. تعداد دانش آموزان 50 نفر بین سنین 10 تا 15 گزارش شده است. 38 نفر از این دانش آموزان مسلمان و 6 نفر هندو بودند.
128 نفر در رود ولگای روسیه غرق شدند
روسیه می‌گوید امید کمی وجود دارد که مسافران زنده بیشتری را در رودخانه ولگا پیدا کند. روز گذشته یک کشتی کوچک توریستی به علت حمل بیش از حد مجاز مسافر، در رودخانه ولگا غرق شد و 128 نفر از مسافران آن کشته شدند. این حادثه بدترین حادثه در این رودخانه طی 3 دهه گذشته بود.

دیلی استار
آمریکا بشار اسد را دیگر قبول ندارد
وزیر امورخارجه آمریکا، هیلاری کلینتون، بعد از حمله صدها نفر از طرفداران دولت به سفارتخانه‌های آمریکا و فرانسه در دمشق، گفت از نظر آمریکا بشار اسد، مشروعیت خود را از دست داده است. وی گفت: رئیس جمهور بشار اسد دیگر ارزشی ندارد و ما برای اینکه اسد در قدرت باقی بماند، اصلاً چیزی برای سرمایه گذاری روی او نداریم. هدف ما این است که شاهد تحقق عزم مردم سوریه برای انتقال دمکراتیک قدرت باشیم.
جنبلاط خواستار ادامه همکاری با دادگاه ترور رفیق حریری شد
روز دوشنبه رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان، ولید جنبلاط گفت مقابله با جامعه بین‌المللی به وسیله قطع کردن ارتباط با دادگاه ویژه ترور رفیق حریری یک اشتباه است. وی همچنین خواستار برگزاری کنفرانس آشتی بین حزب الله و جریان 14 مارس شد. جنبلاط که از سعد حریری خواسته بود با سید حسن نصرالله گفتگو کند، از اینکه این دادگاه برای شکست دادن حزب الله استفاده شود، ابراز نگرانی کرد.

دیلی مرکوری
پاکستان بدون آمریکا هم می‌جنگد
ارتش پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد که بدون کمک آمریکا، قادر به نبرد است و افزود خبر تعلیق کمک 800 میلیون دلاری آمریکا به پاکستان، به طور رسمی به این کشور ابلاغ نشده است. سرلشگر عطار عباس در یادداشتی به آژانس‌های خبری پاکستان نوشت: ارتش اکنون مانند گذشته، بدون کمک هیچ نیروی خارجی، عملیات‌های موفقیت آمیزی را به انجام رسانده است. روابط بین دو کشور آمریکا و پاکستان بعد از حمله مخفیانه آمریکا به پاکستان، برای کشتن اسامه بن لادن، تیره شد.
هلال احمر: کشتن بن لادن باعث افزایش خشونت در پاکستان شده است
رئیس کمیته بین‌المللی هلال احمر در پاکستان گفت از زمان حمله آمریکا که باعث کشته شدن اسامه بن لادن گردید، خشونت در پاکستان تشدید و شک و تردید نسبت به خارجی‌ها بیشتر شده است.
کد مطلب: 67395
 
Share/Save/Bookmark