میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
آخرین وضعیت ۴ شکایت از صادقی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی چهار شکایت از محمود صادقی در جلسه دیروز این هیئت خبر داد.
محمدجواد جمالی در توضیح جلسه دیروز این هیئت، گفت: در این جلسه از آقای هدایت‌الله خادمی نماینده ایذه دعوت شد شکایتی از او در مورد مطالب مطرح شده پیرامون موضوع پتروشیمی‌ها، جکت‌ها و وجود دستگاه پز در دفتر وزیر نفت مطرح شده بود. وی افزود: این نماینده توضیحاتشان را ارائه کرد، البته که ما همچنان پیگیر جواب کمیسیون انرژی درباره جکت‌ها هستیم، در نهایت تصمیم بر آن شد که از شخص وزیر نفت برای حضور در جلسه دعوت شود چراکه برخی مطالب به شخص ایشان بر می‌گردد لذا بعد از این جلسه نظر هیئت اعلام خواهد شد.
جمالی تصریح کرد: پرونده دیگر مربوط به مطالب مطرح شده از سوی آقای صادقی نماینده تهران درباره شورای نگهبان بود. این نماینده هم در این جلسه توضیحاتی را ارائه کردند، در نهایت قرار شد که از آقای کدخدایی برای حضور در این جلسه دعوت شود تا بعد از آن هیئت نظر خود را اعلام کند.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به بررسی پرونده شکایت مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی از یکی از نمایندگان گفت: در همین‌باره هم معاونت حقوقی ریاست جمهوری شکایتی را مطرح کرده بود. چون احساس می‌کردیم برخی مسائل مطرح شده مستقیم به ریاست جمهوری بر می‌گردد، معاونت حقوقی هم توضیحاتشان را دادند که با توجه به تمامی توضیحات مطرح شده قرار شد استعلام‌های مربوطه گرفته شود.
وی ادامه داد: از آقای اکبریان عضو هیئت و رئیس کمیسیون صنایع هم خواسته شد که درباره واگذاری صنایع مربوط به خودروسازی گزارشی به هیئت اعلام کند تا بعد از آن هیئت نظر خود را ارائه دهد.
جمالی با اشاره به شکایت دیگری از محمود صادقی و مصاحبه او با یک خبرگزاری در موضوع بورسیه‌ها گفت: دیوان عدالت اداری در شکایت خود عنوان کرده که صحبت‌های آقای صادقی به معنای مخدوش کردن حیثیت دیوان بوده است، صادقی هم در صحبت‌هایش بیان کرد که طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شماره ۶۳۰ دیوان نمی‌تواند به مسائل آموزشی ورود پیدا کند، البته که دیوان خود را محق به این ورود می‌داند و ناظر به آن شکواییه‌ای را از آقای صادقی به هیئت دادند.
وی اضافه کرد: بعد از صحبت‌های آقای صادقی قرار شد هیئت نظارت نامه‌ای را به دیوان عدالت اداری بفرستد با این سوال که مبنای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بورسیه‌ها در دیوان چه بوده است. بعد از گزارش ارائه شده ما اعلام نظر می‌کنیم.
جمالی شکایت دیگر را مربوط به قوه قضاییه از صادقی مطرح و اظهار کرد: آقای صادقی صحبت‌هایی مبنی بر این داشته که سود‌های گرفته شده از حساب‌های قوه قضاییه شبهه دار بوده و صرف پرداخت حقوق قضات و دیگر مسائل می‌شود. موضوعی که باعث شکایت قوه قضاییه شده است.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: ما اعلام کردیم که، چون پیش از این موضوع حساب‌های قوه قضاییه مطرح بود و آقای صادقی هم اعلام کرده که در صورت توهین به قضات عذرخواهی می‌کند و دوباره هم به این موضوع تاکید داشته است، تلاش می‌کنیم که قضیه را از این طریق فیصله دهیم.
جمالی تصریح کرد: آخرین پرونده هم مربوط به شکایت یکی از ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر از آقای صادقی به دلیل انتشار مطالبی در صفحه اینستاگرام خود درباره مسائل حول ۱۶ آذر و روز دانشجو بود، بر این اساس قرار شد که هیئت از شاکیان بخواهد عکس مطالب را برای ما ارسال کنند تا در این‌باره هم اعلام نظر صورت گیرد.

کد مطلب: 109462
 
Share/Save/Bookmark