داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۸
 
 
رهبر معظم انقلاب در جمع هيئت رئيسه اتاق‌هاي بازرگاني ايران و تهران: بايد از سياه‌نمايي درباره وضعيت اقتصادي كشور پرهيز كرد
 رهبر معظم انقلاب در جمع هيئت رئيسه اتاق‌هاي بازرگاني ايران و تهران: 
بايد از سياه‌نمايي درباره وضعيت اقتصادي كشور پرهيز كرد
 
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار رئيس و اعضاي هيئت رئيسه اتاق هاي بازرگاني ايران و تهران، با اشاره به سال جهاد اقتصادي، اولين شرط موفقيت در اين جهاد عظيم را برآورد درست و اميدآفرين از شرايط كشور و ارائه آن به افكار عمومي دانستند.
رهبر انقلاب اسلامي به پيشرفتهاي بزرگ كشور در زمينه‌هاي گوناگون بويژه در مسايل اقتصادي اشاره و خاطر نشان كردند: بايد اين نگاه اميدآفرين را مقدمه اي براي هر پيشنهاد و طرحي قرار داد و در توضيح و تشريح وضعيت از نگاه منفي و سياه نمايي پرهيز كرد چرا كه در سايه اميد، نشاط حاصل مي شود.
ايشان سياستهاي كلي اصل 44 را، ريل گذاري جديد در اقتصاد كشور برشمردند كه با يك زاويه اي دقيق، مسائل اقتصادي به سمت ديگري هدايت شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، ايجاد جرأت و جسارت در بخش خصوصي را براي حضور در ميدانهاي بزرگ اقتصادي، از وظايف مهم اتاق بازرگاني دانستند و با اشاره به امكانات گسترده در كشور بر شناسايي فعالان بالقوه اقتصادي تأكيد كردند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: فعالان اقتصادي كه در مجموعه اتاق بازرگاني جمع مي‌شوند، بايد با احساس مسئوليت و با اميد، نقش خود را در شرايط و وضع كنوني كشور تعريف و ايفا كنند.
ايشان به تلاش آمريكا و ديگر دشمنان جمهوري اسلامي براي ضربه زدن به كشور با استفاده از تحريم و ديگر توطئه ها اشاره و خاطرنشان كردند: هدف دشمنان از ايجاد اين فشارها، نا اميدي مردم و به شكست كشاندن انقلاب اسلامي بود اما اينها نمي توانند بر حركت مردمي و خدايي ملت ايران فائق شوند چرا كه مطمئن هستيم تا وقتي كه دلها پر از اميد و در كنارش مجاهدت باشد بر همه اين توطئه ها فائق خواهيم آمد.
در ابتداي اين ديدار آقايان نهاونديان رئيس اتاق بازرگاني ايران، ميرمحمد صادقي عضو هيئت رئيسه اتاق بازرگاني و آل اسحاق رئيس اتاق بازرگاني تهران در گزارشهايي بر لزوم واگذاري مديريت هاي اقتصادي به بخش خصوصي و تعاوني، تعامل نزديك تر با دولت، ايجاد احساس مسئوليت براي بخش خصوصي، بازنگري در قوانين و مقررات، تدوين استاندارد حلال در عرصه اقتصادي، پالايش جدي در فرهنگ عمومي اقتصاد كشور، استفاده از نظرات فعالان اقتصادي در تصميم گيريهاي كلان و حمايت از جهادگران اقتصادي مطالبي را مطرح كردند.
کد مطلب: 67386
 
Share/Save/Bookmark