میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰
 
 
همیشه پای کار
همیشه پای کار
 

پس از سقوط هواپیمای اوکراینی که همزمان با عملیات موشکی ایران علیه پایگاه آمریکایی ها در عراق اتفاق افتاد یک موج منفی از سوی رسانه های معاند با بهره گیری از پیاده نظام خود در داخل شکل گرفت. سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران، موضوع و مسئله ساده ای نیست و باید درباره آن بررسی و تحقیق گستدره و عمیق شود تا به نتایج درست برسد، اکنون فضا ملتهب است و این التهاب از سوی رسانه هایی القاء می شود که سعی دارند با ایجاد شبهات بزرگ با بهره گیری از فضای رسانه ای گسترده ای که در دست دارند، ذهن مردم را با فریب و دروغ درگیر کنند.
محور اصلی جنگ رسانه ای که آمریکا و اروپا علیه ایران آغاز کرده اند، بدبین کردن افکار عمومی نسبت به سپاه پاسداران و ولایت فقیه است. رسانه هایی چون بی بی سی، وی او ای، ایران اینترنشنال، من و تو، دویچه وله و ده ها شبکه دیگر در این چند روزه که از سقوط هواپیما می گذرد، همچون فتنه ها و آشوب های گذشته با تب و تاب بسیار مشغول شبهه افکنی، ایجاد تردید و فریب مردم هستند. بارها و بارها دیده شده و مردم نیز آن را از نزدیک دیده و احساس کرده اند که هنگام وقوع یک حادثه و اتفاق طبیعی و غیر طبیعی نیروهای سپاه و ارتش برای کمک رسانی از بسیاری نیروها و سازمان های امدادی جلوتر وارد شده اند و کمک رسانی را آغاز کرده اند. نشانه های آن، سیل و زلزله هایی است که در کشور اتفاق افتاده و در تازه ترین مسئله ای که حادث شده، سیل در استان سیستان و بلوچستان است.
اگر کمک های سپاه و ارتش به سیل زدگان و زلزله زدگان نبود عمق فاجعه بیشتر می شد و دولت نیز به خاطر ضعف مدیریتی خود، توان کمک رسانی به مردم در چنین حوادثی را ندارد. با این پیشینه از عملکرد سپاه که اگر باز هم بخواهیم بگوییم باید به دوران دفاع مقدس اشاره کنیم و مردم آن دوران را به خوبی با یاد دارند، آیا باید با دشمن همراه و هم کلام شد به خاطر اشتباهی که در سقوط هواپیمای مسافربری اتفاق افتاده که البته هنوز تحقیقات فنی، علمی، کارشناسی دقیق بر روی این حادثه به پایان نرسیده است؟! که اگر پایان یافته و به نتیجه برسد حقایقی روشن خواهد شد که برای توهین کنندگان شرمندگی ابدی را به همراه خواهد داشت.
البته اکثریت مردم نسبت به عملکرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دید مثبتی دارند و به وجود آنها افتخار می کنند، اما در این میان برخی هم هستند که تحت تأثیر پروپاگاندای گسترده رسانه ای دشمن قرار میگیرند و در چند روز گذشته دیدید و شنیدید که چه شعارهایی سر دادند. به این چند روز گذشته که تازه ترین حادثه کشور است، نگاهی بیندازید و ببینید در خط مقدم مقابله با سیل چه نیروهایی حضور دارند، آنگاه شعار دهندگان« سپاهی حیا کن مملکتو رها کن» را بنگرید. به این عکس و عکسهای مشابه در طول خدمات سپاه و نیروهای مسلح خوب نگاه کنید آنگاه درخواهید یافت که گویندگان چنان شعارهایی نمیتوانند افرادی از دل ایران باشند بلکه در خوشبینانهترین حالت فریبخوردگانی هستند که تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه قرارگرفته اند.
سیستان و بلوچستان به خوبی نشان میدهد که مردان نیروهای مسلح که در میدان نبرد در برابر دشمن سینه سپر میکنند و قدمی عقب نمینشینند چگونه مهربانانه دستگیر محرومان و آسیبدیدگان هستند و اینجاست که میشود به جرات گفت، شهادت مزد جهاد است.

کد مطلب: 112486
 
Share/Save/Bookmark