میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
هشدار مدیریتی به روحانى
ستادهاى دولتی در پنج دوره گذشته نشان داده‌اند كه با بالا بردن قيمت‌ها و افزایش فشار به ملت نه تنها عایدی مثبتی برای معیشت مردم ندارند بلکه ت

ستادهاى دولتی در پنج دوره گذشته نشان داده‌اند كه با بالا بردن قيمت‌ها و افزایش فشار به ملت نه تنها عایدی مثبتی برای معیشت مردم ندارند بلکه تنها اعتبار رئیس‌جمهوری را زير سوال برده و با دريافت نقدينگى از مردم عكس العمل اجتماعي مانند اتفاقات گذشته را پی‌ریزی خواهند کرد. لازم به یادآوری است که در همین زمینه هر چهار دولت گذشته در دور دوم خود با نارضايتي‌هاي وسيع مردمی روبه‌رو شدند که عملا عملکرد آنها را در دوره دوم با اختلال مواجه کرد.
به عنوان مثال دولت‌های نهم و دهم با همين استدلال امروز شما كه بنزين در كشورهاي همسايه و نرخ جهاني با ايران تفاوت‌های زياد دارد نرخ بنزين را چند برابر كردند و قرار شد مابه‌التفاوت يارانه بنزين به مردم برگردد و ملاحظه فرموديد كه فشار بر مردم افزايش يافت و نقدينگى توسط مديريت‌های ستادي هدر رفت.
اينك در دولت شما هم با همين استدلال قرار شده است بنزين و گازوييل را گران كنيد در حالی که تجربه نشان داده نقدينگي حاصل از آن در ستادهاي دولت از بين خواهد رفت. جناب آقاي روحانى ستادي كه به رئیس‌جمهور بي‌وفاست هر چقدر به او امكانات بدهيد (ريال و دلار و رانت و...) اثر مثبت اجتماعي نداشته و به ضرر شما، جامعه و راي‌دهندگان عمل خواهد كرد.
در تعریف مدیریت همین بس که فردی بتواند با ثبات قیمت‌ها خدمات بيشتر و بهتري انجام دهد اما متاسفانه در دولت شما هم ستاد‌های دولتي تا امروز تنها امكانات را از رئيس دولت گرفته‌اند و هزينه‌ها را افزايش داده‌اند. بر همین اساس توجه به این نکته ضرورت دارد که بدانید راهكار شما در مورد بودجه سه سال آينده اين است كه با نرخ ثابت و عدم توسعه نقدينگي كشور را اداره كنيد وگرنه هر عمل شما براي‌تان تبعات زيان‌آوری را به همراه خواهد داشت. اميد است اين گزارش مسموع شما قرار گرفته و با به کارگیری راهکارهایی عملیاتی در موارد فوق شما و كشور گرفتار نشويد. 

نویسنده: سیدمحمد غرضی

کد مطلب: 102784
 
Share/Save/Bookmark