میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
و این داستان ادامه دارد...!
پیش داوری و قصاص قبل از جنایت در قاموس اصلاح طلبان است، هر گاه در یک انتخابات شکست می خورند، یا بازی را به هم میزنند...

پیش داوری و قصاص قبل از جنایت در قاموس اصلاح طلبان است، هر گاه در یک انتخابات شکست می خورند، یا بازی را به هم میزنند، یا با سیاه نمایی از پیروزی رقیب سعی دارند دل مردم را خالی کنند.
انتخابات سال ۸۸ را همگان به یاد دارند، اصلاح طلبان شکست خوردند و این شکست بهانه ای شد برای آن که آشوب بپا کنند. تقلب رمز فتنه ای بود که نامزدهای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ سر دادند و آن را به کف خیابان ها کشاندند در حالی که اصلاح طلبان با یک دورغ بزرگ حتی هواداران خود را نیز فریب دادند. فاصله آراء دو نامزد رقیب در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ آنقدر زیاد بود که تقلب موضوعیت نداشت، بازشماری برخی از صندوق های رأی در برابر دیدگان نمایندگان کاندیداهای شکست خورده ثابت کرد که ادعای آنها دروغ است. اما سنگینی شکست برای نامزدهای طیف سیاسی اصلاح طلب و البته سرسپردگی به دشمنان خارجی، آنها را به ادامه اعتراضات غیرقانونی که تبدیل به سیاست ضد انقلابی شده بود، وادار کرد.
فتنه ۸۸ با حضور گسترده و میلیونی مردم در ۹ دی ماه ۱۳۸۸ بساط فتنه را جمع کرد اما فتنه گران همچنان باقی ماندند و خود را پنهان کردند تا در فضای سیاسی کشور نیز آرامش حاکم شود.
بار دیگر همان هایی که در سال ۸۸ فتنه بپا کرده بودند، از لانه ها خود بیرون آمدند، انتخابات سال ۱۳۹۲ عرصه رقابت میان نامزد اصلاح طلبان و اصولگرایان بود.
اصلاح طلبان برای پیروزی در این انتخابات از همه داشته های خود بهره بردند و از همه ابزارها برای رسیدن به هدف استفاده کردند. مهمترین ابزار آنها «دروغ» بود، طیف سیاسی رقیب از سوی اصلاح طلبان با هجمه گسترده ای از دروغ مواجه شد که افکار عمومی را تحت تأثیر خود قرار داد.
افکار عمومی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با دروغ های اصلاح طلبان و تیم تبلیغاتی آنها که از کاندیداتوری آقای روحانی حمایت می کرد، باعث پیروزی وی شد.
وعده های داده شده در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ آنقدر برای افکار عمومی قابل توجه بود که هر فردی را وادار می کرد تا به نامزد اصلاح طلبان رأی دهد، در حالی که با واقعیت فاصله زیادی داشت.
شکست اصولگرایان در آن انتخابات باعث نشد آنها نیز همچون اصلاح طلبان دست به فتنه انگیزی و آشوب بزنند و ادعای تقلب سر دهند، در قاموس این جریان سیاسی چنین واکنش هایی وجود ندارد چرا که با وجود ضعف هایی که دارند، پایبند انقلاب کشور و مردم هستند و منافع ملی برای آنها ارجحیت دارد.
در جریان انتخابات ریاست جمهوری اسلا ۱۳۹۶ نیز بار دیگر ترفند اصلاح طلبان و جریانی حالمی دولت تدبیر و امید و رئیس جمهوری مستقر بر مبنای فریب و دروغ بنا نهاده شده بود تا بار دیگر پیروزی را به دست آورند. نمی توان از یاد برد که نامزدهای اصلاح طلبان در جریان تبلیغات انتخاباتی برای تخریب رقیب خود دست به چه اقداماتی زدند و حتی مقابل چشمان مردم گفتند؛
«اگر شما جوانان در خانه بنشینید، بدانید که در پیاده روهای ما هم دیوار خواهد بود. شما آنها را نمی شناسید من آنها را می شناسم. آنها روزی در جلسه ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده رو دیوار بکشند. آنها می خواستند پیاده رو زنانه و مردانه ایجاد کنند، همانطور که در محل کارشان بخشنامه تفکیک جنسیتی را ایجاد کردند.»
اما ماجرای دیواری کشی را رهبر معظم انقلاب در سال ۸۱ خطاب به آقای خاتمي و معين نقل چنین بازگو کردند که فیلم سخنان ایشان در نماز جمعه سالی که ایشان درباره انتقاد از دیوار کشی در دانشگاه ها گفتند وجود دارد.
اما سخنان رهبر انقلاب در دیدار رئیس دولت اصلاحات در همین زمینه را بخوانید؛
«كساني كه الان (در دولت اصلاحات) اردوی مختلط برگزار میكنند، همان كسانی هستند كه سال ۶۳-۶۴ در كلاسهای دانشگاه ديوار كشيدند، بنده به دستور امام رفتم در نماز جمعه گفتم اين كار بد است. من نمیفهمم چطور اينها اين جور عوض ميشوند. ۱۸۰ درجه راهشان را عوض ميكنند! امام به من گفتند كه اين چه كاری است. من در نماز جمعه تهران گفتم كه اين كار، كار مناسبی نيست. ديوار كشيدن حرف ما نيست. حرف انقلاب نيست.»
یا مردم به یاد دارند که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ در جریان تبلیغات انتخاباتی چه ادعایی کرد؟
یکی از نامزدهای انتخابات سال ۹۶ ادعا کرده بود که اگر اینها بیایند، (اشاره به نامزدهای رقیب) دلار ۵ هزار تومان می شود!
آنها نیامدند؛ دیوار هم کشیده نشد! دلار هم به ۵ هزار تومان نرسید، اشتغال ایجاد شد، کسب و کار رونق پیدا کرد، وعده هایی که برای برچیدن تحریم های اقتصادی داده شده بود محقق شد اما انتخابات مجلس ششم چیز دیگری می گوید.
چرایی شکست اصلاح طلبان و طیف حامی دولت تدبیر و امید بسیار روشن و اظهر من الشمس است.اما اکنون که مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم را اصولگرایان فتح کرده اند، هنوز برگزیدگان این طیف سیاسی وارد خانه ملت نشده و بیش از ۳ ماه دیگر مجلس تازه آغاز به کار خواهد کرد، تخریب های اصلاح طلبان و حامیان دولت علیه جناح پیروز با شدت آغاز شده است. طیف اصولگرا که در انتخابات مجلس پیروز قاطع شده است، از رفتارهای فریبنده اصلاح طلبان بهره نبرد، بلکه مردم به حقایقی دست یافتند تا از جریان حاکم در مجلس رویگردان شوند. انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ را نیز می توان پیش بینی کرد که نامزد چه جریانی پیروز خواهد شد اما اصلاح طلبان و حامیان دولت عصبانیت شکست در انتخابات مجلس یازدهم را با تخریب مجلس یازدهم آغاز کرده اند.
ناکارآمد جلوه دادن برگزیدگان مجلس یازدهم از سوی طیف اصلاح طلب و بی برنامه جلوه دادن آنها یکی از ترفندهایی است این جریان علیه رقیب آغاز کرده است، اما همین اقدامات، آنها را هر چه بیشتر از چشم مردم خواهد انداخت.
اینگونه تخریب ها و فضاسازی ها از سوی اصلاح طلبان و جریان حامی دولت، مسئولیت مجلس یازدهم را افزایش می دهد و این تخریب ها باید باعث شود تا منتخبین مردم در مجلس یازدهم در فرصت باقی مانده سه ماهه تا تشکیل خانه ملت، اقدامات و برنامه های کاری خود را در جلسات هم افزایی و هم فکری در دستور کار قرار دهند تا به یک جمع بندی مشترک دست یابند. برنامه ریزی و عملکرد آنها می تواند اصلاح طلبان را نزد مردم منفورتر کند.

نویسنده: سیاوش کاویانی 

کد مطلب: 113089
 
Share/Save/Bookmark