میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷
 
 
تجمع دانشجویان مقابل سفارت فرانسه در حمایت از جلیقه‌زردها
تجمع دانشجویان مقابل سفارت فرانسه در حمایت از جلیقه‌زردها
 

جمعی از دانشجویان در اعتراض به خشونت و برخورد دولت فرانسه با مردم این کشور، مقابل سفارت فرانسه در تهران تجمع کردند.
جمعی از دانشجویان عصر روز گذشته در اعتراض به خشونت و برخورد دولت فرانسه با مردم این کشور مقابل سفارت فرانسه در تهران تجمع کردند.
بنابراین گزارش برخی از دانشجویان با پوشیدن جلیقه‌های زرد رنگ، اعتراض خود را به برخورد دولت فرانسه با مردم این کشور نشان داده و با در دست داشتن دست‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی این اقدام را محکوم کردند.
دانشجویان همچنین با سر دادن شعارهایی از مسئولان کشور فرانسه خواستند تا از اقدامات ضد مردمی خود ئست برداشته و به خواسته‌های مردم تمکین کنند. دانشجویان دست نوشته هایی داشتند که روی آن شعا«یک سال مقاومت در برابر سرمایه داری» نوشته شده بود. دانشجویان با سر دادن " مرگ بر آمریکا " ، " تا موعود رهایی جنبش ادامه دارد " و " مرگ بر اسرائیل "، "مکرون جنایت می‌کند، ترامپ حمایت می‌کند"، " استکبار، مستکبر تشنه خون مردم، استعمار، استثمار این نیست حق مردم "، انزجار خود را به سیاست‌های خصمانه مستکبران نشان دادند.
تجمع کنندگان همچنین با قرائت بیانیه‌ای که به زبان فارسی و فرانسوی منمتشر شد از سفیر فرانسه خواستند تا صدای دانشجویان ایرانی در حمایت از جلیقه زردها را به حاکمان فرانسه برساند. در این تجمع، نمایشی به صورت نمادین از برخورد پلیس فرانسه با جلیقه زردها توسط دانشجویان اجرا شد. بدعهدی اروپا و آمریکا در برجام، اتفاقات اخیر درباره پذیرش FATF وخصوصی سازی‌های رانتی از مسائل دیگری بود که در این تجمع مورد انتقاد تجمع کنندگان قرار گرفت. دانشجویان همچنین از مسولان و دولتمردان کشورمان خواستند تا فریب غرب و آمریکا را نخورند.
در تجمع مذکور، کیک یک‌سالگی ایجاد جنبش ضدسرمایه داری نیز در فرانسه توسط دانشجویان بریده شد.

کد مطلب: 111487
 
Share/Save/Bookmark