میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
ایران ۵ - لبنان صفر
کی‌روش: چهره واقعی فوتبال ایران را نشان دادیم
کی‌روش: چهره واقعی فوتبال ایران را نشان دادیم
 

هفته نخست از دور مقدماتی رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا عصر ديروز با دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان در ورزشگاه آزادی تهران پیگیری شد که در پایان شاگردان کارلوس کی روش موفق شدند حریف خود را ۵ بر صفر شکست دهند.
کارلوس کی‌روش پس از اين پیروزی اظهار داشت: در درجه اول از بازی بازیکنان باید تقدیر کنم و بازی خوبی بود از بازیکنانم تشکر می‌کنم. بازیکنان عملکرد خوبی داشتند. مسئله و قصه اصلی ما کیفیت بازی بود. تاکید می‌کنم در مورد اخلاق تیم و بازیکنان در طول ۹۰ دقیقه تمرکز بالایی داشتند و در تک تک دقایق جنگیدند و این اتفاق در طول بازی بود و باید از این حرکت تقدیر شود. وی ادامه داد: مسئله دیگر که باید بگویم اینکه بازیکنان حقیقت فوتبال را آشکار کردند و این چهره اصلی تیم ملی ایران بود. امروز ثابت شد تیم ملی ایران خیلی خوب است و استحقاق حمایت همه جانبه را دارد اگر این اتفاق بیفتد در جام جهانی برزیل خواهیم بود.
در اين ديدار کارلوس کي روش همان‌طور که گفته بود رحمان احمدی را داخل دروازه قرار داد. مهرداد پولادی، جلال حسینی، پژمان منتظری و خسرو حیدری هم مدافعان تیم ملی بودند. جواد نکونام، آندرانیک تیموریان و مجتبی جباری هم در میانه زمین بازی می‌کردند و قوچان‌نژاد، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه مهره‌های هجومی تیم کي‌روش بودند. با شروع بازی، ایران نسبت به لبنان عملکرد بهتری داشت. تماشاگران که می ترسیدند اتفاق تلخ چند ماه قبل تکرار شود و لبنان دوباره برای فوتبال ایران شاخ و شانه بکشد، با اینکه کم تعداد بودند و صدایشان خیلی بلند نبود اما تیم ملی را تشویق می کردند. سرانجام در دقیقه ۲۶ رضا قوچان نژاد با پاس مجتبی جباری موفق شد دروازه لبنان را باز کند. در دقایق پایانی نیمه اول هم مدافعان لبنان روی دژاگه خطا کردند که داور برای ایران پنالتی گرفت. جواد نکونام ضربه پنالتی را زد تا ایران با اختلاف دو گل به رختکن برود.
با شروع نیمه دوم، ایران باز هم حملاتش را شروع کرد تا ثابت کند برتراز لبنانی‌هاست و باخت چند ماه قبل هم اتفاقي بوده. در دقیقه ۶۰ اشکان دژاگه که در یک موقعیت گلزنی قرار داشت با خطای بازیکن لبنان متوقف شد که داور هم یک پنالتی برای ایران گرفت، هم کارت قرمز را به مدافع لبنان نشان داد. جواد نکونام برای دومین بار پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را وارد دروازه لبنان کرد تا ایران سه گله شود. دو دقیقه بعد از این گل دوباره اشکان دژاگه صاحب توپ شد که با یک پاس زیبا رضا قوچان نژاد را صاحب یک موقعیت عالی کرد و قوچان نژاد با باز کردن دروازه لبنان، مثل نکونام دو گله شد.
با وجود ۴ گلی که بازیکنان ایران زدند، کي‌روش دست از حمله برنداشت و همچنان اصرار بر حملات تیمش داشت. در یکی دیگر از حملات ایران، در دقیقه ۸۰ مسعود شجاعی توپ را از داخل محوطه جریمه لبنان به بیرون از محوطه جریمه پاس داد که توپ به جواد نکونام رسید و کاپیتان تیم ملی ضربه اش را به سمت دروازه حریف زد. توپ پس از برخورد با بازیکن لبنان کمی تغییر مسیر داد و وارد دروازه لبنان شد. این پنجمین و آخرین گل مسابقه بود.
با این برد ایران انتقام باخت چند ماه قبل را از لبنان گرفت. با این حال نتیجه این مسابقه برای هواداران، تیم ملی و حتی فدراسیون فوتبال حیاتی و حساس شده بود و این برد پرگل می تواند ثابت کند که باخت ایران در لبنان فقط یک اتفاق بود.

کد مطلب: 79923
 
Share/Save/Bookmark