میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
 
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
پس از ۱۶ ماه هنوز حقوق‌های نجومی آزاد است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینكه به سبب عدم ارائه لایحه مدیریت خدمات کشوری توسط دولت ۱۶ ماه است حقوق‌های نجومی در کشور آزاد است، گفت: برخی نمایندگان فقط نطق‌های نمایشی دارند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی گفت: بسیاری مسائل طرح می‌شود که گاه آنگونه نیست که اعلام می‌شود و مواردی هم هست که صحت دارد و باید دستگاه‌های ذی‌ربط رسیدگی کنند. وی با بیان اینکه من نمی‌توانم هر روز فراکسیون را هزینه کنم و حرف‌های خودم را بزنم، گفت: آنجا که منافع کشور غیر قابل کتمان باشد وارد می‌شوم چنانکه در روز استیضاح ورود را لازم دیدم و در نطق خود ضمن تذکر جدی به سه قوه به رئیس مجلس گفتم امروز عملیات فتح‌المبین است و شما به عنوان فرمانده باید از روی مین عبور کنید و ترکش هم دارد.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه برخی شعارهای به ظاهر محکم می‌دهند اما در بیان مواضع سیاسی خود و یا مسائل حساسی مانند اف‌ای‌تی‌اف سکوت می‌کنند، افزود: اگر بحث کاندیداتوری من در ریاست مجلس به وحدت اصولگرایان خدشه وارد می‌کرد اکثریت اصلاح‌طلب و اعتدالی بحث اف‌ای‌تی‌اف را به گونه دیگری پیش می‌بردند.
وی با بیان اینکه کار من با برخی نمایندگان دیگر تفاوت دارد، گفت: ما نمایندگانی داریم که در طول هفته نیم ساعت در صحن مجلس نمی‌نشینند و در کوچه و خیابان هستند اما من هفته قبل تنها پنج جلسه فراکسیون با دستور جلسات حساس اقتصادی برگزار کرده‌ام.
وی با اشاره به اینکه از زمان دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی ۳۵ میلیارد دلار ثبت سفارش شده است، اظهار کرد: از این مبلغ، ۱۱ میلیارد دلار عملیاتی و پرداخت شده که یارانه ارز دولتی آن ۵۰ هزار میلیارد تومان است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: بیش از ۷۰درصد این پرداخت‌ها صرف وارداتی شده که اساسا به درد مردم نمی‌خورد و نیاز اساسی جامعه نیست در حالی که کل بودجه آموزش و پرورش ۳۷ هزار میلیارد تومان است و دولت ۱۴ هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش بدهکار است.
وی با بیان اینکه این وضعیت این همه نارضایتی ایجاد کرده است، ادامه داد: بالطبع فرد سفر خارج کشور خود را رفته و انواع مخارج را داشته و در نهایت از محل ارز یارانه پولی هم به دست آورده و دلار را در دوبی یا سلیمانیه به فروش رسانده و سود مضاعفی به جیب زده است.
وی با بیان این که از آن ۱۱ میلیارد دلار پرداخت شده تاکنون گزارش ۹ میلیارد دلار آن به مجلس ارائه نشده است، بیان کرد: ما با شدت و حدت گفتیم که این ۹ میلیارد دلار هر کجا رفته از خصولتی(مثلا خصوصی در واقع دولتی) یا شخصی باید شفاف‌سازی شود. وی در مورد حقوق‌های نجومی و ماده ۳۸ برنامه ششم اظهار کرد: تصویب سقف حقوق ۱۴ میلیون تومان چند بار به مشکل خورد چون در عمل این کار بسیار سخت است و صنف‌های مختلف خواستار استثناء شدن می‌شوند و کار پیش نمی‌رود.
حاجی‌بابایی گفت: اما این مصوبه در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت رفت و به سبب استدلال‌های دولت که مدیران ناامید می‌شوند و به خارج کشور می‌روند تصویب نشد با این قول که دولت ظرف دو ماه قانون مدیریت خدمات کشوری را بیاورد و این موارد را لحاظ کند. الف

کد مطلب: 105736
 
Share/Save/Bookmark