میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۶:۵۷
مخارج انقدر بالاست که یارانه 28 هزارتومانی اثر خود را از دست داده است. با این گرانی ها 100 هزارتومان یارانه هم کم است.
عباس جباری فرزامی
۱۳۹۱-۰۵-۱۷ ۲۳:۴۰:۵۳
این است مگرثروتمندتوی این کشورزندگی نمیکندمگرمسئولین ازحقوقهای کلانشان میگذرندوانصراف میدهندکه مافقیرفقراازحقمان بگذریم مگربیت المال مال همه نیست چرایک نفرازمسئولین سه هزارمیلیاردتومان دزدی میگندولی راحت ازمملکت خارج ودرخارج راحت زندگی میکندولی متاسفانه نمدانم فردای قیامت جلوشهدامیتوانندجواب دهندمگرخداراخوش میاید حق مردم راقطع کنند
محمد صادق قربانی
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۲۰:۵۵:۴۹
یارانه 28هزار تومانی بنده قطع شده
هادی ملازاده
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۱:۳۴
با سلام
لیسانس بیکار هستم که با مدرک لیسانس برای این و ان پادویی می کنم زن و بچه دارم نه خونه دارم نه ماشین هیچ جایی هم سندی پولی ندارم اومدن یارانه منو نریختن بعد هم مدیر شان میگه کار کارشناسی شده است اگه کارشناسی شده پس چرا بجایی اینکه به امثال من کمک کنید از ما می گیرید میدین به پولدارا بعد دم از عدالت می زنین دولت عدالت گستر
کاملا این عدالت و میشه لمس کرد
ه.م
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۵۳:۵۰
ما يك خانواده 3 نفري هستيم با حقوق 500 هزار تومان كه ماهي 600هزار تومان قسط داريم حالا شما بگيد با اين حقوق و اين گراني و فرزند كوچك من چه كنم. چرا دم از ولايت علي ميزنيد در صورتي كه هيچ مساواتي وجود ندارد ايا ادمهايي مثل من بايد برن بميرن.حقوقه يك ماه جون كندنه من پوله يه شلوار اقا زاده هاست ولي امثال من يا از گرسنگي ميميرن يا از افسردگي خودكشي ميكنن شماهايي كه دم از عدل و عدالت ميزنيد راهي پيشه پايه ما بذاريد.
سیدمحمدحبیب نژادشیاده
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۰۵:۴۷:۰۲
باسلام من جانباز۲۵ درصدم وتنهاباحقوق جانبازی امرارمعاش میکنم بادوتادختردانشجو نه ماشین دارم ونه مغازه ؛شماروبه علی این بودعدالت شماآقای احمدی نژاد شماجواب خداوخون شهداروچی میدید ؛ازآمل
اژدرپور
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۱۱:۰۰:۴۲
دولت يانبايد يارانه بازي را شروع مي كرد حالا كه شروع كرده بايد پادي حرفش باشد وتاريال اخر به همه مردم يترانه رابده اگر ندهد اين عين ظلم است
فرزانه فقیهی
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۸:۱۹:۲۰
باسلام .باتوجه به اینکه سرپرست خانوارم ولی نمیدانم چرا یارانه 28000هزارتومانی به من تعلق نگرفته است در صورتی که پیامکی هم دریافت نکرده ام وعدم انصرافم را هم اعلام داشته ام.حال باید به کجا مراجعه کنم تا حقم ضائع نگردد.با تشکر
جلیل دهقانی
۱۳۹۱-۰۱-۳۰ ۰۱:۲۲:۲۶
من جانباز هستیم فقط حقوق جانبازی هرماه 400 تومان چرایارانه من قطع شده است من گرفتارم
اكبر
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۹:۴۴:۲۸
بنده يک معلم هستم و اصلا هيچ پيامی برایم برای انصراف يا عدم انصراف نيامده بود ولی ظاهرا یک نفر با داشتن مشخصات بنده که همه ادارات و همکاران دسترسی دارنداقدام به بر کردن اين فرم نموده و حالا برايم کد آمده می خواهم ببینم تکليف چیست و از آنجايی که اين سيستم امنيت قابل اعتمادی ندارد چه بايد کرد چون دسترسی به کد ملی و شماره حساب و شماره شناسنامه افراد کارمندان مثل آب خوردن است
ا . ج
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۱:۱۷:۳۴
ازاين هم وطن ها سوال شود ماهيانه مبلغ 455000 ريال چه مشكلي را حل ميكند كه اين داد و فرياد را براه مي اندازند اگر بررسي منصفانه انجام شود روزانه 500000 ريال هزينه هاي زندگي هرروزشان است اما متاسفانه پيرزن و مرداتي و بي سرپرستاني هستند كه نان و جا براي خوابيدن ندارند اين جنك خود خواهي ، تنبلي مفت خوري است راه علاج كنترول تورم و كم كردن نقدينگي در جامعه ميباشدد
مدسوی
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۴:۳۷
موافق انصراف نیستم وبایددولت یارانه رابدهد