میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
 
 
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد
عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل و تحویل واحد‌های باقی مانده مسکن مهر تکلیف اساسی این وزارتخانه در سال‌جاری است خوشبختانه در این دوره شاهد فعال شدن بسیاری از پروژه‌های متوقف شده مسکن مهر بودیم.
محمد اسلامی در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی شهر جدید پردیس با بیان اینکه باید در خانه‌دار کردن مردم اعتقاد راسخ داشنه باشیم، گفت: معنای این حرف من صرفا ساخت خانه برای مردم نیست بلکه معنای آن تسهیل‌گری، ایجاد هماهنگی، اعمال مدیریت و فراهم کردن زمینه خانه‌دار شدن آن‌ها است. وی تکمیل و تحویل واحد‌های باقی مانده مسکن مهر را تکلیف اساسی وزارت راه و شهرسازی در سال‌جاری اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این دوره شاهد فعال شدن بسیاری از پروژه‌های متوقف شده مسکن مهر بودیم که تصمیم داریم این روند را ضمن افتتاح و تحویل واحد‌ها تاپایان سال ۹۸ در سراسر کشور ادامه دهیم و پرونده مسکن مهر را ببندیم.
وزیر راه و شهرسازی آغاز ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در سطح کشور را ماموریت دوم این وزارتخانه در حوزه مسکن در سال‌جاری دانست و گفت: قطعا این اقدام در تعادل‌بخشی بازار مسکن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت چراکه جامعه هدف آن اقشار متوسط و کم‌درآمد هستند که باید خانه‌دار شدن آن‌ها را طبق الگو‌های تعریف شده در این برنامه تا حد ممکن تسهیل کنیم.
وی تحویل محیط مناسب زندگی به مردم را نکته کلیدی در اجرای این برنامه دانست و گفت: مردم تنها به یک‌ سرپناه احتیاج ندارند بلکه تمامی خدمات لازم برای زندگی آن‌ها باید در شهر‌های جدید فراهم شود. این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت هویت بخشی به شهر‌های جدید بیان کرد: ما باید شخصیت و هویت شهر‌ها را با کمک مردم فراهم و معرفی کنیم.
وی ادامه داد: در این راستا ایجاد اعتماد متقابل بین سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیر امری ضروری است که قطعا در افزایش راندمان اجرای پروژه‌ها نقش موثری خواهد داشت. برای افزایش جذابیت و راندمان کاری نیاز به ارتقای کیفیت خدمات مدیریتی در این مناطق داریم به گونه‌ای که در نتیجه باعث افزایش سرمایه گذاری در این مناطق شود.
اسلامی ضمن قدردانی از استاندار و دستگاه‌های خدمات را برای همکاری در تکمیل واحد‌های مسکن مهر گفت: در این راستا حمل‌ونقل درونی و اتصال به پردیس به کلان شهر تهران نیز برای ما در اولویت قرار دارد تا در نهایت شهری فاخر را با محیط و کیفتی مطلوب به شهروندان ارائه دهیم.

تحویل واحد‌ها تاپایان سال ۹۸
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید و عرضه ٢٠٠ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید تا افق ١٤٠٠ صورت گیرد که اساس کار ما در این پروژه مشارکت بخش خصوصی بوده است.
حبیب‌اله طاهرخانی با اشاره به هم‌افزایی شکل گرفته در مجموعه وزارتخانه برای تکمیل و بهره‌برداری از تمامی واحد‌های باقیمانده مسکن مهر کشور بیان کرد: تکمیل سایت‌های مسکن مهر اولویت اول شرکت عمران در برنامه‌های سال‌جاری در مجموعه شهر‌های جدید بوده که قطعا بخش عمده‌ای از ان به جز واحد‌های معارض دار و یا واحد‌هایی که دارای پرونده حقوقی هستند تا پایان امسال به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
وی تحویل محیط مسکونی مناسب را مهمترین موضوع مورد توجه در فرایند تکمیل واحد‌های مسکن مهر دانست و اظهار کرد: قطعا تحویل واحد‌ها بدون زیرساخت‌های لازم، خود مقدمه ایجاد بدمسکنی خواهد بود که در صورت بروز در این حوزه، دولت آغاز کننده آن خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با مشارکت با بخش خصوصی توضیح داد: پروژه‌های روبنایی افتتاح شده امروز نتیجه مشارکت با بخش خصوصی است که بدون استفاده از منابع بخش دولتی تاکنون اجرا و به بهره برداری رسیده است.
طاهرخانی با تاکید بر اینکه وعده دادیم تا در اجرای خدمات روبنایی از دستگاه‌های خدمات‌رسان عقب نمانیم تصریح کرد: امروز ٩٠٠ میلیارد تومان قرارداد مشارکتی با سرمایه بخش خصوصی در پردیس اغاز شده که تنوعی از مجموعه خدمات درمانی، آموزشی، تجاری و فضای سبز را با خود به همراه خواهد داشت. وی احتراز از برجسته‌سازی افتراق بین شهر‌های جدید و سایت مسکن مهر را از دیگر نکات مورد توجه در برنامه اجرایی شرکت عمران شهر‌های جدید اعلام کرد و افزود: سایت‌های مسکن مهر زمانی قابل استفاده مناسب خواهند بود که جریان معکوس از شهر‌های موجود به این سایت‌ها اتفاق بیفتد، در این راستا باید هرگونه اقدام لازم جهت جلب توجه ساکنین به این نواحی را انجام دهیم.
طاهرخانی با اشاره به موضوع تولید و عرضه ٢٠٠ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید تا افق ١٤٠٠ بیان کرد: اساس کار ما در این پروژه مشارکت بخش خصوصی بوده و دیگر نمیخواهیم تا در اجرای آن از یک پیمانکار بزرگ دولتی استفاده کنیم.
وی مکان‌یابی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تنوع اقشار اجتماعی و رعایت اصول شهرسازی را از مهمترین تفاوت‌های طرح تولید و عرضه مسکن با پروژه مسکن مهر دانست و گفت: قطعا در این برنامه شاهد افزایش محدوده شهری و توسعه آن‌ها نبوده و به دلیل جلوگیری از اتلاف منابع از بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد، همچنین در این پروژه محدودیتی برای متراژ و اقشار اجتماعی نداشته و اصول شهرسازی را در آماده‌سازی و محوطه‌سازی قبل از اغاز ساخت واحد‌ها به جد رعایت خواهیم کرد. وزارت راه و شهرسازی

کد مطلب: 108634
 
Share/Save/Bookmark