میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
درد و رنج فلسطینی‌ها در هفتاد و دومین سالگرد روز نکبت ادامه دارد
افطار با طعم آوارگی
افطار با طعم آوارگی
 

در هفتادومین سالگرد اشغال فلسطین و در حالی که معامله قرن آمریکایی، بهانه‌ای جدید اشغال سرزمینشان شده همچنان درد و رنج این مردمان ادامه دارد چنانکه فلسطینی‌هایی که رژیم صهیونیستی خانه‌های آنها را ویران کرده، ماه رمضان امسال را با طعم آوارگی سپری می کنند.
این روزها برابر با هفتادومین سالگرد اشغال فلسطین و اعلام ایجاد ماهیت جعلی رژیم صهیونیستی است در حالی که کارنامه فلسطین همچنین درد و رنج این ملت و سکوت جهانی در برابر آن را نشان می‌دهد چنانکه در حالی که اکثر مسلمانان جهان ماه رمضان را در خانه‌های خود می‌گذرانند فلسطینی‌هایی که خانه‌های آنها توسط نظامیان رژیم صهیونیستی تخریب شده ماه رمضان را با طعم آوارگی می‌گذرانند. ماه نوامبر سال ۲۰۱۹، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حمله‌ای وحشیانه منزل خانواده «حموده ابو عمره» را تخریب کردند. از آن زمان تاکنون این خانواده فلسطینی بدون خانه به سر می‌برد.این نخستین ماه رمضان این خانواده ۱۷ نفره فلسطینی است که بدون حضور در خانه خود و در میان حلبی‌ها و کیسه های پلاستیکی آن را سپری می‌کنند.جنبش مقاومت فلسطین، حماس ضمن اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در تخریب خانه‌های فلسطینی و اشغال زمین‌های کشاورزی اعلام کرد که سیاست تخریب صهیونیست‌ها مقاومت را بیشتر می‌کند.
در این میان در آستانه سالگرد اشغال فلسطین، گروههای مقاومت فلسطین با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند که برای مقابله با توطئه الحاق بخشهای گسترده‌ای از کرانه باختری، از گزینه مقاومت، حمایت می‌کنند.
«اشرف زاید» مسئول سرویس فعالیت مردمی در جنبش حماس به نیابت از گروههای مقاومت فلسطین، بیانیه این گروهها را در یک نشست مردمی که در شهر غزه برگزار شد، قرائت کرد.در این بیانیه تأکید شد: «به اشغالگر [صهیونیست] نسبت به تصمیم الحاق کرانه [باختری] هشدار می‌دهیم که [در این صورت]، ضررهای سنگینی بدان وارد خواهد شد».برآوردها حاکی از آن است که این الحاق، بیش ز ۳۰ درصد از مساحت کرانه باختری را شامل خواهد شد. در این میان «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا که قرار است امروز به فلسطین اشغالی سفر کند، گفت ضمیمه کردن مناطق شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری، فقط به تصمیم تل‌آویو بستگی دارد. دیدبان حقوق بشر گزارش داد که سیاستهای تبعیض‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه عربهای ساکن اراضی اشغالی فلسطین شدیدتر و باعث شده که این افراد، در مناطقی محصور شوند که جایی برای گسترش ندارد.پایگاه خبری «عرب-۴۸» به نقل از دیدبان گزارش داد، در این مناطق، شهرکهای صهیونیست‌نشین در برابر شهرک‌هایی که عربها ساکن آن هستند، رشد چشمگیری داشته است.
در این میان خیانت برخی کشورهای عربی رنج فلسطینی ةا افزوده است چنانکه رسانه‌های صهیونیستی ادعا می‌کنند سه کشور عربی در بحبوحه شیوع جهانی ویروس کرونا، جهت تبادل تجربیات و تجهیزات پزشکی با تل‌آویو ارتباط برقرار کرده‌اند.بر این اساس، «یوئل هارِوِن» رئیس بخش بین‌الملل «مرکز درمانی شبعا» می‌گوید نمایندگان عالی‌رتبه‌ای از بحرین و امارات عربی متحده از پیش از وقوع بحران کرونا تماس‌های متداولی را با این بیمارستان برقرار کرده‌اند.
خبر دیگر از فلسطین آنکه یک نظامی صهیونیست در جریان یورش به منازل فلسطینیان در کرانه باختری، بر اثر اصابت سنگ به سرش، کشته شد. از سوی دیگر رئیس پارلمان عربی خواهان مداخله فوری جامعه بین الملل و پارلمان های منطقه ای و بین المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها شد.

کد مطلب: 113737
 
Share/Save/Bookmark