میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸
 
 
روز قدس، روزی به یاد سردار دلها
ماه رمضانی دیگر به روزهای پایانی خود می‌رسد، در حالی که بحران کرونا ویروس موجب شد تا ماه رمضان امسال حال و هوایی دیگر داشته باشد که...

ماه رمضانی دیگر به روزهای پایانی خود می‌رسد، در حالی که بحران کرونا ویروس موجب شد تا ماه رمضان امسال حال و هوایی دیگر داشته باشد که البته در کنار محدودیت‌ها و اجرای قوانین خاص در برگزاری مراسم‌های مذهبی، زیبایی‌های نامحدودی را نیز به نمایش گذاشت. ملت ایران حماسه‌ای بزرگ را در کمک و یاری رساندن به یکدیگر در ماه رمضان به ثبت رساندند که نظیر آن را در هیچ جای جهان نمی‌توان مشاهده کرد.
آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس نمادی از آزادی خواهی و حمایت ملت ایران از مظلوم در برابر ظالم است. هر چند که روز قدس که امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ آن را بنا نهادند به نام فلسطین است اما در عمل کارکردی جهانی دارد چنانکه برگزاری راهپیمایی روز قدس را می‌توان یکی از حرکت‌های عظیمی مردمی در جهان دانست که به صورت خودجوش برگزار می‌شود. اهمیت برگزاری روز قدس امسال بیش از سالهای دیگر زمانی آشکار می‌شود که ملت ایران در مراسم باشکوه تقسیم پیکر سردار سلیمانی با وی و آرمانهایش تجدید پیمان کرد و روز قدس روزی است که ایرانیان وفاداری به عهدشان را می‌توانند به رخ جهانیان بکشند. ملت ایران با همدلی مومنانه نشان داد که در یاری رساندن و برداشتن بار از دوش دیگران پیمانی عمیق با سردار دلها دارد و نمی‌گذارد پرچم خدمت‌رسانی سردار بر زمین بماند.
روز قدس روزی است که پیروان راه حاج قاسم، ادامه راهش و بر زمین نماشدن پرچم عدالت خواهی و آزادی خواهی اش را دوباره فریاد خواهند زد و به جهانیان نشان می‌دهند که راه حاج قاسم هرگز تمام شدنی نیست و تا زمانی احقاق حقوق، ملت فلسطین و اخراج آمریکا از منطقه، این راه ادامه دارد. روز قدس امسال جهان چشم به آن دارد تا ببیند که ملت ایران تا چه میزان به عهد خود با حاج قاسم پایبند است و براساس میزان این پایبندی نوع رفتار خویش با ایران را تنظیم نمایند. دوستان ایران و آزادی‌خواهان جهان با حضور پرشور ملت در روز قدس، اراده‌ای مضاعف در همراهی با ایران خواهند یافت و دشمنانی که چشم به تسلیم‌سازی ایران داشته‌اند با ناامیدی و شکستی دیگر همراه خواهند شد. ملت ایران که با وحدت و یکپارچگی در برابر کرونا، طرح دشمنان برای بهره گیری از کرونا برای به زانو درآوردن ایران را ناکام ساختند اکنون با روز قدسی دیگر، بعد دیگر شکست طرح دشمنان را می‌توانند رقم زنند. حال این سوال مطرح است در شرایط کرونایی و در حالی که روز قدس به صورت راهپیمایی خیابانی برگزار نمی‌شود چگونه می‌توان روز قدسی باشکوه را رقم زد؟ بخشی از این حضور می‌تواند در قالب نشر و گسترش سخنان رهبر انقلاب در روز قدس صورت گیرد. ایشان به عنوان سخنران اصلی روز قدس بیانات سرنوشت سازی در قبال فلسطین و تحولات منطقه خواهند داشت که بازنشر و انتشار گسترده آن در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های مجازی مولفه‌ای مهم در برگزاری باشکوه روز قدس خواهد بود. بخش دیگر، مشارکت در قالب بهره‌گیری از فضای مجازی و ویدئوکنفرانس‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری می‌تواند صورت گیرد. آری هر چند روز قدس در قالب راهپیمایی امسال برگزار نمی‌شود اما می‌توان از فضای مجازی بهره گرفت تا به جهانیان نشان داد پرچم آزادی فلسطین همچنان برافراشته است چرا که حاج قاسم همیشه زنده است. 

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 113836
 
Share/Save/Bookmark