میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲
 
 
حسین آهی گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت
حسین آهی گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت
 

حسین آهی، شاعر و پژوهشگر پس از دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان عصر امروز دعوت حق را لبیک گفت.
حسین آهی متولد ۱۳۳۲ تهران، فرزند استاد علی آهی، شاعر و پژوهشگر ایرانی است که مدت‌ها به اعتبار و احترام پدر شاعرش «ابن آهی» تخلص می‌کرد، تحصیلات مقدماتی‌اش را در تهران گذرانده و پس از تسلط بر زبان‌های فارسی، عربی، پهلوی و آلمانی، در علومی مانند صرف، نحو، منطق، نجوم، فقه، اصول عروض و کلام نیز صاحب‌نظر است. آهی در دهه ۸۰، برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» را برای شبکه دو سیما اجرا می‌کرد. همچنین پس از آن، برنامه رادیویی «تماشاگه راز» را برای شبکه فرهنگ مجری‌گری کرد. اجرای بخش شبانگاهی چهارشنبه‌شب‌های رادیو پیام نیز از دیگر اجراهای حسین آهی بود.
از آهی که بیش از ۲۵ کتاب پژوهشی و تصحیحی در حوزه شعر و ادبیات دارد، مقالات بی‌شماری نیز در مجلات و نشریات کشور از جمله «کیهان فرهنگی» و ماهنامه حافظ به چاپ رسیده است.
حدود یک ماه قبل معاون صدای رسانه ملی به نمایندگی از دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما با حضور در منزل حسین آهی از وی عیادت کرده بود.
پیکر مرحوم حسین آهی که در سن ۶۶ سالگی عصر روز (سه‌شنبه) دعوت حق را لبیک گفت، روز پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح از حوزه هنری به سمت منزلگاه ابدی او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) انجام می‌شود. روزنامه سیاست روز درگذشت این هنرمند را به خانواده ایشان و تسلیت می‌گوید.

کد مطلب: 110136
 
Share/Save/Bookmark