میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
 
 
جهانیان پادویی بحرین برای ترامپ و عادی سازی روابط با تل آویو را محکوم کردند
گلوله و باروت پاسخ فلسطین به سازش
گلوله و باروت پاسخ فلسطین به سازش
 

گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف فلسطینی قصد بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را خیانت به آرمان فلسطین و همراهی در اجرای «معامله قرن» خواندند و بر مقاومت مسلحانه در برابر اشغالگری و سازشکاری تاکید کردند.
گروه‌های مختلف فلسطینی بعد از انتشار خبر عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی، این اقدام منامه را خیانت خواندن و محکوم کردند.«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، بحرین و رژیم صهیونیستی ظرف یک ماه آینده روابط خود را عادی‌سازی می‌کنند. این خبر که پس از عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود با موجی از واکنش‌های فلسطینی روبرو شد.تشکیلات خودگردان این اقدام را خیانت به قدس، مسجدالاقصی و مسأله فلسطین خواند و سفیر خود در بحرین را فورا برای مشورت فراخواند.بر اساس گزارش «قدس نت»، تشکیلات خودگردان در ادامه این اقدام را حمایت از مشروعیت‌بخشی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین خواند آنهم در زمانی که رژیم اشغالگر به دست‌اندازی بر اراضی فلسطینی، یهودی‌سازی قدس، تسلط بر مقدسات اسلامی و مسیحی و امثال آن ادامه می‌دهد.رام‌الله اقدام مذکور را کنار زدن طرح صلح عربی خواند و خواستار تجدید نظر فوری بحرین در این مسأله شد.«صائب عریقات» رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» تیز این توافق را اعلام رسمی پذیرش معامله قرن خواند.«ایاد نصر» سخنگوی جنبش فتح فلسطین هم گفت، فتح پاسخ این اقدام خیانتکارانه را با تقویت وحدت ملی خواهد داد.
«داوود شهاب» عضو ارشد جهاد اسلامی در گفت‌وگو با شبکه المیادین اعلام کرد: این توافق نشان دهنده سرسپردگی رژیم بحرین به آمریکاست.از پیامدهای خطرناک این اقدام، آماده‌سازی برای تسلط و هینمه بیشتر رژیم صهیونیستی بر کشورهای منطقه و امکانات آن است.«علی برکه» نماینده حماس در لبنان هم به «العهد» گفت، این تصمیم بحرین، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایت‌های خود مانند محاصره غزه، طرح اشغال اراضی کرانه باختری یا نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین تشویق می‌کند.«حازم قاسم» سخنگوی حماس هم گفت، پیوستن این کشورها به عادی‌سازی روابط، آنها را شریک اجرای معامله قرن می‌کند. «عبداللطیف قانوع» دیگر سخنگوی حماس هم تصریح کرد، ضعف موضع کشورهای عربی در قبال عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، کشورهای دیگر را به این امر تشویق می‌کند.«طلال ابوظریفه» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک به «المیادین» گفت، این توافق خنجر زدن به پشت ملت فلسطین و نقض آشکار طرح صلح عربی است. جبهه مردمی برای آزادسازی فلسطین ضمن محکوم کردن این اقدام بحرین، اعلام کرد، سرسپردگی حاکمان عرب از آمریکا و نادیده گرفتن حقوق فلسطینی، آنطور که گمان می‌کنند از تخت سلطنتشان محافظت نمی‌کند و تاریخ حرف خود را به کسانی که به ملت و امت خود خیانت کرده‌اند، زده است. کمیته‌های مقاومت فلسطین هم سازش بحرین را خیانت خواند و اعلام کرد، امت اسلام باید در برابر کسانی که خون شهدا و تاریخ امت را فروخته‌اند، به پا خیزد.
جنبش «الاحرار» فلسطین هم در واکنش اعلام کرد، همه به حقیقت روابط و سرسپردگی سیستم‌های مزدور آگاهند و آلت دست دولت آمریکا و دشمن صهیونیستی هستند.حزب «جبهة العمل الاسلامی» اردن در بیانیه‌ای اقدام دولت بحرین برای سازش با رژیم صهیونیستی را جنایت تاریخی دانست.وزیر خارجه دولت مستعفی یمن ضمن مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، بر حمایت از ملت فلسطین تأکید کرد.
سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به توافق عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این توافقات هرگز وظایف اسرائیل به عنوان رژیم اشغالگر را تغییر نمی‌دهد. هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را گناه نابخشودنی خواند و بر دفاع از فلسطین با گلوله و باروت تأکید کرد. تشکل انقلابی «ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین»، ملت بحرین را از رفتار رژیم آل خلیفه در سازش با رژیم صهیونیستی مبرا دانست و گفت که شخص شاه دیکتاتور بحرین مسئول پیامدهای این خیانت است. دفتر سیاسی انصار الله با تاکید بر اینکه رژیم‌های سازشگر با صهیونیست‌ها نماینده ملت‌هایشان نیستند، تاکید کرد که از تلاش ملت بحرین برای خلاصی از رژیم مستبد، خائن و مزدور آل خلیفه حمایت می‌کند. وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای اقدام بحرین در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. وزیر امور خارجه انگلیس از توافق رژیم‌ صهیونیستی و بحرین برای عادی‌سازی کامل روابط استقبال کرد.

کد مطلب: 115311
 
Share/Save/Bookmark