میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
افزایش 300 درصدی چادرهای بی‌خانمان‌ها در واشنگتن،گرسنگی یک پنجم کودکان آمریکایی و بیکاری 20 درصدی
مدیریت کرونا به سبک آمریکایی
مدیریت کرونا به سبک آمریکایی
 

دولتمردان آمریکا در حالی ادعا دارند که جهان از آنها الگوی مقابله با کرونا ساخته است که گزارش‌ها از افزایش افزایش ۳۰۰ درصدی چادرهای بی‌خانمان‌ها در واشنگتن،گرسنگی یک پنجم کودکان آمریکایی و بیکاری ۲۰ درصدی در این کشور حکایت دارد.
مدیریت بحران ساز ساختار حاکم بر آمریکا موجب شده تا خیابان‌های واشنگتن آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا با افزایش ۳۰۰ درصدی استقرار چادر‌های بی‌خانمان‌ها مواجه شده است.دانشکده‌ها، مدارس و ساکنین واشنگتن آمریکا در درخواستی ضمن شکایت از مقامات این ناحیه، خواستار پاک‌کردن شهر از سرنگ‌های مصرف شده معتادان و زباله‌های تولید شده به دست این بی‌خانمان‌ها شده‌اند.همچنین آن‌ها خواستار کمکِ دولت به این بی‌خانمان‌ها شده و عنوان کرده‌اند که احتمال ابتلای آن‌ها به ویروس کووید-۱۹ بسیار بالا بوده و باعث خطر برای همه شهروندان خواهد شد.در حال حاضر در خیابان‌های واشنگتن بیش از ۴۰۰ چادر متعلق به افراد بی‌خانمان وجود دارد که نشان دهنده رشد ۳۰۰ درصدی آن به نسبت پیش از شیوع ویروس کرونا در آمریکا است. همچنین پایگاه اینترنتی میلیتاری تایمز در مطلبی نوشت در پی شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، نظامیان آمریکایی به کمک غذایی نیاز دارند.
یک مشاور اقتصادی رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی کرد نرخ بیکاری این کشور تا ماه آینده میلادی فراتر از ۲۰ درصد خواهد رسید. کوین هاست در مصاحبه با شبکه سی بی اس عنوان کرد که معتقد است نرخ بیکاری به بیش از ۲۰ درصد در ماه آینده میلادی افزایش می‌یابد.این در حالی است که جدیدترین آمار بیکاری در آمریکا ۱۴.۷ درصد اعلام شده است.براساس گزارش اداره آمار آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور در ماه فوریه (بهمن و اسفند) ۳.۵ درصد و در مارس (اسفند و فروردین) ۴.۴ درصده بوده و این رقم در آوریل (فرودین و اردیبهشت) به ۱۴.۷ درصد رسیده است.
در همین حال شبکه تلویزیونی ویون نیوز هند با اشاره به نتایج یک بررسی جدید برای نشان دادن اثر واقعی بیماری همه گیر کووید ۱۹ اعلام کرد به موجب این بررسی، هم اکنون در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، تقریباً از هر پنج کودک در آمریکا، یک کودک گرسنه می‌ماند. این گزارش تکان دهنده مؤید بحران بهداشتی گسترده‌ای است که پیش روی است. خبر دیگر از آمریکا آنکه انتشار ویدئویی دلخراش از حمله مسلحانه چند مرد سفیدپوست آمریکایی به نوجوان سیاه پوست غیرمسلح در یک پارک باعث خشم مردم آمریکا شده است.

کد مطلب: 113719
 
Share/Save/Bookmark