میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷
 
 
جهانیان در روز قدس فریاد آزادی فلسطین سر دادند
مقاومت تنها راه شکست معامله قرن
مقاومت تنها راه شکست معامله قرن
 

ملت فلسطین و بسیاری از ملت‌های کشورهای اسلامی و غیر اسلامی دیروز با گرامی داشت روز جهانی قدس فریاد حمایت از فلسطین و انزجار از رژیم صهیونیستی سر دادند.
جهان دیروز شاهد روزی بود که در آن آزادی‌خواهان جهان با برپایی تظاهرات‌های گسترده در کشورهای مختلف برای آزادی فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی فریاد سر دادند که البته در برخی کشورها با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و البته در فلسطین نیز ارتش صهیونیستی به سرکوب و کشتار فلسطینی‌ها مبادرت ورزیدند.
لازم به ذکر است نمایندگان گروه‌های مختلف فلسطینی طی اظهاراتی از مردم فلسطین خواستند فردا به صورت گسترده در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کنند. «خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی اعلام کرد قدس پایتخت فلسطین بوده و باقی خواهد ماند، وی در ادامه از مردم خواست به صورت باشکوه در تظاهرات شرکت کنند.
جنبش حماس در کرانه باختری نیز بیانیه‌ای از فلسطینی‌ها درخواست کرد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خود را به مسجدالاقصی برسانند تا نماز جمعه این هفته مانند تظاهراتی که قرار است میلیونی باشد، به صورت میلیونی و باشکوه برگزار شود. گردان‌های «ناصر صلاح‌الدین» شاخه نظامی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز به رژیم صهیونیستی درخصوص ارتکاب هر حماقتی علیه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مرز غزه طی راهپیمایی برابر با روز قدس هشدار داد.
از سوی دیگر رژیم صهیونیستی اقدام به پرتاب برگه‌‌هایی بر فراز نوار غزه کرد و آنها را از شرکت در راهپیمایی‌ها و نزدیک شدن به حصار مرزی بر حذر داشت. لابی‌های صهیونیستی با فشار به مقام‌های آلمانی در تلاشند از برگزاری راهپیمایی روز قدس در این کشور جلوگیری کنند. هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) بر ضرورت ادامه «راهپیمایی‌های بازگشت» تا آزادسازی کامل قدس تأکید کرد.
از سوی دیگر رهبر جنبش انصارالله یمن ضمن درخواست از امت اسلامی برای گرامیداشت ویژه روز جهانی قدس، اعلام کرد که حمایت از جنبش‌های مقاومت باید ادامه داشته باشد. گروه افراطی حامی رژیم صهیونیستی که در آمریکا و کانادا دفتر دارد، برای مقابله با راهپیمایی روز جهانی قدس در تورنتو، فراخوان داده و از حامیان صهیونیست‌ها خواسته همزمان با این راهپیمایی به خیابان‌ها بیایند. از سوی دیگر مردم بحرین به مناسبت روز جهانی قدس در مناطق مختلف این کشور راهپیمایی کردند. عراقی‌ها از ساعات اولیه صبح دیروز به مناسبت روز جهانی قدس و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات صهیونیستی، در بغداد و چند شهر دیگر به خیابان‌ها آمدند.
یک روز پیش از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (روز جهانی قدس) مردم روزه‌دار فلسطینی و لبنانی فریاد الموت یا اسرائیل و الموت یا امریکا سر دادند. این تجمع ضد اسکتباری و ضد صهیونیستی در مقابل مسجد فرقان منطقه ضایحه، برگزار شد.
در این میان رهبران مذهبی و سیاسی پاکستان، آزادی قدس شریف را تنها راه عزت اسلام دانسته و اعلام کردند مردم بلوچستان پاکستان در راهپیمایی روز قدس با وجود خطرات امنیتی شرکت می‌کنند. مردم سوریه در حمایت از فلسطینیان و رد اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی در دمشق راهپیمایی «گسترده» کردند. لازم به ذکر است بادبادک‌های آتش‌زای فلسطینی‌ها برای اولین بار در کرانه‌باختری نیز به کار گرفته شد که منجر به وارد آمدن خسارت به مزارع و خطوط انتقال برق صهیونیست‌ها شد. گروه‌های مقاومت فلسطینی در کرانه‌ باختری با الهام گرفتن از تاکتیک ساکنان غزه، بادبادک‌های آتش‌زا را بر فراز شهرک‌های صهیونیست‌نشین «ماتان»، «یارهیو» و «نیریت» در نزدیکی شهر «کفر سابا» به پرواز درآوردند.

کد مطلب: 104647
 
Share/Save/Bookmark