میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
 
 
آل نهیان هشدارها را جدی بگیرد
امارات متحده عربی، با اقدام به اعلام رسمی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خود را در مخمصه‌ای انداخته است که...

امارات متحده عربی، با اقدام به اعلام رسمی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خود را در مخمصه‌ای انداخته است که بیرون آمدن از آن تنها یک راه دارد و آن هم قطع روابط و اعلام پشیمانی و عذرخواهی از مسلمانان و جهان اسلام.
هدف از عادی سازی روابط رژیم‌های عربی منطقه خلیج فارس که امارات پیشقراول آن شده است، گسترش نفوذ رژیم اسرائیل در این منطقه حساس است. این هدف برای آن دنبال می‌شود تا اشراف رژیم صهیونیستی بر جمهوری اسلامی ایران گسترش یابد. عادی سازی روابط امارات و رژیم اسرائیل، با گسترش نفوذ تل آویو در این کشور در زمینه‌های امنیتی و نظامی دور از انتظار نیست. صهیونیست‌ها از این اتفاق غیر از آن که بخواهند در نزدیکی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند، هدف دیگری را دنبال نمی‌کنند.
اگر در مقابل تصمیم و اقدام رژیم امارات متحده عربی با قاطعیت و شدت، مقاومت صورت نگیرد و واکنش‌ها تنها به صدور بیانیه و هشدارهای سیاسی و دیپلماتیک ختم شود، دیگر رژیم‌های عربی منطقه نیز در اندیشه عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند و با رصد واکنش‌ها و شدت آن، تصمیم خود را در این زمینه اجرا خواهند کرد. بحرین نیز خود را آماده چنین اقدامی کرده است و پس از آن دیگر رژیم‌های عربی همچون کویت، عمان و البته عربستان سعودی که خود زمینه ساز این سیاست است، دست به عادی سازی روابط با تل آویو خواهند زد.
تبعات چنین اقدامی در داخل این کشورها گریبان سران آن را خواهد گرفت، قطعاً مردم کشورهای مسلمان عربی با تصمیم زمامداران خود موافق نیستند و نسبت به آن واکنش نشان خواهند داد اگر تاکنون واکنشی هم دیده نشده به خاطر سیستم امنیتی مخوفی است که این رژیم‌ها در کشورهای خود حاکم کرده‌اند و به نوعی خفقان سیاسی علیه مردم مسلمان اعمال کرده اند، اما از درون، مردم هسته‌های مقاومت و مخالفت با خیانت‌های سران رژیم‌های عربی که با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به آرمان مسلمانان و مردم فلسطین خنجر بر پیکر جهان اسلام وارد کرده‌اند، شکل خواهند داد و انتقام خیانت زمامداران خود را خواهند گرفت.
تاکنون از سوی دیگر کشورهای مسلمان نسبت به اقدام امارات واکنش‌های تندی صورت گرفته که در این میان، مقامات جمهوری اسلامی ایران چه مقامات سیاسی و چه مقامات ارشد نظامی نسبت به تصمیم حکام امارات هشدارهای جدی به این رژیم داده‌اند که اگر با توجه حکام آل نهیان روبرو نشود، عواقب این تصمیم دامن آنها را خواهد گرفت. جمهوری اسلامی ایران نسبت به امنیت منطقه، امنیت ملی و داخلی خود بسیار حساس است و در این زمینه با هیچ رژیمی شوخی ندارد. بارها ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران هر جا که امنیت ملی خود را در خظر دیده است وارد عمل شده و واکنش قاطع، منطقی و تندی از خود نشان داده است.
زمانی که پایگاه آمریکایی‌ها در عراق هدف موشک‌های ویرانگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت، ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دست نیروهای تروریست آمریکایی، تهدیدی علیه امنیت ملی ایران بود. واکنش ایران به اقدام ترور سردار سلیمانی، انتقام اصلی نبود، انتقام اصلی قطعاً صورت خواهد گرفت.
با توجه به این که اماراتی‌ها راه را برای حضور صهیونیست‌ها در منطقه خلیج فارس هموار کرده‌اند، کوچکترین تهدیدی در خاک این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران دیده شود قطعاً و یقیناً با واکنش جدی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود.
آل نهیان هشدارها را جدی بگیرد
هشداری که سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مقامات اماراتی داده و گفته؛ «قطعاً رویکرد ملت ایران به امارات از اساس تغییر خواهد کرد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ‌ایران دچار خدشه هر چند اندک شود، ما آن را از چشم کشور امارات می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.» سران رژیم امارات متحده عربی، با دشمن جهان اسلام و مسلمانان پیمان دوستی بسته است، رژیمی که فلسطین را اشغال کرده، لبنان را تهدید می‌کند، علیه دولت و ملت سوریه عملیات نظامی انجام می‌دهد و در جنگ عربستان سعودی و امارات علیه مردم مظلوم یمن، در کنار این دو رژیم قرار دارد. امارات کشوری بسیار کوچک در حاشیه جنوبی خلیج فارس است، با جمعیتی حدود ۸ میلیون نفر که اکثر آنها را خارجی‌ها و کارگران کشورهای دیگر تشکیل می‌دهند، هشداری که ایران به امارات داده است، جدی است، ایران امنیت خود را به هیچ قیمتی معامله نمی‌کند. کافی است تا کوچکترین تهدیدی علیه امنیت ایران اتفاق بیفتد، آنگاه اماراتی‌ها و صهیونیست‌ها طعم پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را خواهند چشید. تا دیر نشده زمامداران سرسپرده امارات دست از خطایی که کرده‌اند بردارند و اگر چنین نکنند، عواقب بدی در انتظار آنها خواهد بود، عواقبی که هم از داخل این کشور شکل خواهد گرفت و هم از بیرون. اماراتی‌ها ضربات مهلک نیروهای انقلابی یمن را در عربستان دیده‌اند. برای نیروهای یمن کار ساده‌ای خواهد بود که بخواهند موشک‌ها و پمپادهای خود را به سوی امارات تغییر مسیر دهند.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 114943
 
Share/Save/Bookmark