میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۵۴
 
 
عزيز دل، التماس دعا

توی یکی از برنامه های رادیو، خانمی پشت تلفن جمله ای درباره شب احیا می گوید، بسیار عجیب!
احیا شب بیدار ماندن نیست، شب بیدار شدن است.
این جمله زیبایش دلم را تکان می دهد. تا به حال، طی این سال هایی که خدا توفیق نفس کشیدن در شب های قدر را نصیبم کرده، هیچگاه این شب ها را اینچنین زیبا تصویر نکرده بودم. تصویری بی نظیر که فکرم را درگیر می کند.
حالا دومین شب از این شب های عزیز را پیش رو داریم و چقدر خوب است که هنوز فرصت بیدار شدن را خدا از ما نگرفته است.
نمی دانم چرا حرف هایم لابه لای ذهنم گم شد. نمی دانم چرا یادم رفت، آنچه را می خواستم میان این سطور جا دهم. نمی دانم چرا آن جمله هایی که در فکرم نوشته بودم پاک شد!
اما اشکالی ندارد. بگذارید بی رودربایستی برایتان بنویسم و آن جمله های فراموش شده را فراموش کنم.
آی عزیز دلی که این شبهای روشن را درک می‌کنی. آی عزیزی که توی شلوغی شب های احیا، گوشه دلت با خدای خوبت خلوت می کنی و حسابی سفره دلت را برای آن خالق بی همتا باز می کنی.
آری با تو هستم که خدا تو را جزو بنده های خوب و سر به راهت می داند. لای آن دعاها و مناجات های دلنشینت ما بنده های سر به هوا را هم از یاد نبر.
بنده مقرب خدا. آنجا که در بین سطور جوشن کبیر، خدا را با هزار نام زیبایش صدا می زنی، آنجا که ترجیع بند "سبحانک یا لا اله الا انت، الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب" را فریاد می کنی، ما روسیاه‌های روی زمین را هم فراموش نکن.
بیداردلِ بیدار نشین، تو را به آن قرآنی که چون تاجی به روی سرت می نشیند، به "بک یا الله"ی که ۱۰ بار فریاد می زنی، به ۱۴ واسطه فیض بی نظیری که برای ورود به درگاه خدا نامشان را بر زبان می‌آوری، به آن نام آخر، به آن غایب همیشه حاضر، دست ما را هم بگیر.
تو را به صورت خيس از دانه هاي چون مرواريد اشك، براي ما هم دعا كن. براي همه بيماران و دردمندان. دعا کن خدا این درد فراموشی را از ما بگیرد. از خدا بخواه تا از این ماه رمضان تا ماه رمضا بعدی (اگر زنده بودیم) ما را به درد نسیان مبتلا نکند. دعا کن یادمان نرود رو به خدا ایستادیم و قول دادیم تا آدم بودن را فراموش نکنیم.
بنده خوب خالق، دعایمان کن. دعا کن قدر این شب های قدر را بدانیم و بیدار شویم. دعا کن خدا توفیق بندگی ناب را نصیب ما هم بکند.
یاعلی مدد...

کد مطلب: 76034
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark